Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Temat: EGZORCYZMY (37)

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    23-03-2012 17:54:40

Proszę o wypowiedzi w tym temacie. Wszystkie wypowiedzi -mile widziane.

• 24-03-2012 03:28:05

Egzorcyzmy niewątpliwie napawają grozą. Ale większość ludzi nie traktuje ich dzisaj poważnie. Uważają, że to zabobon rodem ze średniowiecza.

Może po prostu się boją i dlatego nie traktują egzorcyzmów poważnie (często starając się je ośmieszyć). A może to po prostu zwykła ludzka ignorancja, która nie pozwala im uwierzyć w coś takiego jak egzorcyzmy, które jak wiadomo odprawiane są do dzisiaj i to prawie zawsze z pozytywnym skutkiem.

Jeżeli coś jest groźne, niewytłumaczalne, straszne (jak egzorcyzmy) - to ludzie po prostu wtedy z góry to odrzucają, ponieważ widocznie nie są w stanie poradzić sobie z tym w inny sposób.

Egzorcyzmy to poważny temat, na pewno warty tego, by poddać go głębszej analizie.

Czym jest egzorcyzm ? W największym skrócie jest to czynność mająca na celu uwolnienie człowieka, który znalazł się pod bezpośrednim wpływem złego ducha (demona, diabła). Jak wiadomo, najpoważniejszą formą bezpośredniego wpływu złego ducha na człowieka jest opętanie.

• 24-03-2012 04:24:56

A opętanemu człowiekowi może pomóc już tylko egzorcyzm.
    Psychiatria jest tutaj niestety całkowicie bezradna.

• VIP
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    24-03-2012 07:37:35

U nas w dalszym ciągu jest wiele tematów tabu,
    m.in. egzorcyzmy.
    To prawda ludzie się boją tego, czego nie rozumieją, a jeszcze bardziej wstydzą..

• Liderka opinii
    24-03-2012 11:29:38

..Był czas, gdy moja Mama poruszała się po "świecie" mojej choroby na zasadzie:"tonący brzytwy się chwyta".
    Ktoś kiedyś powiedział, że mogę być nie tyle nerwicowa ile właśnie "opętana".

Przyznam się, że początkowo wyśmiałam ten pomysł. Jednak moja Mama, Któa miała b otwarty umysł, wzięła moje zdjęcie i poszła z nim do poleconego nam P Wojciechowskiego.

Postawił on diagnozę, że pewien niezidentyfikowqany Duch ( prawdopodobnie Ktoś z Rodziny) interesuje się mną tak bardzo, i "wyciąga",. że na zewnątrz daje to objawy zaburzeń psychicznych.

Po zabiegach u Egzorcysty nie poczułam żadnej poprawy, jednak zdaję sobie sprawę, że "opętania" się zdarzają. TRzeba jednak wiedzieć, że ich stosunek do zaburzeń typu histerii jest jak 1: 100.
    Ale się zdarzają.
    Osoby, które są zdolne do kontaktu z Duchami ( pozdrawiam Duchy , najczęściej zewnętrznie sią niezwykle sceptycznie nastawione do całej tematyki, nie tylko nie zdają sobie sprawy ze swych umiejęności, ale w ogóle negują ich istnienie.

Ktoś kiedyś powiedział mi, że "wyglądam na medium".
    Dziękuję!
    Przykładowo, seanse spirytystyczne mogą poważnie zaszkodzić zarówno Duchom, jak i medium. To udoodniona sprawa.
    Myślę, że w takich sytuacjach antidotum jest modlitwa.

Lepiej nie próbować kontaktowqać się z Tamtym Światem na własną rękę.

