Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Temat: axyven (7)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    01.09.2010 18:52:50

proszę powiedzcie jakie mieliście skutki u boczne przy tym leku i jak długo trwały

• 03.09.2010 14:55:33

Bralam ten lek bardzo dobrze dzialal na mnie,chyba najlepiej ze wszystkich jakie bralam,objawy uboczne nadmierne pocenie,przez jakies 3 tyg,teraz jest juz duzo lepiej pod tym wzgledem,nudnosci trwaly przez pare dni,nasilone lęki czasem jakis tydzien,dwa,jedyne co zostalo to akurat u mnie jest wlosy mi bardziej wypadaja,ale to nie jest czesty uboczny,ale chyba jednak mam to od leku. uboczne male przemijajace

a sam lek super na lęki i depresje ,przynajmniej u mnie

• 03.09.2010 15:10:20

Agnieszko poszukaj na forum tutaj pod nazwami Efectin, Welafax,Alventa,Venlectine,Velaxin to ten sam lek,ogolnie wenlafaxyna jest taki temat tu: "efectin komu pomogl?'- tam jest duzo wiecej.

lub na innym forum- Nerwica,depresja psychologia

Ogolnie ten lek ma duzo dobrych opinii

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    18.09.2010 20:24:53

Jak długo można brać wenlafaksynę? Ja brałam 5 lat, potem odstawiłam ( bardzo stopniowo ), wytrzymałam 1,5 roku i zaczyna się znów... Jeszcze walczę, ale pewnie nie wytrzymam i znów sięgnę do venlectine, który działa na mnie rewelacyjnie.

• 16.01.2012 11:58:27

Witajcie,

Ja zaczęłam swoją przygodę z axyvenem od dawki 37,5 miałam chyba wszystkie możliwe skutki uboczne mrowienie plus gęsia skórka, wzmożony lęk, rozdrażnienie, szum w uszach, niewyraźne widzenie. Zadzwoniłam do lekarki bo się wystraszyłam a ona mi powiedziała, że to normalne i lepiej poczuję się po ok 2 tygodniach. To był koszmar zanim lek zaczął działać u mnie po ok 8-10 dniach do tego czasu myślałam, że się wykończę. Dodatkowo miałam problem z trawieniem tabletek lekarka kazała mi brać po 2x 37,5 i wydalałam tabletki w całości. Tak więc nie było kolorowo. Teraz zmieniła mi na 75 którą biorę raz dziennie. Mija 4 tydzień zażywania leku lęk ustąpił praktycznie czuję się normalnie nawet dzisiaj przespałam całą noc. Zobaczymy co będzie dalej. Ogólnie bardzo długi rozruch ma ta tabletka i dodatkowo miałam pecha bo musiałam mieć jakieś felerne bo się nie trawiły, ale jest o niebo lepiej.

16.01.2012 12:19:41

Na mnie niestety, wenlafaksyna nie podziałała w ogóle. Jakbym brała placebo. Nawet zwiększenie dawki do 150mg nic nie dało. Ale z tego co wiem, zdecydowanie większości osobom lek ten pomaga. Tak to już jest, że psychika kazdego z nas jest inna i trzeba trafić na swój lek. Jednemu ten sam lek pomoże, drugiemu zaszkodzi, a na innego nie działa w ogóle. Trzeba mieć naprawdę szczęście, żeby za pierwszym razem trafić w dziesiątkę z lekiem. Jezeli nie, trzeba próbować...aż do skutku i nie poddawać się.

• 27.08.2012 20:59:37

hej

ja lek ten biore juz raz

z wlasnej winy,bo chce sobie udowodnic ze nie mam deprechy

blagam nie odstawiajcie leku bez lekarza,ja to zrobilam i teraz za to place,masakra

placze,zycie jest beeee,nic nie ma sensu,potracilam wszystkich znaomych itp

wiec powrot do leku i terapii zeby wykorzenic przyczyne,to proces,zazwyczaj gdzies z dziecistwa tkwi w systemie

madzia

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• nfundowicz
    Witam,mam problem ze swoją młodzsza siostra (20 lat), ktora od okolo 4 lat pali...
  • Jak wyżej - chcę umrzeć. Nie potrafię walczyć z moimi lękami (mam...
  • Witajcie!!! Musze z kimś pogadać…. Mam 24 lata i psychikę w...
  • hipis17
    Witam, Mam duży problem ze sobą… Po ostatniej kłótni z...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/brain_highres3_mozg_czlowiek_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesSprawozdanie z obchodów XX-lecia...
    Spotkanie otworzyła i jako pierwsza zabrała głos Dyrektor...
    Twoja sugestia