Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Stres

(4)

Jak sobie radzić ze stresem w domu i pracy; formy relaksu, idealne miejsce pracy.

Temat: Gorączka spowodowana stresem? (9)

• 20-05-2012 11:20:34

Nie jestem pewna, czy trafiłam na dobre forum, w każdym razie potrzebuję fachowego spojrzenia na sprawę. Od średnio dwóch lat, cyklicznie, kilka razy w roku, nagle i niespodziewanie dostaję gorączki, która rośnie nawet do 39,5 stopni. Trwa to plus minus 3 dni, bez żadnych dodatkowych objawów, jedynie gorączka. Znajomi zasugerowali mi, że może być to związane ze stresem-i rzeczywiście, kiedy przypomnę sobie ostatnie razy, miało to miejsce tuż przed egzaminem na prawo jazdy lub tuż przed egzaminami na uczelni. Czy może mieć to związek ze stresem? Co w takim wypadku powinnam zrobić?

• Forumowiczka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    04-06-2012 19:17:39

.

Ostatnia edycja: 07-01-2014 14:51:12
  • Wtajemniczony
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    05-06-2012 22:30:46

Obserwuj swoja reakcje, w trakcie małego i duzego stresu badaj swoją temperature. Jezeli rzeczywiscie Ci to przeszkadza to zapisz sie do psychiatry. Tylko nie mów mu odrazu o reakcji na stres bo pewnie bedzie sie tym sugerował. Prawdopodobnie przepisze Ci coś na uspokojenie, byleby nie lek który spowoduje senność lub znużenie. Z mojego doświadczenia polecałbym hyrdoxizine, nie uzależnia i nie powoduje objawów ubocznych.

• 20-08-2013 18:25:48

Mam dokładnie tak samo. Przed bardzo stresującymi wydarzeniami albo gdy się dowiem o czyms strasznie dla mnie stresującym dostaję gorączki ze stresu - czuję, że aż mi twarz płonie, policzki są bordowe itd. I co więcej odczuwam to nie w chwili tego ogromnego stresu, lecz gdy on już lekko przechodzi - wtedy dopiero gdy emocje lekko opadają czuję podwyższoną temperaturę. Nigdy jej nie mierzyłam i nie wiem do jakiej wartości dochodzi, ale na pewno lekka nie jest.

• 23-08-2013 13:12:49
    Treść zablokowana przez moderatora
  • Reklama

23-08-2013 14:31:26

To choroba psychosomatyczna. Są objawy, przyczyny fizycznej nie ma.

• Początkujący
    20-08-2014 19:08:56

Stres może mieć tutaj jakąś rolę, ale spróbuj dokładnie przeanalizować kiedy to się dzieje, w jakich godzinach, przed czy po posiłku itd. Może to być też pewien objaw związany z np. dużym wysiłkiem umysłowym bądź fizycznym.

• Początkujący
    21-08-2014 12:57:01

Mi wydaje się że raczej gorączka od stresu nie jest możliwa, Bardziej jakieś opryszczki i tego typu rzeczy, a tak z innej beczki, ostatnio słyszałem, że mają jakąś apkę wypuścić gdzie będzie można lekarza umówić przez telefon, Polekarza.pl czy coś w ten deseń, jeśli ktoś coś słyszał to dajcie znać, przydatne się wydaje. Albo może już istnieje taka aplikacja?

• 21-08-2014 13:04:33

Taka appka musiała by być sprzężona z systemami przychodni itd, więc nie sądzę żeby na początku taka appka dawała duży wybór. Chyba, że połączenie z jakąś bazą rządową, ale w to wątpię.

Zobacz inne dyskusje

• Dzień dobryZaniepokoiłam się relacją między moim chłopakiem a...
  • slon123
    Wątek: Wesele
    Witam, mam 16 lat. w kwietniu mam wesele cioci no i musze isc. Nie umiem tanczyc a tam to jest...
    Forum: Stres
  • Wiem, że nie powinnam tak myśleć o przyjaciółce, ale często, gdy...
  • Mój mąż jest alkoholikiem. Nie wiem tylko czy to On ma większy problem z...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/jb_m1_BabyPatient-4_kobieta_dziecko_zadowolenie_niemowle_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCIĄŻA BEZ ALKOHOLU – Ogólnopolska...
    Jeśli kobieta w ciąży pije alkohol, dziecko pije razem z nią....
    Twoja sugestia