Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Temat: CITABAX (27)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:


odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • 26-01-2009 21:04:00

    Witam!

    Byłam dziś u psychiatry i przepisał mi lek o nazwie CITABAX 20. Mam brać 0,5 tabletki dziennie. Niestety na skutek emocji związanych z wizytą zapomniałam się zapytać lekarza o jeden szczegół i dlatego piszę na forum. Otóż w ten weekend mam ważną imprezę, która jest już od bardzo dawna planowana i dlatego nie mogę jej uniknąć, ponieważ już potwierdziłam przybycie. Będzie tam alkohol. Oczywiście wiem, że nie powinno się pić alkoholu przy braniu tego rodzaju tabletek, ale wiem również, że nie wybronię się od wypicia przynajmniej kieliszka wina, ponieważ nikt oprócz mojego chłopaka nie wie o tym, że się leczę psychiatrycznie. I tu pojawia się pytanie. Czy ktoś wie, czy stanie się coś złego jeśli wypiję małą ilość alkoholu unikając niewygodnych pytań współtowarzyszy w pierwszym tygodniu brania leków?

    Ogólnie byłabym wdzięczna gdyby ktoś, kto brał ten lek napisał o tym, czy mu pomógł, jakie ma doświadczenia z nim związane.

    Wzięłąm dziś pierwszą połowę tabletki i na razie nie widzę działania tego leku. Wiem, że to za szybko.

    Dziękuję za odpowiedź

    Ostatnia edycja: 26-01-2009 21:04:00
  • 27-01-2009 00:20:00

    Czy na prawdę nikt nie leczył się Citabaxem? Napiszcie proszę, bo to dla mnie bardzo ważne...

    Ostatnia edycja: 27-01-2009 00:20:00
  • 27-01-2009 23:22:00

    Ja przyjmowalam ten lek ale przez dosc krotki okres czasu, niespelna tydzien, co poprzedzilo pobyt w szpitalu.

    Ostatnia edycja: 27-01-2009 23:22:00
  • 28-02-2009 21:59:00


    27-01-2009 o 00:20, gość :

    Czy na prawdę nikt nie leczył się Citabaxem? Napiszcie proszę, bo to dla mnie bardzo ważne...


    stanie. mozesz nawet umrzec.
    Ostatnia edycja: 28-02-2009 21:59:00
  • Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    25-03-2009 22:36:00


    26-01-2009 o 21:04, gość :

    Witam!

    Byłam dziś u psychiatry i przepisał mi lek o nazwie CITABAX 20. Mam brać 0,5 tabletki dziennie. Niestety na skutek emocji związanych z wizytą zapomniałam się zapytać lekarza o jeden szczegół i dlatego piszę na forum. Otóż w ten weekend mam ważną imprezę, która jest już od bardzo dawna planowana i dlatego nie mogę jej uniknąć, ponieważ już potwierdziłam przybycie. Będzie tam alkohol. Oczywiście wiem, że nie powinno się pić alkoholu przy braniu tego rodzaju tabletek, ale wiem również, że nie wybronię się od wypicia przynajmniej kieliszka wina, ponieważ nikt oprócz mojego chłopaka nie wie o tym, że się leczę psychiatrycznie. I tu pojawia się pytanie. Czy ktoś wie, czy stanie się coś złego jeśli wypiję małą ilość alkoholu unikając niewygodnych pytań współtowarzyszy w pierwszym tygodniu brania leków?

    Ogólnie byłabym wdzięczna gdyby ktoś, kto brał ten lek napisał o tym, czy mu pomógł, jakie ma doświadczenia z nim związane.

    Wzięłąm dziś pierwszą połowę tabletki i na razie nie widzę działania tego leku. Wiem, że to za szybko.

    Dziękuję za odpowiedź
    Ostatnia edycja: 25-03-2009 22:36:00

    Terefenko

  • Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    25-03-2009 22:41:00

    ja brałem i zdarzyło mi się napić, nic się nie dzieje ale to nie znaczy że Ty możesz, każdy jest inny więc nie ryzykuj!.

    Ostatnia edycja: 25-03-2009 22:41:00

    Terefenko

  • 05-07-2009 14:55:00

    Witaj!

    Nie polecam picia alkoholu z lekami na depresje, alkohol powoduje wypłukanie z organizmu substancji leczniczych i powiększa objawy. Osobiście przyjmuję Citabax od roku, próbowałem picia z braniem leków, co skończyło się zwiększeniem dawki i skierowaniem do szpitala psychiatrycznego z powodu pogłębiającej się depresji. Mam znajomych którzy potwierdzają to samo- zakaz picia podczas brania leków psychotropowych. Już po imprezie, więc napisz jak ci poszło Pozdrawiam

    Damian

    Ostatnia edycja: 05-07-2009 14:55:00
  • 12-07-2009 20:51:00

    Ja biorę torendo i chlorprothixen i często pije piwo i nic mi nie jest

    Ostatnia edycja: 12-07-2009 20:51:00
  • 12-07-2009 20:52:00

    Ja biorę torendo i chlorprothixen i często pije piwo i nic mi nie jest

    Ostatnia edycja: 12-07-2009 20:52:00
  • 12-07-2009 21:20:00

    Leki psychotropowe nie lubią się z alkoholem. U jednej osoby może nie być żadnej reakcji, u innej może ona być gwałtowna i niebezpieczna dla zdrowia i życia.



    Przy okazji, Citabax, to jedna z kopii leku przeciwdepresyjnego firmy Lundbeck - Cipramil (citalopram). Możecie się spotkać z innymi postaciami tej substancji (są identyczne z oryginałem, różnią się głównie ceną): Aurex i Cilon (Lek Polska), Cital (Biovena), Citalec (Zentiva), Citaxin (Pliva / Teva), Citronil (Orion Corporation), Oropram (Actavis).

    Ostatnia edycja: 12-07-2009 21:20:00
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

  • maciej_daniel_92
    Witam, na początek nieco napiszę o sobie. Mam 22 lata, mieszkam w Krakowie,...
  • Alixen
    Wątek: Psychiatryk
    Byliście już kiedyś w szpitalu psychiateycznym? Ja byłam : w...
  • Kunegunda1981
    cześćMam problem z mężem, odkąd skończył 30 lat czuje...
  • Witam!!Chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwy zwrot z nfz za zabieg...
    Forum: NFZ
  • Polecamy

    http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0068961_mezczyzna_okulary_kobieta_fiolki_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCzy powinnam iść do psychoterapeuty?
    Psychoterapeuta to najczęściej psycholog lub lekarza (zwykle...
    Twoja sugestia