Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Depresja

(3)

Czym jest i jak sobie z nią radzić? Jak rozpoznać czy to depresja? Nie bój się pytać.

Temat: Odstawienie Rexetinu (12)

• 14-06-2011 18:14:06

Witam. Chciałam zapytać, czy ktoś odstawiał lek Rexetin i czy są jakieś objawy uboczne tego odstawienia. Ja nie biorę leku od tygodnia zgodnie z zaleceniem lekarza. Początkowo przy odstawianiu brałam połówki tabletki 20mg. Czuję się fatalnie. Słabo sypiam, mam dreszcze, mdłości. Czuję też zawroty głowy i jakby ból, ucisk u nasady nosa. Mam też raz na jakiś czas uczucie mocno pulsującej krwi. Czy ktoś także przechodził lub przechodzi takie objawy po odstawieniu Rexetinu? Proszę o pomoc, bo kontrolę u lekarza mam dopiero w lipcu.

• 03-07-2012 17:42:52

witam!
    też odstawiłam rexetin, od tygodnia go nie biorę.
    czuję sie rónież fatalnie, mdłości, zawroty głosy, i ciśnienie w nasadzienosa. widzę, że Pani pisała dość dawno temu, ale ja kontrolę też mam za jakiśczas dopiero, i nie wiem jak z tymi objawami sobe radzic. lepiej już jest niż 2 dni temu na szczęście. mniejszcze mdłości mam. czy Pani lekarz kazał brać lek jeszcze, czy powiedział że te objawy uboczne to normalne i kazdy to przechodzi? pozdrawiam

• 11-08-2012 10:55:19

Witam! Parę dni temu odstawiłam Rexetin. Czuję się fatalnie, mam ostre zawroty głowy i wrażenia jakbym odpływała. Kolejną wizytę mam dopiero w październiku. Proszę o poradę co z tym dalej robić, czy z czasem złe samopoczucie minie? Z góry dziękuję.

• 11-08-2012 23:29:40

To normalne,uciążliwe,ale normalne,przejdzie w ciągu ok tyg,z dnia na dzień zawroty i osłabienie,będą powoli ustępować.

• 14-06-2013 23:09:06

Witam. Rexetinu nie biore już prawie rok. Może to co napisze będzie cenną wskazówka dla wielu. Nie polecam przygody z środkami psychoaktywnymi. w psychice owszem pomagają aczkolwiek mają swoje duże wady. Lek daje pewność siebie, zmniejsza lub likwiduje fobie, pomaga podniesć sie po przejsciach. Po leku sie tyje, i to nie jest kilogram tylko z roku na rok przybiera sie na wadze. Osobiście sama odstawiłam lek po 4 latach. lekarze rutynowo go przepisują. Warto przed przyjęciem takiego leku zbadac hormony poniewaz one mogą w znacznym stopniu oddziaływac na psychikę, nawet doprowadzić do depresji.
    Zespół odstawienny paroksetyny jest straszny. schodziłam z małej dawki 1/4 tabletki na tydzien i czułam sie tragicznie. Zero myślenia racjonalnego, prądy w głowie, zawroty głowy mdłości, chwiejnosc emocjonalna, otłumanienie. to było straszne! skutki odstawienne trwały do 2 miesiecy.
    Przed wizytą u psychiatry w stanach depresyjnych polecam spróbować srodków medycyny naturalnej jak zioła, zając sie swoim hobby i uprawiac sport. Być może to bedzie złoty srodek na dolegliwości. Decyzja o leku nie powinna byc pochopna. po rocznej przerwie brak mi pewności siebie nad którą pracuje. Serdecznie pozdrawiam

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    15-06-2013 12:17:42

Nie za bardzo się z tobą zgadzam. Uważam, że ten sam lek inaczej działa na na różne osoby. Odstawianie leku dotyczy wszystkich psychotropów- jest bardzo nieprzyjemne, ale odwracalne - kwestia czasu. Ja też kiedyś brałam ten o innej nazwie handlowej, ale główny składnik był ten sam i w moim przyadku- miałam znikome objawy niepożądane, ale trwale została u mnie potliwość. Odstawiłam ten lek od razu i nie odczułam objawów odstawiennych. Odstawiłam, bo przestał na mnie po jakimś czsie działać przeciwdepresyjnie. Zwiększenie dawki nic mi nie pomogło, a tylko odczuwałam silne drżenia- szczególnie rąk. Podsumowując: ten sam lek na każdego inaczej zadziała. Dotyczy to innych psychotropów. Dlatego ważne jest dopasowanie leku dla pacjenta, który zadziała dobrze na pacjenta.

