Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Temat: 5 latek wypruznia sie w majtki (14)

• 27-02-2009 12:20:00

No cóż mój syn ma dziewięć lat i ten sam problem. Brudzi bieliznę prawie codziennie. Wieczorem gdy juz dotrzemy do domu i czuję ten zanany "aromat" wysyłam go do toalety i sam robi normalną, podkreślam normalną, kupę. Na nocnik z fanfarami jest za duży. Prośby, grożby, nagrody, kary ani tłumaczenia nie pomogły. On sam twierdzi, że nie czuje kiedy to się zdaża. Czasami nawet nie potrafi określić czy to sie stało w szkole czy u opiekunki czy w drodze do domu. Za kilka miesięcy jego klasa jedzie na zielona szkole a on znów powiedział, że nie pojedzie bo nie chce aby ktos się dowiedział. Widzę, że bardzo chciałby jechać, więc nie rozumiem twierdzeń, że dziecko może to robić złośliwie, albo z chęci zemsty czy zwrócenia na siebie uwagi. Czy ktoś może coś sensownego w tej sprawie mi poradzić?

Ostatnia edycja: 27-02-2009 12:20:00
  • 27-07-2009 16:11:00

A nie ma aby biegunki? Wtedy naprawdę można nie zdążyć, nawet duże dziecko czy dorosła osoba może trochę zabrudzić bieliznę. Pewna jesteś, że dziecko nie ma trwających przez cały czas problemów trawiennych? W szkole dziewięciolatek nie zawsze może pobiegnąć do toalety jak tylko potrzebuje...

Ostatnia edycja: 27-07-2009 16:11:00
  • 24-09-2009 09:18:42

Moja prawie siedmioletnia córka od początku tych wakacji też ma problem z robieniem kupki w majtki. Nie przytrafia się to co dziennie, ale problem jest, bo od września chodzi do szkoły. Dodatkowo ma problem z pęcherzem moczowym (neurogenny i mały) i do chwili obecnej musi spać w pampersach i popuszcza w dzień - do tego doszły te kupki .
    Nie wiem co robić. Byliśmy u urologa, nefrologa, neurologa, psychologa dziecięcego i żadnej poprawy nie ma.
    Proszę o poradę, co jeszcze można zrobić?

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    24-09-2009 11:24:20

Oprócz ciekawych nocników są też w sprzedaży kolorowe sedesy. Polecam też zmianę wystroju łazienki, na taką która zainteresuje malucha. Dobrym pomysłem są też książeczki "nocnikowe". Przeznaczamy wtedy jedna książkę na czas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Należy zainteresować malucha wizytami w toalecie. Jeżeli nauczy się tego w domu, podczas przebywania w szkole, lub w innym środowisku, nie będzie miał problemu.

Zaznaczam, że metody te nie będą skuteczne jeśli problem jest natury fizycznej i wymaga ingerencji lekarza.

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• hellomygoody
    dla osoby w wieku 14 lat
    Forum: NFZ
  • Bardzo proszę o pomoc ponieważ już nie potrafię sobie z tym problemem...
  • Mam 31 lat i półroczne pierwsze dziecko.Mam faceta ale tak naprawdę czuje ze...
  • laleczkaa
    Wątek: zaburzenie?
    Witam mam problem ze sobą a więc poznałam chłopaka przez internet...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0068961_mezczyzna_okulary_kobieta_fiolki_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCzy powinnam iść do psychoterapeuty?
    Psychoterapeuta to najczęściej psycholog lub lekarza (zwykle...
    Twoja sugestia