Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Nerwica, fobia i inne zaburzenia lękowe

(3)

Temat: osobowość unikowa.... (4)

• 11.02.2011 18:04:26

Hej...

Kilka dni temu odwiedziłam gabinet psychiatryczny, za poleceniem Pani Doktor wypełniłam wszelkie potrzebne testy...Diagnoza Osobowość unikowa, wysoki czynnik nerwicy i lękowy. Właściwie wszystko zgadzałoby się...
    W końcu ktoś nazwał TO z czym od zawsze się borykam, niestety nie jest mi w związku z czym łatwiej. Uczestniczę w terapii, to też łatwe nie jest. Chciałabym poznać osoby, które mają podobne problemy w celu wymiany doświadczeń,spostrzeżeń....W końcu, w "kupie raźniej" i konstruktywniej, tak myślę Może wspólnymi siłami coś wymyślimy i będzie lżej? A może wymienimy się przeżyciami i to nas troszkę uspokoi bo okaże się,ze nie jesteśmy sami.
    Jeżeli jesteście, proszę piszcie.

Ja bardzo potrzebuję "poczuć", ze nie jestem z tym wszystkim sama.

• 21.02.2011 01:36:38

Ja również mam "osobowośc unikającą (lękową)". Postawili mi taką diagnozę w 1997 roku. Teraz mam 39 lat. A wszystko zaczęło się u mnie od trzynastego roku życia. Zacząłem odczuwac ciągły lęk przed kolegami z klasy. Póżniej ten lęk rozprzestrzenił się na innych ludzi. Ciągle musiałem się kogoś bac. Do tego wszystkiego doszło jeszcze uczucie alienacji, czułem się wśród ludzi coraz bardziej wyobcowany i nawiedzały mnie myśli samobójcze. Osobowośc unikająca wbrew pozorom jest poważnym zaburzeniem (zalicza się do "Zaburzeń Osobowości"). Brałem różne leki (przeciwdepresyjne,neuroleptyki,benzodiazepiny,przeciwpadaczkowe) oraz przeszedłem psychoterapię zarówno grupową jak i indywidualną. Niestety wszystko to bez wyrażnej poprawy. W chwili obecnej bardzo cierpię, z domu boję się wyjśc nawet do ogrodu, ponieważ boję się, że zobaczą mnie wtedy sąsiedzi (z jakiegoś powodu mnie to przeraża). I tak pędzę swoją wegetację. Nie mam wsparcia psychicznego ani nawet zainteresowania od mojej najbliższej rodziny (to jest najgorsze).
    Dodam jeszcze, że w 2001 roku po pobycie w klinice psychiatrycznej postawiono mi jeszcze jedną diagnozę: "Zaburzenia schizotypowe".
    Podsumowując: cierpię na zaburzenia osobowości.
    Jeśli ktoś chce się dowiedziec czegoś więcej na temat zaburzeń osobowości (sposobów ich leczenia, objawów itd.) to polecam mu następującą książkę:

Autorzy: Theodore Millon, Roger Davis
    Tytuł: "Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie"

Jest dostępna w księgarniach internetowych i bardzo dokładnie opisuje temat zaburzeń osobowości.

• 28.06.2011 18:43:01

Do autorki wątku, też podejrzewam u siebie takie zaburzenie i chętnie bym o tym porozmawiala Wiem ze troche czasu od wiadomości minęło ale jeśli to przeczytasz daj jakis kontakt do siebie, może gg?

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    29.06.2011 10:07:55

mój e-mail : gosia.sm@onet.eu.
    chętnie porozmawiam

Klara

Zobacz inne dyskusje

• olcia1977
    prosze o porade jesji chodzi o te zmiany nastrojów, czy to od dziecinstwa wychowanie ma...
  • Biore tisercin 25mg na dobe. Wczesniej bralam olanzapine i po niej przytylam,teraz jej nie...
  • Witam serdecznie. Mam 24 lata i od jakiegoś czasu bardzo poważny problem....
  • witam paliłem kilka razy może z 10 nie liczyłem dokładnie. Kolega dał...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/1765181_kobieta_zmeczenie_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesNegatywne skutki zdrowotne stresu
    Co to takiego stres nie trzeba zapewne nikomu wyjaśniać ani...
    Twoja sugestia