Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Temat: Co leczy Depakine i Asentra (1)

• 06.01.2008 14:35:00

Depakine Chrorno jest lekiem w który substancją czynną jest kwas valproinowy, główne jego zastosowanie to neurologia a konkretnie używamy go w zahamowaniu napadów padaczkowych, stosujemy go także jako stabilizator nastroju w chorobie dwubiegunowej depresyjno-maniakalnej, można go również stosować u osób cierpiących na migrenę. Asentra/SERTRALINA jest tzw.inhibitorem zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI) i stosuje się ją w leczeniu depresji oraz stanów lękowych, osobiście jestem przeciwny stosowaniu jej u pacjentów z chorobą dwubiegunową, pełna odpowiedź na lek następuje po około 2 miesiącach stosowania, więc zalecam cierpliwość, Uwaga: jest on metabolizowany przez podjednostkę CYP2D6 cytochromu p450, dlatego koniecznie zgloście u swojego lekarza jakie inne leki stosujecie.

Ostatnia edycja: 06.01.2008 14:35:00
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• olcia1977
    witam, moje problemy zaczęły sie po 30. ŻLE SIĘ CZUŁAM, BRAKOWAŁO...
  • jaszka87
    Dzień dobry,nie wiem czy umieszczam swój post w dobrym dziale - za ewentualną...
  • glabglab
    Witam serdecznie, piszę ponieważ od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie...
  • Bluebell
    Witam Was Trafiłam tutaj dziś po raz pierwszy i przyszło mi na myśl,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/uklad_nerwowy_neuron_istock_000003418048large-W300H200.jpgFot. iStockNeuropsychotechnologia
    Opracowanie to jest wstępem do cyklu artykułu na temat...
    Twoja sugestia