Jola

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    15-06-2013 12:24:29
    Gość 2011-06-14 18:14:06 Witam. Chciałam zapytać, czy ktoś odstawiał lek Rexetin i czy są jakieś objawy uboczne tego odstawienia. Ja nie biorę leku od tygodnia zgodnie z zaleceniem lekarza. Początkowo przy odstawianiu brałam połówki tabletki 20mg. Czuję się fatalnie. Słabo sypiam, mam dreszcze, mdłości. Czuję też zawroty głowy i jakby ból, ucisk u nasady nosa. Mam też raz na jakiś czas uczucie mocno pulsującej krwi. Czy ktoś także przechodził lub przechodzi takie objawy po odstawieniu Rexetinu? Proszę o pomoc, bo kontrolę u lekarza mam dopiero w lipcu.
    Słuchaj, masz objawy uboczne, ale musisz wytrwać na tej dawce 20mg przynajmniej 6 tygodni. Jezeli po tym czsie będzie żle, to psychiatra zmieni ci lek na inny. Zwiekszać dawki - nie ma sensu, bo np. mi to nic nie dało.Dlatego najlepiej jest jak "zaskoczy" minimalna skuteczna dawka. Ale trzeba wytrwać, choć to trudne- 6 tygodni.

Jola

• 29-06-2013 18:46:51

Na mnie Rexetin działał bardzo dobrze, ale kiedy zdecydowałam ze nie chce juz go brac zmniejszając powoli dawke organizm dawał złe znaki. zazdroszczę ze nie czułas aż tak objawów odstawiennych jola 3700. i gratuluje wytrwałości. mnie bardzo motywowało to ze pragnę miec dziecko i bardzo sie bałam że dziecko urodzi sie chore przez te leki. i to dało mi siłe do tego wszystkiego. i naprawde juz nie mam w planach siegać po środki psychoaktywne. Być moze jestem bardziej podatna i wrażliwa na nowe leki lub ich odstawienie. na szczęscie moge smiało powiedziec ze mi sie udało

• 30-03-2014 20:40:05

Witam brałem rexetin przez ponad pół roku i czułem się lepiej niż przed zażywaniem, brałem z powodu okropnego samopoczucia dusznosci zawrotów głowy mdłości strachu wewnętrznego i kupy innych rzeczy.. po pół roku objawy się uspokoiły, po konsultacji z psychiatrą doszedłem do wniosku że odstawiam to świństwo, co drugi dzień biorę połówkę, trwa to już ok tygodnia i przez pierwsze 4 dni objawy były wręcz zerowe, problem zaczyna się po tygodniu, prądy (zawroty) głowy przy silnym skręcaniu głową, kołatania serca, duszności, brak apetytu, ale trzeba to jakoś przeżyć, boję się tylko, że po odstawieniu całkowitym lęki powrócą.. gdyby ktoś chciał się skontaktować popisać to mój mail ghostnstuff1@gmail.com pozdrawiam.

• Forumowicz
    31-03-2014 13:23:47

Tak to jest z lekami wplywajacymi na nauroprzekazniki w mozgu-one uzalezniaja, malo ludzi o tym wie, a juz na pewno zaden psychiatra wam o tym nie powie. Skutki odstawienia lekow sa takie, ze po prostu wasz mozg powoli zaczyna wyrownywac naturalny poziom wszystkich neuroprzekaznikow. Niestety moze trwac to nawet pol roku...

say what you mean, mean what you say...!!!

Zobacz inne dyskusje

• teo
    Hejka ludziska, korzystając z sytuacji że mam dziś dobry humor co ostatnio zdarza...
  • Witam. Od 2 dni śledzę te forum i niestety nie spotkałam problemu, ktory mi...
  • Jak rozmawiac z tymi co stracili nadzieje? Krzysztof Jedlinski - dostepne na chomikuj.plTu...
  • danula55
    napisałam już dwa posty ale ciągle mi to gdzieś zniknie wiec napisze...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/MON076215_kobieta_sukienka_ciaza_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesDepresja poporodowa - jak sobie z nią...
    Nałożenie się wielu czynników znacznie zwiększa ryzyko...
    Twoja sugestia