Zaloguj
Reklama

Forum: Nerwica, fobia i inne zaburzenia lękowe

Temat: osobowość unikowa.... (4)

 • osobowość unikowa....

  Hej...

  Kilka dni temu odwiedziłam gabinet psychiatryczny, za poleceniem Pani Doktor wypełniłam wszelkie potrzebne testy...Diagnoza Osobowość unikowa, wysoki czynnik nerwicy i lękowy. Właściwie wszystko zgadzałoby się...
  W końcu ktoś nazwał TO z czym od zawsze się borykam, niestety nie jest mi w związku z czym łatwiej. Uczestniczę w terapii, to też łatwe nie jest. Chciałabym poznać osoby, które mają podobne problemy w celu wymiany doświadczeń,spostrzeżeń....W końcu, w "kupie raźniej" i konstruktywniej, tak myślę Może wspólnymi siłami coś wymyślimy i będzie lżej? A może wymienimy się przeżyciami i to nas troszkę uspokoi bo okaże się,ze nie jesteśmy sami.
  Jeżeli jesteście, proszę piszcie.

  Ja bardzo potrzebuję "poczuć", ze nie jestem z tym wszystkim sama.

 • osobowość unikowa....

  Ja również mam "osobowośc unikającą (lękową)". Postawili mi taką diagnozę w 1997 roku. Teraz mam 39 lat. A wszystko zaczęło się u mnie od trzynastego roku życia. Zacząłem odczuwac ciągły lęk przed kolegami z klasy. Póżniej ten lęk rozprzestrzenił się na innych ludzi. Ciągle musiałem się kogoś bac. Do tego wszystkiego doszło jeszcze uczucie alienacji, czułem się wśród ludzi coraz bardziej wyobcowany i nawiedzały mnie myśli samobójcze. Osobowośc unikająca wbrew pozorom jest poważnym zaburzeniem (zalicza się do "Zaburzeń Osobowości"). Brałem różne leki (przeciwdepresyjne,neuroleptyki,benzodiazepiny,przeciwpadaczkowe) oraz przeszedłem psychoterapię zarówno grupową jak i indywidualną. Niestety wszystko to bez wyrażnej poprawy. W chwili obecnej bardzo cierpię, z domu boję się wyjśc nawet do ogrodu, ponieważ boję się, że zobaczą mnie wtedy sąsiedzi (z jakiegoś powodu mnie to przeraża). I tak pędzę swoją wegetację. Nie mam wsparcia psychicznego ani nawet zainteresowania od mojej najbliższej rodziny (to jest najgorsze).
  Dodam jeszcze, że w 2001 roku po pobycie w klinice psychiatrycznej postawiono mi jeszcze jedną diagnozę: "Zaburzenia schizotypowe".
  Podsumowując: cierpię na zaburzenia osobowości.
  Jeśli ktoś chce się dowiedziec czegoś więcej na temat zaburzeń osobowości (sposobów ich leczenia, objawów itd.) to polecam mu następującą książkę:

  Autorzy: Theodore Millon, Roger Davis
  Tytuł: "Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie"

  Jest dostępna w księgarniach internetowych i bardzo dokładnie opisuje temat zaburzeń osobowości.

 • osobowość unikowa....

  Do autorki wątku, też podejrzewam u siebie takie zaburzenie i chętnie bym o tym porozmawiala Wiem ze troche czasu od wiadomości minęło ale jeśli to przeczytasz daj jakis kontakt do siebie, może gg?

 • osobowość unikowa....
  Początkująca
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów

  mój e-mail : gosia.sm@onet.eu.
  chętnie porozmawiam

  Klara

  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje