Zaloguj
Reklama

Forum: Schizofrenia

Temat: Komentarze do: Jakie są relacje w rodzinie, gdzie występuje schizofrenia? (15)

• Komentarze do: Jakie są relacje w rodzinie, gdzie występuje schizofrenia?
    Gość
    Treść zablokowana przez moderatora
    Gość

Te porady są dołujące, wygląda na to, że trzeba być aniołem, bo to pomaga choremu ... a jak nie dajesz rady to pogrążasz chorego ... więc zastanów się dwa razy, poświęć się i walcz ... bo przecież chory jest tego wart!

Gość

Zgadzam się z artykułem. Dokładnie tak jest,że w pewnym momencie osoby bliskie odsuwają się od chorego,bo najzwyczajniej w świecie mają już dosyć,bo chory terroryzuje wszystkich dookoła. Wiem co piszę, u mnie w domu tak jest. Ja już się odsunęłam, a teraz będę starała się aby stąd się wyprowadzić, bo nie da się wytrzymać i taka jest prawda. Pozdrawiam.

• Reklama

Też tak uważam, ciężko się nie "odsunąć" ... nawet jak jesteś obok, nawet jak mieszkasz w jednym domu, odsuwasz się emocjonalnie, zamykasz się w sobie, izolujesz .... Dlaczego tak się dzieje ...? (nie raz się zastanawiałam - zarzucając sobie oziębłość emocjonalną)
    Teraz myślę, że to jest musi być jakiś mechanizm obronny.

Myślę, że nie będę zbyt odkrywcza jak powiem, że w rodzinie, w której występuje schizofrenia ... chorzy są WSZYSCY!

I prędzej czy później WSZYSCY potrzebują pomocy.

Gość

Witam takie objawy jak zwidy omamy słuchowe miałem po odstawieniu alkoholu gdy piłem kilka lat . znalazłem się w zakładzie psychiatrycznym w Lipnie na 9 dni twierdziłem że ktoś mnie prześladuje i słyszę jak rozmawiają za oknem

Gość

podstawowy błąd w myśleniu schizofrenika
    ofiary myślenia schizofrenicznego nie rozumieją,że błędnie myślą o pieniądzach i same nakręcają się na myśleniu i koncentrowaniu się na pieniądzach. wynika to z tego,że nie rozumieją po co używa się w mowie słówka "nie" i jak słówko "nie " wpływa na nasze odczucia .
    dlatego bezmyślnie wmawiają sobie i myślą :
    nie pieniądze nie, nie dla pieniędzy nie,
    nie dom nie,nie miliony nie,nie biliony nie, nie tysiące nie, nie dolary nie,
    nie mam pieniędzy,
    nie chcę mieć pieniędzy,
    nie będę miała pieniędzy,
    nie chcieliśmy mieć pieniędzy
    nie chciałyśmy mieć pieniędzy
    nie miałyśmy pieniędzy
    W takim myśleniu dziecko -schizofrenik,nie rozumie kim jest,jaki jest . Nie rozumie co trzeba pomyśleć żeby uświadomić sobie,że to co ma i pieniądze,też są ważne w życiu człowieka .
    Jednak wszystkich ludzi interesuje przede wszystkim to kim są w społeczeństwie,a kim nie są,
    jakimi są ludźmi, jakimi nie są ludźmi,jakimi ludźmi chcą być,kim z zawodu chcą zostać.

Nieświadome tego dziecko żyje z transie i przestaje interesować się sobą,ludźmi, światem. Zapamiętuje bezwiednie słowa, zatracając tym samym samego siebie i własne ja .
    Dziecko przestaje rozpoznawać i akceptować siebie,staje się sobie obojętne i nie radzi sobie ze sobą . Brak wsparcia rodziny i nieprawidłowe myślenie doprowadza dziecko do popadania w schizofreniczne myślenie.

dlatego podstawowym krokiem do normalności jest uświadomienie sobie,że nie prawidłowo myślę o pieniądzach i upieram się bezmyślnie na pieniądzach, nie widząc,że przede wszystkim najistotniejsi są ludzie.
    Dlatego wszyscy ludzie mówią i myślą o pieniądzach w ten sposób:
    chcemy pieniędzy,
    chcemy mieć pieniądze,
    chce mieć dom,
    chcemy mieć dom,
    chcemy mieć miliony, chcemy mieć tysiące,chcemy mieć dolary,
    chcemy mieć samochód,
    chcemy mieć ogród,
    chcemy mieć jedzenie, chcemy mieć picie,
    chce mieć,chcemy mieć .

Natomiast słówko "nie " wykorzystujemy po to,żeby lepiej poznać siebie samych,
    swoje zainteresowania, hobby. Dzięki słówku "nie łatwiej osiągać nam własne cele,
    łatwiej koncentrować się na tym kim chcemy być i jacy chcemy być .
    dlatego wszyscy upieramy się na zdrowiu i normalności wykorzystując słówko "nie":
    czyli mówimy sobie :

nie normalność nie, nie jest normalność
    nie chcemy być normalni
    nie chcemy żyć normalnie
    wszyscy chcemy być wariatami,wszyscy chcemy być schizofrenikami
    wszyscy chcemy krzywdzić siebie samych,

nie będziemy normalni, nieznormalniejemy;
    nie jesteśmy normalni

nie chcemy być zdrowi
    nie będziemy zdrowi
    nie chcemy żyć zdrowo

wszyscy chcemy zachorować,wszyscy chcemy być chorzy,będziemy chorować
    nie zdrowie nie, nie jest zdrowie
    nie jesteśmy zdrowi, nie byliśmy zdrowi

W schizofrenii trzeba sobie uświadomić,że po to żeby normalnie funkcjonować,trzeba zmienić swoje myślenie,uświadomić sobie co myślę nieprawidłowo,że mam urojenia,myśli samobójcze,złe samopoczucie.

Gość

Bardzo ważne jest żeby uświadomić sobie w jaki sposób wykorzystujemy słówko" nie",
    nie jest ono tylko zaprzeczeniem :
    nie, dziękuje rezygnuje
    ale również wykorzystujemy je właśnie po to aby koncentrować się na ty co sami robimy, np
    ja sama w tym momencie nie pisze,nie pisałam właśnie tego zdania
    a ty jak domyślam się nie czytasz co właśnie napisałam.
    Dlatego jeżeli chcesz zastanowić się,musisz sobie uzmysłowić,że musisz sobie powiedzieć :
    nie zastanowię się
    nie będę zastanawiała się
    jeżeli chcesz przemyśleć to co dzisiaj robiłeś musisz sobie powiedzieć :
    nie przemyślę tego
    nie będę myślała
    Niestety my schizofrenicy nie od razu uświadamiamy sobie właśnie to jak ważne jest to co mówimy sobie,jak ważne są słowa,gdyż najprawdopodobniej tak samo co ja nie mogliście w spokoju i powoli słuchać swoich słów i pomału starać się zrozumieć co do was mówią. Na początku będzie wam bardzo trudno od razu kontrolować własne myśli i słowa, dlatego proponuje ćwiczenie :
    jeden dzień skup się na tym co pijesz,lecz zawsze gdy będziesz pić,powiedz sobie to odwrotnie po to abyś skoncentrował się na sobie i czynności której wykonujesz:
    nie pije np. wody
    od tego dnia staraj się pamiętać abyś zawsze gdy będziesz pić mówił to sobie:
    nie piję kawy
    nie pije wody
    drugą metoda,którą proponuje to pisanie przez cały miesiąc po 100 razy dziennie :
    nie piję wody
    nie piję wody
    nie piję wody
    nie piję wody
    nie piję wody,
    nie piję wody,
    nie piję wody
    oraz słówko :
    nie popijam wodą
    nie popijam wodą
    nie popijam wodą
    nie popijam wodą
    nie popijam wodą
    nie popijam wodą
    nie popijam wodą
    tak cały miesiąc
    Czy poczułeś chęć napicia się wody? Jeśli tak to o to chodzi właśnie żebyś poczuł chęć picia wody,
    i pamiętał aby ją pić. Zauważ jaki wpływ na ciebie ma słówko "nie",którego pewnie boisz się pod wpływem przykrych dla ciebie wspomnień. Jeżeli nie poczujesz od razu i nie zrozumiesz o co chodzi,
    nie przejmuj się powtórz ćwiczenie.

Tak samo jest ze słówkiem chcę,również słówko "nie" wykorzystujemy żeby bardziej skoncentrować się na tym co tak naprawdę chcemy. Również z tym słówkiem napisz ćwiczenie z piciem
    jeżeli będziesz chciał się napić,powiedz sobie :nie chcę pić
    Co czujesz ? Czy jeszcze bardziej poczułeś pragnienie? Jeśli tak,to o to chodzi. Jeśli nie,to napisz ćwiczenie podobne do ćwiczenia wyżej . Jeszcze tego samego miesiąca pisz sobie :
    nie chcę wody
    nie chcę wody
    nie chcę wody
    nie chcę wody
    nie chcę wody
    nie chcę wody
    nie chcę wody
    Pamiętaj cały miesiąc napisz każde słówko po 100 razy :
    nie piję
    nie piję
    nie piję
    nie pije

po 100 razy :
    nie popiję
    nie popiję
    nie popiję
    nie popiję
    nie popiję
    po 100 razy
    nie chcę pić
    nie chce pić
    nie chcę pić
    nie chcę pić

Powtórz ćwiczenie następnego miesiąca .Uda ci się uświadomić,wierzę w ciebie.
    dobrym sposobem żeby pamietać o sobie jest też pamietanie kiedy ***, bekamy
    sikamy,kupkamy
    Zawsze kiedy ***,powiedz sobie
    nie pierłem
    nie pierłam

a kiedy bekasz :
    nie beknęłam
    nie beknąłem

a kiedy sikasz :
    nie sikałam
    nie posikałam się

a kiedy kupkasz
    nie srałam
    nie kupkałam
    Każdy normalny człowiek oraz ludzie,którzy przebywali z takimi samymi osobami jak my,wie że
    trzeba koncentrować się nie na tym co robisz,tylko na tym co mówisz. Nikt nie może zabronić ci w spokoju i pomału słuchać słów i rozumieć pomału w spokoju co one oznaczają i jaki jest twój stosunek do tego co mówią inni ludzie . Zarówno szkoła,rodzina, przyjaciele nie mogą obojętnie reagować na ludzi,którzy dziwnie mówią,nie rozumieją słów,które wypowiadają, boja się samemu w spokoju i bez strachu wypowiadać swoje opinie. Lekarze nie mogą nie tłumaczyć pacjentowi,dlaczego uważają,że są chorzy,dlaczego myślą inaczej niż wszyscy i nie rozumieją słówka "nie".
    Jeżeli lekarz nie wytłumaczył ci o co chodzi w twojej chorobie masz prawo do obrony w sądzie za utrudnianie i nieudostępnianie wiedzy nie zbędnej w leczeniu.

Gość

obraza mnie stwierdzenie schizofrenik-wy pseudo konowaly-zacznijcie stosowac termin psychoza lub wymyslcie cos innego,jak macie troche wyobrazni

Gość

Żenująco niski poziom artykułu.

To jest bardzo trudne . bo nawet wtedy gdy jest lepiej - chodzi o stan zdrowia syna, gdzieś w podświadomości pozostaje ten lęk przed ostrymi nawrotami choroby. Syn to wyczuwa i stara się mnie podporządkować sobie, nawet wtedy gdy jego stan nie jest psychotyczny .

Zobacz inne dyskusje