Serwisy Medforum

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Temat: Odstawianie paroksetyny/ uczucie kopania prądem (4)

• 28.03.2010 12:42:45

Witam,
    Jako jeden z efektów ostawiennych paroksetyny miałam uczucie kopania prądem.
    Kilka miesiecy temu znów mnie dopadła depresja i znowu przepisano mi paroksetynę bo bardzo dobrze na mnie działa.
    Ponieważ jednak bardzo przytyłam, i nic nie pomaga żeby to jakos zrzucić, lekarz zasugerował wypróbowanie fluoksetyny.
    W piątek miałam pierszy dzien, na prozacku i już wieczorem rozpoczelo sie te uczucie "kopania prądem" które sie strasznie nasilna.
    jest to strasznie nie przyjemne i męczące, czuje jak by przy każdym ruchu kopał mnie prąd. Nawet mrugnięcie powoduje to uczucie.
    Bardzo proszę o szybką odpowiedź
    Nie wiem juz co z tym zrobić, a jest niedziela i nie ma jak skoczyc do lekarza.

• 28.03.2010 15:26:48

nie odejmuj tak duzej dawki parkosetyny,schodz z niej wolniej

• 28.03.2010 17:25:39

Ja byłam na małej dawce 20mg, i lekarz kazał mi tylko przez dwa dni brać 10mg, a potem odrazu fluoksetyne.
    Tak więc wszytko z zaleceniami lekarskimi, tylko te efekty odstawienne....
    Wcześniej jak przechodziłam z jednego antydepresantu na drugi nic mi nie było, ale widac paroksetyna jest bardzo cięzka do odstawiania.
    Plus zastanawia mnie co powoduje te dziwne uczucie?
    czy to moze być w ogole groźne?

• 28.03.2010 20:21:46

mialem to samo,to efekt odstawienny paroxetyny,ktory potrwa nawet tydzien.bedzie malal ale to bardzo nieprzyjemne,dlatego jak pisalem zmniejsz dawke ale nie o 10 mg,o ile pamietam paroxetyna jest w tabletkach.mozna ja wiec kroic.co tydzien zmniejsz dawke o 5 mg.ja rowniez zmienialem paroxetyne na inny antydepresant i niestety nic to nie dawalo ze wchodzil nastepny.chyba ze jeszcze nie zaczelas brac fluoksetyny to trezba najpierw zobaczyc.ja przerobilem wszystko oprocz faverinu i paroxetyna jesli chodzi o objawy odstawienne jest najardziej zjadliwa ze tak powiem.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum. Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    Początkująca - mniej niż 100 postów
    Wtajemniczona - pomiędzy 101 a 300 postów
    Forumowiczka - pomiędzy 301 a 1200 postów
    Komentatorka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
    Liderka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
    VIP - więcej niż 6001 postów