Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Temat: Odstawianie paroksetyny/ uczucie kopania prądem (4)

• 28.03.2010 12:42:45

Witam,

Jako jeden z efektów ostawiennych paroksetyny miałam uczucie kopania prądem.

Kilka miesiecy temu znów mnie dopadła depresja i znowu przepisano mi paroksetynę bo bardzo dobrze na mnie działa.

Ponieważ jednak bardzo przytyłam, i nic nie pomaga żeby to jakos zrzucić, lekarz zasugerował wypróbowanie fluoksetyny.

W piątek miałam pierszy dzien, na prozacku i już wieczorem rozpoczelo sie te uczucie "kopania prądem" które sie strasznie nasilna.

jest to strasznie nie przyjemne i męczące, czuje jak by przy każdym ruchu kopał mnie prąd. Nawet mrugnięcie powoduje to uczucie.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Nie wiem juz co z tym zrobić, a jest niedziela i nie ma jak skoczyc do lekarza.

• 28.03.2010 15:26:48

nie odejmuj tak duzej dawki parkosetyny,schodz z niej wolniej

• 28.03.2010 17:25:39

Ja byłam na małej dawce 20mg, i lekarz kazał mi tylko przez dwa dni brać 10mg, a potem odrazu fluoksetyne.

Tak więc wszytko z zaleceniami lekarskimi, tylko te efekty odstawienne....

Wcześniej jak przechodziłam z jednego antydepresantu na drugi nic mi nie było, ale widac paroksetyna jest bardzo cięzka do odstawiania.

Plus zastanawia mnie co powoduje te dziwne uczucie?

czy to moze być w ogole groźne?

• 28.03.2010 20:21:46

mialem to samo,to efekt odstawienny paroxetyny,ktory potrwa nawet tydzien.bedzie malal ale to bardzo nieprzyjemne,dlatego jak pisalem zmniejsz dawke ale nie o 10 mg,o ile pamietam paroxetyna jest w tabletkach.mozna ja wiec kroic.co tydzien zmniejsz dawke o 5 mg.ja rowniez zmienialem paroxetyne na inny antydepresant i niestety nic to nie dawalo ze wchodzil nastepny.chyba ze jeszcze nie zaczelas brac fluoksetyny to trezba najpierw zobaczyc.ja przerobilem wszystko oprocz faverinu i paroxetyna jesli chodzi o objawy odstawienne jest najardziej zjadliwa ze tak powiem.

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• Witam, mam 46 lat i toksyczną matkę. Jestem samotną, starą panną. Nie...
  • Jak wyżej - chcę umrzeć. Nie potrafię walczyć z moimi lękami (mam...
  • Witam otóż moja znajoma ma myśli samobójcze nie wiemy jak jej...
  • Jak bezboleśnie popełnić samobójstwo? Jakie jest najlepsze...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mon113005_mezczyzna_starzec_smutek_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesKiedy pójść do psychiatry?
    Jak rozpoznać pierwszy epizod lub nawrót choroby? Czy...
    Twoja sugestia