Zaloguj
Reklama

Mózg - O’Shea Michael

Autor/autorzy opracowania:


Mózg - O’Shea Michael
Fot. wyd. GWP
(5)

Praca mózgu to jedna z najistotniejszych kwestii naszej egzystencji. Mózg, to machina napędzająca cały organizm do życia, to centrum dowodzenia. Sygnał - pojęcie bardzo istotne, bo własnie przesył sygnału do mózgu warunkuje tak wiele czynności życiowych.

Zawsze interesowała mnie "głowa od środka". Nauka na biologii była ciekawa, ale niewystarczająca, chciałam więcej. Książka z Gdańskiego Wydawnictwa psychologicznego pozwoliła mi na wyjaśnienie kilkunastu pytań jakie miałam, a nie znałam na nie odpowiedzi.

Praca mózgu i jego charakterystyczne elementy, połączenia komórkowe, synapsy, przesył informacji, bodźce, regulacje i uszkodzenia - taką tematykę porusza autor.

Zastosowany język w publikacji jest naukowy, lecz jak najbardziej czytelny dla każdego odbiorcy. Zaciekawił mnie bardzo rozdział " Odczuwanie, spostrzeganie i działanie". Omawiana jest tu kwestia tego, że często widzimy i słyszymy to - co chcemy. Przeczytamy również o postrzeganiu tego co mamy przed oczami.

O tym, że można widzieć jedno, a gdy spojrzy się pod innym kątem widzi się drugie. O tym jak działa mózg, dlaczego stale pozostaje zagadką dla wielu naukowców oraz jakie procesy w nim zachodzą dowiecie się z tej książki.

Ciekawy przekaz informacji, wiedzy stanowią przyjemność w czytaniu i możliwość nauki o najważniejszym narządzie człowieka i zwierząt, który panuje nad całym organizmem.

(5)
Reklama
Komentarze