Serwisy Medforum

Forum: Stres

(4)

Jak sobie radzić ze stresem w domu i pracy; formy relaksu, idealne miejsce pracy.

Temat: Gorączka spowodowana stresem? (6)

• 20.05.2012 11:20:34

Nie jestem pewna, czy trafiłam na dobre forum, w każdym razie potrzebuję fachowego spojrzenia na sprawę. Od średnio dwóch lat, cyklicznie, kilka razy w roku, nagle i niespodziewanie dostaję gorączki, która rośnie nawet do 39,5 stopni. Trwa to plus minus 3 dni, bez żadnych dodatkowych objawów, jedynie gorączka. Znajomi zasugerowali mi, że może być to związane ze stresem-i rzeczywiście, kiedy przypomnę sobie ostatnie razy, miało to miejsce tuż przed egzaminem na prawo jazdy lub tuż przed egzaminami na uczelni. Czy może mieć to związek ze stresem? Co w takim wypadku powinnam zrobić?

• Forumowiczka
    04.06.2012 19:17:39

.

Ostatnia edycja: 07 Styczeń 14:51:12
  • Wtajemniczony
    05.06.2012 22:30:46

Obserwuj swoja reakcje, w trakcie małego i duzego stresu badaj swoją temperature. Jezeli rzeczywiscie Ci to przeszkadza to zapisz sie do psychiatry. Tylko nie mów mu odrazu o reakcji na stres bo pewnie bedzie sie tym sugerował. Prawdopodobnie przepisze Ci coś na uspokojenie, byleby nie lek który spowoduje senność lub znużenie. Z mojego doświadczenia polecałbym hyrdoxizine, nie uzależnia i nie powoduje objawów ubocznych.

• 20.08.2013 18:25:48

Mam dokładnie tak samo. Przed bardzo stresującymi wydarzeniami albo gdy się dowiem o czyms strasznie dla mnie stresującym dostaję gorączki ze stresu - czuję, że aż mi twarz płonie, policzki są bordowe itd. I co więcej odczuwam to nie w chwili tego ogromnego stresu, lecz gdy on już lekko przechodzi - wtedy dopiero gdy emocje lekko opadają czuję podwyższoną temperaturę. Nigdy jej nie mierzyłam i nie wiem do jakiej wartości dochodzi, ale na pewno lekka nie jest.

• 23.08.2013 13:12:49
    Treść zablokowana przez moderatora
    23.08.2013 14:31:26

To choroba psychosomatyczna. Są objawy, przyczyny fizycznej nie ma.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum. Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    Początkująca - mniej niż 100 postów
    Wtajemniczona - pomiędzy 101 a 300 postów
    Forumowiczka - pomiędzy 301 a 1200 postów
    Komentatorka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
    Liderka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
    VIP - więcej niż 6001 postów