Zaloguj
Reklama

Forum: Schizofrenia

Temat: Komentarze do: Eugen Bleuler - nowe spojrzenie na chorobę (5)

• Komentarze do: Eugen Bleuler - nowe spojrzenie na chorobę
    Gość
    Treść zablokowana przez moderatora

Otępienia nie odczuwam, rozdwojenia jaźni też nie, tylko ciągły teleturniej skojarzenia, wszystko się z czymś kojarzy i wydawanie błędnych opinii. Coś jest nie tak ale sam nie wiem co, jedynie otoczenie sygnalizuje nieprawidłowości toku mojego myślenia. Czasami czytając jakiś tekst dochodzę do wniosku że to są jakieś bzdury, ale w tedy wczytuję się uważniej widzę że po przekręcałem sens autora pisaniny.
    I jak by na razie tyle, czekam na wasze uwagi.

Gość
    Treść zablokowana przez moderatora
  • Reklama
    Gość

czesc
    jestem tomek rozpoznano u mnie schizofrenie.
    szukam osob które maja podobne doświadczenia i chcą pogadać
    Misiex78 na skype

Gość

U mnie też rozpoznano schizofrenię. Osobiście po dłuższych przemyśleniach stwierdziłem że schizofrenia ma dużo wspólnego z "rozproszeniem" osobowości. To znaczy widzisz jakby szerzej a nie koncentrycznie i wyciągasz wnioski z tego szerszego acz nieskoncentrowanego myślenia. Te wnioski wtedy stawiają cię poza społeczeństwem bo inni myślą inaczej. Dlatego sądzę że przede wszystkim należy naprawić swój mózg.Ja zażywam (poza rispoleptem) lecytynę, kurkumę z pieprzem (poprawia wchłanialność), fosfatydyloserynę (suplement), piję kawę i staram się pobudzać intelektualnie. Zapisałem się na studia więc jestem nijako do tego zmuszony. Poza tym oczywiście zażywam magnez od czasu do czasu w formie chlorku (proszek) i ma w planach rozpocząć bieganie gdyż to też bardzo poprawia funkcjonowanie psychiki i samopoczucie. Te rzeczy mi pomagają i polecam spróbować innym chorym. Pozdrawiam wszystkich.

Zobacz inne dyskusje