Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Temat: Co leczy Depakine i Asentra (1)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • 06-01-2008 14:35:00

Depakine Chrorno jest lekiem w który substancją czynną jest kwas valproinowy, główne jego zastosowanie to neurologia a konkretnie używamy go w zahamowaniu napadów padaczkowych, stosujemy go także jako stabilizator nastroju w chorobie dwubiegunowej depresyjno-maniakalnej, można go również stosować u osób cierpiących na migrenę. Asentra/SERTRALINA jest tzw.inhibitorem zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI) i stosuje się ją w leczeniu depresji oraz stanów lękowych, osobiście jestem przeciwny stosowaniu jej u pacjentów z chorobą dwubiegunową, pełna odpowiedź na lek następuje po około 2 miesiącach stosowania, więc zalecam cierpliwość, Uwaga: jest on metabolizowany przez podjednostkę CYP2D6 cytochromu p450, dlatego koniecznie zgloście u swojego lekarza jakie inne leki stosujecie.

Ostatnia edycja: 06-01-2008 14:35:00
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• DominikD22
    Mam 25 lat, Jestem z związku z dziewczyna i mamy 1,5 rocznego synka. Od urodzenia synka...
  • niedopasowana
    jak to właściwie jest z chorowaniem za granica, macie jakies spostrzezenia czy...
  • tomekawa
    Mam problem z teściową od 15 lat chodziła o kulach po operacji nogi i w tym...
  • jolanet
    To moze dobry Temat na teraz. Pozwolicie, ze zacznę?1. 20 grudnia - Świeto Pierwszego...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0068478_schody_pacjent_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCzy można trafić do szpitala...
    Przyjęcie do do szpitala bez zgody – jest to przyjęcie bez...
    Twoja sugestia