Niemniej temat, poruszony przez Autora watku jest b ciekawy. Autorowi wątku polecam książkę Paula Misraki " Doświadczenie w śmierci". Wiedza nigdy nie szkodzi. A jej brak - często. pozdrawiam

Iza
    prezes Stow. ProPsychiatria

• 24-03-2012 14:42:35

ostatnio przeczytalam ksiazke 'baby x' harrego keeble. jest to autentyczny opis pracy harrego ktory jest policjantem w londynie i pracuje w 'child protection unit'. opisuje historie dzieci ktore z racji zawodu spotkal na swojej drodze. miedzy innymi spotkal sie z wierzeniami wsrod afrykanskich rodzin ktore min. wierza w demona ktory wchodzi w cialo dzieci i ktorego ksieza (!!!!) w kosciele wypedzaja. niestety czesto dzieci sa przy tych praktykach okaleczane albo umieraja.
    po przeczytaniu tej ksiazki spytalam sie kolezanki z nigerii czy to prawda. wiekszosc chrzescijan z afryki wierzy i praktykuje egzorcyzmy.........

• Liderka opinii
    24-03-2012 18:20:48

Gdybym była studentką Medycyny, to pojechałąbym do tej Afryki by przeprowadzić badania na ten temat....

i nauczać tych "Tubylców" Psychiatrii...

Iza

• 24-03-2012 18:49:14

Widocznie te afrykańskie dzieci nie zostały przed egzorcyzmami odpowiednio unieruchomione (skrępowane), tak aby same sobie nie zrobiły krzywdy. Skrępowanie człowieka opętanego (w stopach, rękach i pasie) jest koniecznym wymogiem przed odprawieniem egzorcyzmu, ponieważ jak wiadomo opętany w czasie egzorcyzmu często wpada w szał (rzuca się na wszystkie strony). Na szczęście ten wymóg jest spełniany przez doświadczonych egzorcystów kościelnych (katolickich) w Europie i Stanach Zjednoczonych. No ale jak wiadomo Afryka to nie Europa czy też USA.

Do skrępowania opętanego człowieka używa się odpowiednio przygotowanego krzesła lub też łóżka.

Przy takim unieruchomieniu nie ma raczej możliwości, aby opętany (dysponujący nadludzką siłą) zrobił sobie jakąś krzywdę podczas egzorcyzmu.

Kościół Katolicki w swoim "Rytuale Rzymskim" podaje ścisłe wskazówki, jak należy postępować z osobami opętanymi podczas egzorcyzmu.

Opisując to wszystko, mam oczywiście cały czas na myśli te najcięższe przypadki opętania.

• Liderka opinii
    24-03-2012 21:12:14

Fajnie, że o tym wspomnniałeś, Gościu.
    A teraz się zastanówicie - Wszyscy - :

Dlaczego krępowanie w czasie egzorcyzmów jest normą, a tzw. zabezpieczanie Psychotyka w szpitalu, by nie zrobł sobie krzywdy ( naprawdę tak jest!), uważane jest często za "nieludzkie"?

coś Wam powiem: Jak tylko Wszyscy mnie, czy kogoś innego, krytykują, atakują, tak troszkę bez sensu, za to agresywnie, wtedy wiem, że włąśnie ta Osoba postępuje nowatorsko, twórczo i...dobrze po prostu.
    ZAwsze tak było: począwszy od Jezusa.
    Głównie dlatego musiał nam ciągle powtarzać : " nie lękajcie się"

Iza

• VIP
    24-03-2012 22:57:01

Bardzo ciekawy ten temat.
    Jolanet ciekawe to wszystko, te zjawiska i zycie...
    pozdra....

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• gracek
    Witam,Mam nadzieję, ze w dobrym miejscu szukam ? Chciałbym skorzystać z...
  • pokrótce opiszę naszą 7-miesięczną znajomość....
  • kamusia532
    Witam mam taki problem. Jestem w 6 miesiącu ciąży a mój chłopak...
  • hellomygoody
    uważam że NIE!Nie lubię siebie czuję się ze sobą źle...nie...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0068478_schody_pacjent_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCzy można trafić do szpitala...
    Przyjęcie do do szpitala bez zgody – jest to przyjęcie bez...
    Twoja sugestia