Zaloguj
Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: 5 latek wypruznia sie w majtki (14)

 • 5 latek wypruznia sie w majtki

  No cóż mój syn ma dziewięć lat i ten sam problem. Brudzi bieliznę prawie codziennie. Wieczorem gdy juz dotrzemy do domu i czuję ten zanany "aromat" wysyłam go do toalety i sam robi normalną, podkreślam normalną, kupę. Na nocnik z fanfarami jest za duży. Prośby, grożby, nagrody, kary ani tłumaczenia nie pomogły. On sam twierdzi, że nie czuje kiedy to się zdaża. Czasami nawet nie potrafi określić czy to sie stało w szkole czy u opiekunki czy w drodze do domu. Za kilka miesięcy jego klasa jedzie na zielona szkole a on znów powiedział, że nie pojedzie bo nie chce aby ktos się dowiedział. Widzę, że bardzo chciałby jechać, więc nie rozumiem twierdzeń, że dziecko może to robić złośliwie, albo z chęci zemsty czy zwrócenia na siebie uwagi. Czy ktoś może coś sensownego w tej sprawie mi poradzić?

  Ostatnia edycja:
 • 5 latek wypruznia sie w majtki

  A nie ma aby biegunki? Wtedy naprawdę można nie zdążyć, nawet duże dziecko czy dorosła osoba może trochę zabrudzić bieliznę. Pewna jesteś, że dziecko nie ma trwających przez cały czas problemów trawiennych? W szkole dziewięciolatek nie zawsze może pobiegnąć do toalety jak tylko potrzebuje...

  Ostatnia edycja:
 • 5 latek wypruznia sie w majtki

  Moja prawie siedmioletnia córka od początku tych wakacji też ma problem z robieniem kupki w majtki. Nie przytrafia się to co dziennie, ale problem jest, bo od września chodzi do szkoły. Dodatkowo ma problem z pęcherzem moczowym (neurogenny i mały) i do chwili obecnej musi spać w pampersach i popuszcza w dzień - do tego doszły te kupki .
  Nie wiem co robić. Byliśmy u urologa, nefrologa, neurologa, psychologa dziecięcego i żadnej poprawy nie ma.
  Proszę o poradę, co jeszcze można zrobić?

 • Reklama
 • 5 latek wypruznia sie w majtki
  Wtajemniczona
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów

  Oprócz ciekawych nocników są też w sprzedaży kolorowe sedesy. Polecam też zmianę wystroju łazienki, na taką która zainteresuje malucha. Dobrym pomysłem są też książeczki "nocnikowe". Przeznaczamy wtedy jedna książkę na czas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Należy zainteresować malucha wizytami w toalecie. Jeżeli nauczy się tego w domu, podczas przebywania w szkole, lub w innym środowisku, nie będzie miał problemu.


  Zaznaczam, że metody te nie będą skuteczne jeśli problem jest natury fizycznej i wymaga ingerencji lekarza.

  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje