Zaloguj
Reklama

Forum: Informacje portalowe

Temat: Moderator, który usuwa regulaminowe posty i banuje za nic (9)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniższych opcji:

nowy wątek
ulubione
  • Moderator, który usuwa regulaminowe posty i banuje za nic

Odkąd jestem na forum dbam o wartość merytoryczną postów oraz pouczam osoby, które mogą wprowadzić innych w błąd poprzez swoje niedouczenie. Kiedy chodzi o pomoc psychologiczną, bardzo łatwo komuś zaszkodzić swoją niekompetencją. Proszę uzasadnić dlaczego usunięto moje merytoryczne posty i regulaminowe zwrócenie uwagi w tym wątku: www.psychiatria.pl/forum/uwaga-potrzebuje-pilnej-pomocy/watek/1442870/1.html

Usunięto także konto "ballantines" w momencie, w którym nie złamałem regulaminu, nie zważając na to, że może mam rozpoczęte prywatne konwersacje z różnymi użytkownikami, którzy uważają, że moje odpowiedzi są dla nich pomocne.

Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji i niezamiatanie jej pod dywan, przywrócenie konta "ballantines" (i jeśli tak się stanie, wtedy poproszę także o usunięcie tego roboczego konta, żeby nie dublować).

Pozdrawiam i liczę na merytoryczną odpowiedź.

Ostatnia edycja:
  • Reklama

Witam ponownie, a od kiedy to pan ustala co jest wartościowe, a co nie? Posiadł pan całą wiedzę ludzkości? Sama psychologia ma wiele kierunków i tłumaczy identyczne mechanizmy czasem w sprzeczności ze sobą, a akurat psychologia czy psychiatria to szybko rozwijające się dziedziny i to co jeszcze kilka lat temu uznawaliśmy za prawdziwe w obecnym momencie, gdy pojawiały się nowe dowody zmieniliśmy podejście. Co do Twojego konta... Obrażanie użytkowników jest niezgodne z regulaminem forum niezależnie czy robisz to w prywatnych wiadomościach, czy na forum (a takie posty również widziałem), a to tylko jeden z kilku powodów zablokowania Twojego konta. W momencie zbanowania konta automatycznie blokują się wszystkie posty napisane z tego konta. Nie rozumiem też po co założyłeś ten wątek, skoro w swoim poprzednim poście wysyłałem Ci kontakt do administracji? Pamiętaj że my wszyscy tutaj na forum jesteśmy tylko gośćmi, a jak ktoś Cię zaprasza do domu to też obrażasz innych i masz pretensje, że właściciel Cię wyprasza? Jeśli nie będziesz zachowywał się tak jak należy to prędzej czy później dostaniesz bana. Mi się wydaję, że przeczytałeś jedynie tylko jeden fragment regulaminu i myślisz, że to wystarczająco dużo. Gdybyś czytał dalej wiedziałbyś, że na forum nie można świadczyć żadnych usług medycznych w tym diagnozować ludzi, bo możesz jedynie ewentualnie poradzić pójście do specjalisty i zasugerowanie czegoś. A jeszcze dalej w regulaminie można znaleźć taki wpis:

Założyciel grupy (Moderator grupy):
    zobowiązany jest do dbania o jej rozwój, poprzez inicjowanie wątków i tematów dyskusji oraz wysyłanie zaproszeń do swoich znajomych,
    zobowiązany jest do przestrzegania Regulaminu przez członków tej grupy,
    ma prawo do blokowania treści zamieszczanych przez członków grupy bez podania przyczyny,
    ma prawo usuwać wybranych członków bez podania przyczyny,
    ma prawo zablokować wybranemu Użytkownikowi dostęp do grupy,

Może kiedyś zrozumiesz, że jednak tak do końca nie zachowywałeś się w porządku na forum, ale nie wiem czy ten moment nadejdzie, bo patrząc na Twoje ego to bardzo w to wątpię.

Nic nie zabija człowieka szybciej, niż jego własna głowa.

"od kiedy to pan ustala co jest wartościowe, a co nie? Posiadł pan całą wiedzę ludzkości?"

A gdzie napisałem, że ja to ustalam? Metoda naukowa i dane. Nie ja. I nie całą wiedzę ludzkości, tylko sporo podstawowej wiedzy na tematy związane z ludzką psychiką. Sprostowałem jedynie oczywiste bzdury, które dotyczą podstaw. Enyone nieświadomie wprowadza ludzi w błąd poprzez swoją niekompetencję i nawet nie potrafiła logicznie odpowiedzieć, tylko obrażała ad personam. To mówi samo za siebie.

" Sama psychologia ma wiele kierunków i tłumaczy identyczne mechanizmy czasem w sprzeczności ze sobą"

Chyba chodziło o nurty terapeutyczne, ale nauka to zweryfikowała udowadniając nieskuteczność metod psychodynamicznych i psychoanalitycznych i skuteczność metody poznawczo-behawioralnej. To jednak nie dotyczy tematu, bo w ostatnio usuniętych postach sprostowałem błąd, gdzie Enyone wykazała się nieznajomością elementarnej wiedzy na temat borderline oraz mylnie przypisała temu zaburzeniu typowe objawy osobowości dyssocjalnej.

"Obrażanie użytkowników jest niezgodne z regulaminem forum niezależnie czy robisz to w prywatnych wiadomościach, czy na forum (a takie posty również widziałem), a to tylko jeden z kilku powodów zablokowania Twojego konta"

Proszę wskazać w którym poście na forum kogoś obraziłem. Enyone mnie obraża i nie została tak potraktowana, a zarzuca mi choćby atakowanie innych forumowiczów z tego powodu, że rzekomo się z nimi nie zgadzam (przy okazji relatywizuje fakty do czyjegoś zdania). To ona powinna dostać ostrzeżenie za to, że odpowiadając nie odnosi się do treści moich wpisów i do mojej argumentacji, tylko obraża ad personam. Ja tak nie robię. W prywatnej wiadomości odpowiedziałem tylko pięknym za nadobne użytkownikowi WspaniałyTomek, co było reakcją na groźby karalne. Ja jednak nie upubliczniam takich rzeczy, bo priv to prywatna sprawa między dwoma osobami.

"Nie rozumiem też po co założyłeś ten wątek, skoro w swoim poprzednim poście wysyłałem Ci kontakt do administracji?"

Dlatego bym mógł udowodnić każdemu, że moje konto zostało zablokowane niesłusznie. Ponadto kilka osób zgłaszało się do mnie na priv i uzyskiwało pomoc, a blokada konta odcina ich od tej możliwości.

"Pamiętaj że my wszyscy tutaj na forum jesteśmy tylko gośćmi, a jak ktoś Cię zaprasza do domu to też obrażasz innych i masz pretensje, że właściciel Cię wyprasza?"

Forum dotyczy pomocy ludziom z różnymi problemami. Przyszedłem tu aby wnieść trochę naukowej wiedzy, którą posiadam. Jestem w stanie to udowodnić i podać odnośniki do badań, ale nikt nie chce na ten temat dyskutować, tylko od razu jestem obrażany personalnie za to, że mam inne zdanie. Ba, to nie tylko zdanie, a odwołanie do nauki, czego nie można powiedzieć o luźnych wypowiedziach pewnych narcyzów, którzy nie potrafią uzasadnić swoich wypowiedzi poprzez odniesienie się do meritum. Skoro sami przyznają, że się na tym nie znają, to po co im prawo do "własnego zdania", że Ziemia jest płaska i nauka jest be?

"Gdybyś czytał dalej wiedziałbyś, że na forum nie można świadczyć żadnych usług medycznych w tym diagnozować ludzi, bo możesz jedynie ewentualnie poradzić pójście do specjalisty i zasugerowanie czegoś."

I żadnych usług medycznych nie świadczę. Jedynie dzielę się swoją wiedzą i w tym momencie akurat PODWAŻYŁEM PSEUDODIAGNOZĘ Enyone. Borderline nie diagnozuje się o nastolatków...

"Może kiedyś zrozumiesz, że jednak tak do końca nie zachowywałeś się w porządku na forum, ale nie wiem czy ten moment nadejdzie, bo patrząc na Twoje ego to bardzo w to wątpię."

Patrząc na moje ego i porównując je z innymi, jako jedyny nie odnoszę się do osób, tylko do treści ich postów. To akurat dobrze świadczy o moim ego na tle niektórych.

• Reklama
    Odkąd jestem na forum dbam o wartość merytoryczną postów oraz pouczam osoby, które mogą wprowadzić innych w błąd poprzez swoje niedouczenie. Kiedy chodzi o pomoc psychologiczną, bardzo łatwo komuś zaszkodzić swoją niekompetencją.

Oczywiście, bo osoba z podstawową wiedzą na temat ludzkiej psychiki jest na tyle kompetentna, aby pouczać innych.
    To jednak nie dotyczy tematu, bo w ostatnio usuniętych postach sprostowałem błąd (kogoś błąd).

Sprostowałem jedynie oczywiste bzdury, które dotyczą podstaw.

Ukończ najpierw studia, zdobądź większą wiedzę na ten temat, a jak będziesz wystarczająco wytrwały to może kiedyś zostaniesz wykładowcą i zaspokoisz swoją chęć edukowania innych. W wątkach poza nielicznymi musisz odwoływać się jedynie do tematu wątku, a jeśli zaczynasz z kimś wojnę na argumenty to momentalnie osoba, która pisze na forum i potrzebuje pomocy jest spychana na drugi plan, bo musisz pokazać komuś, że nie ma racji. Pisanie w wątkach nie na temat również jest niezgodne z regulaminem. Autora wątku nie interesują wasze przepychanki słowne, udowadnianie kto w czym ma rację, a kto się myli. To nie jest forum naukowe i ludzie nie rejestrują się tutaj, aby dowiedzieć się czegoś na temat psychologii, ale po to, aby komuś swoją radą pomóc lub uzyskać pomoc.

Na forum nie mamy zbyt dużej załogi, aby zarządzać forum tak jakbyśmy chcieli. Jesteśmy ludźmi i każdy poza forum ma swoje życie, więc nie możliwe jest, aby monitorować forum 24/7 i blokować każdą niezgodną z regulaminem wypowiedź, dlatego warto trochę ułatwić nam pracę i zgłosić post, który Twoim zdaniem jest niezgodny z regulaminem, a jeśli rzeczywiście tak będzie to na 90% zostanie usunięty (chyba że zgłaszasz posty w dziale w którym nie ma żadnego moderatora).

Proszę wskazać w którym poście na forum kogoś obraziłem.

Też bym nie upublicznił Twojej prywatnej korespondencji, ale skoro nie przypominasz sobie, abyś kogoś obrażał to chciałem Ci odświeżyć pamięć. W PW też obowiązuje regulamin. Traf chciał, że akurat widziałem ten post w którym pierwszy zaczynasz kogoś obrażać, mimo że post nie był nawet skierowany w Twoją stronę, ale wypowiadał się negatywnie na temat pewnej grupy ludzi, a nie personalnie (post już zablokowany). Nie wspominając już o tym, że kilka razy mnie obraziłeś, pomimo że nigdy nie zamieniliśmy zdania:
    Proszę o uważną moderację i zajęcie się tym zaburzonym moderatorem.

Stwierdziłem fakt, że moderator, który blokuje te posty jest zaburzony.

Jesteś lekarzem? Diagnozujesz ludzi nawet z nimi nie zamieniając zdania? Ja osobiście czuję się urażony, że publicznie takie rzeczy o mnie piszesz.

Dlatego bym mógł udowodnić każdemu, że moje konto zostało zablokowane niesłusznie.
    - I tak jest w każdej sytuacji, bo nawet nie dopuszczasz do siebie faktu, że możesz być w błędzie, tylko wymijająco odpowiadasz i zrzucasz winę na innych kompletnie nie widząc jej w sobie. Piszesz jakbyś był absolutnie przekonany o tym, że nie zrobiłeś nic złego... a zrobiłeś. Już samo zakładanie takiego wątku jest niezgodne z regulaminem grup tematycznych.

Więcej nie mam zamiaru poświęcać swojego czasu na Twoją osobę, więc jeśli nadal upierasz się przy swoim to pisz do administracji.

Z góry przepraszam za wszystkie błędy, ale nie mam wystarczająco czasu, aby je poprawić.
    Ostatnia edycja:

Kito,myślisz,że Ballant Cię zrozumie?Jego musi być na wierzchu bez względu na wszystko.Błędami się nie przejmuj.My rozumiemy,bo jesteśmy zaburzeni i nam to nie przeszkadza.

Wątpię, raczej będzie szedł w zaparte, ale ja już nie mam zamiaru marnować swojego czasu na udziale w tym błędnym kole.

Kito 2018-07-25 20:13:53
    Oczywiście, bo osoba z podstawową wiedzą na temat ludzkiej psychiki jest na tyle kompetentna, aby pouczać innych.

Tak, jest na tyle kompetentna by pouczać tych, którzy nie mają nawet tej podstawowej wiedzy i piszą oczywiste brednie porównywalne do tego, że Ziemia jest płaska.

I symptomatyczne jest to, że ANI RAZU żadna z tych osób nie odniosła się do treści, tylko gdy wytykałem błędy, od razu byłem obrażany. Kolejny wpis SzachMat - znów jestem obrażany i znów nie ma tam żadnej treści. Nie zastanowiło Cię to?

Ukończ najpierw studia, zdobądź większą wiedzę na ten temat, a jak będziesz wystarczająco wytrwały to może kiedyś zostaniesz wykładowcą i zaspokoisz swoją chęć edukowania innych.

Nie trzeba kończyć studiów by pouczać innych z tematów, o których coś wiem, gdy ta osoba nic o nich nie wie i się wymądrza. Tym bardziej, że to nie są żadni eksperci żeby móc te opinie głosić. I nie trzeba kończyć żadnych studiów, by przewyższać merytoryczną wiedzą i zrozumieniem osoby, które na siłę te studia ukończyły - mówię tu o terapeutach, z którymi miałem do czynienia i większość z nich była niekompetentna. Czasem pasjonaci, którzy żywo interesują się różnymi dziedzinami związanymi z ludzką psychiką, są w stanie lepiej skojarzyć fakty niż ktoś kto ma dużo wyuczonej wiedzy, z której nie umie korzystać i z której większość jest niepotrzebna.

Zresztą mniejsza z tym, bo zawsze można argumentować. Kiedy ktoś pisze coś, bo jest tego świadomy, nie oburza się gdy zwraca się mu uwagę, tylko rozwija swoją wypowiedź, by obalić zarzut. Tymczasem odpowiedzią na moje zarzuty są tylko ataki ad personam i pisanie, że rzekomo nie jestem ekspertem. Piszą tak osoby, które upomniałem, bo się mądrzą i robią z siebie ekspertów chociaż nimi nie są. Trudno o bardziej jaskrawy przykład projekcji i zaprzeczenia.

Wygląda to tak: ktoś ma wielkie ego i małą wiedzę, więc się mądrzy i pojawia się mój komentarz, by ten ktoś się nie mądrzył i sprostowanie błędów merytorycznych. Wtedy piłeczka jest po stronie tej drugiej osoby. Jeśli ma rację, to z łatwością udowodni, że to ja popełniam błąd źle pouczając. Czy choć raz pojawiła się tu taka odpowiedź na mój post? Nie, nie pojawiła się. To jest dowód, że mam rację. Nie opinia, do której ktoś może mieć prawo, bo na tej zasadzie każdy mógłby każdego oczernić i zwyzywać i nazwać to prawem do własnego zdania. I jednocześnie te same osoby chcą odebrać mi prawo do wyrażania swojego. To hipokryzja.

W wątkach poza nielicznymi musisz odwoływać się jedynie do tematu wątku, a jeśli zaczynasz z kimś wojnę na argumenty to momentalnie osoba, która pisze na forum i potrzebuje pomocy jest spychana na drugi plan, bo musisz pokazać komuś, że nie ma racji. Pisanie w wątkach nie na temat również jest niezgodne z regulaminem. Autora wątku nie interesują wasze przepychanki słowne, udowadnianie kto w czym ma rację, a kto się myli.

Odpowiedź komuś kto odpowiedział autorowi i sprostowanie tej informacji interesuje autora bardziej niż hipoteza osoby, która sama przyznaje, że nie zna się na temacie, o którym się wypowiada, ale "ma prawo do własnego zdania". Prywatne zdanie jakiegoś laika, które nie jest niczym poparte i którego ta osoba nie potrafi uzasadnić tym bardziej nie obchodzi autora wątku. Wielokrotnie zwracałem uwagę K9Mifune właśnie dlatego, że pisał elaboraty o sobie i wyrażał "swoje zdanie" rozmywając komuś zupełnie temat.

Jeśli ktoś zakłada wątek i druga osoba odpowiada pisząc brednie, to odniesienie się do tych bredni i sprostowanie ich albo jest zawsze na temat, albo już ta poprzednia odpowiedź jest nie na temat i należy ją zablokować, a wtedy nie powstanie moja ani niczyja odpowiedź.

To nie jest forum naukowe i ludzie nie rejestrują się tutaj, aby dowiedzieć się czegoś na temat psychologii, ale po to, aby komuś swoją radą pomóc lub uzyskać pomoc.

To, że nie jest to forum naukowe, nie oznacza, że można pisać dowolną bzdurę i kłamstwo. Jeśli napiszę, że moim zdaniem Ziemia jest płaska, to ok, ale jeśli ktoś napisze, że to bzdury, bo nauka przeczy tej teorii, to już źle? Tym bardziej gdy ktoś ma dostać pomoc - jak ma ją dostać od kogoś kto wie na temat psychologii tyle samo albo mniej co użytkownik zadający pytanie? Taka osoba chce by ktoś odpowiedział coś wartościowego, zainspirował czymś, wskazał jakąś wiedzę, bo nie trzeba być naukowcem by mieć jakąś naukową wiedzę.

Na forum nie mamy zbyt dużej załogi, aby zarządzać forum tak jakbyśmy chcieli. Jesteśmy ludźmi i każdy poza forum ma swoje życie, więc nie możliwe jest, aby monitorować forum 24/7 i blokować każdą niezgodną z regulaminem wypowiedź, dlatego warto trochę ułatwić nam pracę i zgłosić post, który Twoim zdaniem jest niezgodny z regulaminem, a jeśli rzeczywiście tak będzie to na 90% zostanie usunięty (chyba że zgłaszasz posty w dziale w którym nie ma żadnego moderatora).

Zgłaszane przeze mnie posty nie zawsze były blokowane, choć często był to kompletny off topic i parada teorii wyssanych z palca, niczym nie uargumentowanych.

Też bym nie upublicznił Twojej prywatnej korespondencji, ale skoro nie przypominasz sobie, abyś kogoś obrażał to chciałem Ci odświeżyć pamięć. W PW też obowiązuje regulamin. Traf chciał, że akurat widziałem ten post w którym pierwszy zaczynasz kogoś obrażać, mimo że post nie był nawet skierowany w Twoją stronę, ale wypowiadał się negatywnie na temat pewnej grupy ludzi, a nie personalnie (post już zablokowany). Nie wspominając już o tym, że kilka razy mnie obraziłeś, pomimo że nigdy nie zamieniliśmy zdania

Nie zacząłem obrażać pierwszy. Teraz to Ty mnie pomawiasz i obrażasz. Ciebie też nie obrażałem. Pisałem tylko, że moderator (nie wiedziałem kto) jest zaburzony, skoro usuwa posty, które na to nie zasługiwały. Trzeba było nadinterpretować mój post porównujący alkoholizm do marihuanizmu, by dopatrzeć się w nim promowania narkomanii (ten zarzut to kolejny raz gdy byłem obrażany).

Jesteś lekarzem? Diagnozujesz ludzi nawet z nimi nie zamieniając zdania? Ja osobiście czuję się urażony, że publicznie takie rzeczy o mnie piszesz.

Nie diagnozuję, ani nie trzeba być lekarzem, by stwierdzić, że ktoś nadinterpretujący prosty tekst, jest zaburzony.

I tak jest w każdej sytuacji, bo nawet nie dopuszczasz do siebie faktu, że możesz być w błędzie, tylko wymijająco odpowiadasz i zrzucasz winę na innych kompletnie nie widząc jej w sobie.

To kolejne pomówienie, którego nie będziesz w stanie udowodnić, bo to nieprawda, a Ty nie jesteś osobą kompetentną do oceniania co do siebie dopuszczam, a czego nie. Najpierw trzeba spróbować odnieść się do moich konkretnych wypowiedzi i podać kontrargumenty, by móc głosić taką opinię. Ani razu też nie odpowiedziałem na tym forum wymijająco. Wręcz przeciwnie - właśnie to jest mój główny zarzut do osób, które nie potrafią uzasadnić tego co piszą, a gdy to kontruję, zamiast wyjaśnić, od razu mnie obrażają. Szkoda, że przyłączasz się do tej narracji mowy nienawiści skierowanej w moją stronę.

Więcej nie mam zamiaru poświęcać swojego czasu na Twoją osobę, więc jeśli nadal upierasz się przy swoim to pisz do administracji.

Taka postawa jest chowaniem głowy w piasek. Naobrażałeś mnie, pomówiłeś, a teraz umywasz ręce. Oczywiście, że napiszę do administracji, a ten post też na wszelki wypadek skopiuję.
    Ostatnia edycja:

Zamknąć wątek i gitara.

Szach..trzeba zamknąć,nie tylko wątek. Ha ha..
    Ballant..chyba będziesz musiał gadać sam,ze swoimi faktami i mądrościami, bo chętnych tu nie ma.
    Kito...pozdrowienia dla ciebie.

Reklama
Zobacz inne dyskusje