Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Schizofrenia

(4)

Grupa dla chorych na schizofrenię i schorzenia pokrewne.

Temat: Czy szumy. świsty i inne dzwięki syszane nonstop (w glowie, uszach) (11)

• 29-09-2012 17:31:13

które ciezko zagluszyć przy dobrych wynikach badań słuchu to może być objaw wytowrczy schizofrenii czy tinnitus subiektywny?

• 29-09-2012 17:34:52

Aha nie mam żadnych głosów ani innych objawow ale tylko te zludzenie dzwieku (swistow, jakegos syczenia itd -ciezko to opisać) potwornie mnie meczy i dekoncetruje

• Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    30-09-2012 23:36:42

Nie wiem co to tinnitus. Nie jestem lekarzem, tylko pacjentem, ale z tego co rozmawialem z psychiatra, to sa to omamy sluchowe. Niektorzy zdrowi ludzie, podczas zasypiania slysza dzwieki. Zdarza sie to tez kiedy jest sie zmeczonym, czyli wlasnie przed zasnieciem. Sa to Twoje mysli a nie tylko dzwieki. Ja na przyklad slucham co mowi moj mozg i te slowa maja sens. Czy aby nie jestes przepracowany/na?Pracujesz umyslowo?Duzo czytasz?

• 01-10-2012 11:09:30

Tinnitus- zludzenie sluchowe to po szumy uszne (piski, świsty, dzownienia w uszach, głowie) Można miec uszkodzony sluch i mieć tinnitus ale podobno moża mieć też szum uszny (przy dobrym sluchu - ja badania mam dobre) ale i tak mnie to maskarycznie męczy i dorobilam się nerwicy. Więc jak to odróznić?!!

Czytalam gdzieś że omamy sluchowe w schizofrenii to przedewszystkim slyszenie glosow, jakies myśli przesladowcze. Ja tego nie mam.

Ale moze to być także ponoć slyszenie prostych dzwiekow (szum, świst itd) dlatego się pytam jak to jest w koncu?

• Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    01-10-2012 15:15:31

wydaje mi sie, ze jak jestes sluchowcem, sluchasz muzyki itp. to potem mozg sobie przypomina wieczorem i odtwarza. To moze byc mile uczucie przy zasypianiu.

01-10-2012 16:36:05

Ja mam szum uszny w prawym uch już od kilku lat. Najprawdopodobniej zrobiło mi się to przez lek - mirtazapinę. Nawet po odstawieniu, szum w uchu mam do dziś.

• 01-10-2012 19:16:39

Tyle ze ja nie mam żadnych melodii - jakieś swisty, dzwonienia, które nie dają się doslownie niczym uciszyć. Dlatego tak czuje nie wiem. Przeraża mnie to, bo wiem że w pokoju jest cicho. Skąd mi się to wzielo nie mam pojecia, obudzialam się z tym (myślaląc nawet że to moze kaloryfery ale niestety). Wiem ze mam zludzenie dzwięku, ktorego niczym nie mogę zagluszyć (nie wiem w glowie czy uszach) a sluch mam ksiązkowy. Zna ktos jakiegos dobrego, doświadczonego psychiatrę z W-wy ?

01-10-2012 19:23:05

Nie piszesz, czy bierzesz jakieś leki. Jak nie bierzesz, to raczej laryngolog.

• 02-10-2012 11:55:41

Nie biorę żadnych leków. U laryngologa bylam - badania są ok a ten swist, dzwonienie - nie wiem dokladnie nadal sie utrzymuje.
    Nie mogę zagluszyć mimo innych dzwieków w tle .Jedni mowią że to moze być tinnitus choć nie wiedzą na jakim podlozu.

Niepokoi mnie to i denerwuje bo koncetracja mi spada kiedy slyszysz to nonstop. Jeszcze mam zrobic mri glowy- ze względu na chorobę neurologiczną czy nie ma zmian i odcinka szyjnego.
    Otrzymalam poradę nie siedzieć w ciszy, tyle że to nie pomaga. I ze z uszami ok.
    Muszę iść jeszcze do laryngologa po badaniach, neurologa - jednym slowem maraton po lekarzach.

Juz mam nerwice z tego powodu. Zastanawiam sie czy nie iść do jakiegoś psychiatry- tyle że żadnego dobrego nie znam (osoby z tinnitusem też czesto są tam kierowane) bo to jest mega męczace moze on mi cos pomoże, i się wypowie., coś doradzi

02-10-2012 12:23:59

Tak, to bardzo denerwuje, może neurolog coś poradzi? Bo jak nie przez leki, to jakaś przyczyna musi być. ja, żeby zgłuszyć ten szum, słucham głośniej telewizora. A jak jestem czymś zajęta, to zapominam o tym szumie. Staram się unikać ciszy.

Zobacz inne dyskusje

• elapoetka
    Leczę się na schizofrenię prostą już od wielu lat. Jednak od pewnego...
  • pozdro
  • Kochani, blagam, pomozcie,bylam w zwiazku 2 lata z mezczyzna, u ktorego 3 miesiace temu...
  • Prawda jest taka ze schizofrenie wymyslili lekarze, nie ma czegos takiego jak schizofrenia. ***...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/odnalezc_droge_schizofrenia_nr4_logo-W300H200.jpgFot. medforumNowoczesne formy współpracy lekarz...
    Z jednej strony, może osobie leczonej, zwiększać poczucie wpływu na...
    Twoja sugestia