Zaloguj
Reklama

Forum: Schizofrenia

Temat: Pobódka ludzie (5)

• Pobódka ludzie
    Treść zablokowana przez moderatora
  • Pobódka ludzie

1. To oczywiste, że wielkie firmy farmaceutyczne zarabiają sporo kasy, ale zgony z powodu leków często są winą samej osoby, która je zażywa. Być może przez nieodpowiedni sposób zażywania. Niestety nie mogę powiedzieć, że leki zabijają, bo nigdy nie miałem doświadczenia z takim czymś. Zaś jeśli miałbym się odnieść do tego, iż leki nie leczą choroby, tylko objawy to osoba sprzedająca leki doskonale o tym wie. Nie ma w gruncie rzeczy konkretnego leku na depresję, bo każdy lek działa inaczej na pacjenta, a zauważ iż leki to jedynie pomoc przy wyjściu z choroby i bez pomocy psychologa i dobrej psychoterapii wiele się nie zdziała. Choroba może szybko powrócić. Niestety nie wiem na jakiej podstawie są budowane leki, że objawy uboczne są tak poważne. Nie zdarzają one się jednak często.

2. Jak dla mnie ten koleś to idiota, mimo że ma trochę racji. Jego zdaniem jednak choroby psychiczne powinniśmy leczyć za pomocą badań krwi, bo on chyba nie potrafi zrozumieć tego jak ludzki mózg jest skomplikowany i zachowania, dobre lub złe mogą świadczyć o chorobie psychicznej. Idąc tym tokiem myślenia, jeśli schizofrenik je własne włosy to jest wszystko okej? Bo przecież nie można opierać się na zachowaniu człowieka. Zrozum że zachowania jakie podejmujemy nas definiują. Osoba zdrowa nie będzie jadła robaków z ziemi, czy własnych włosów.

3. Nie mam czasu obejrzeć.

Nawet gdyby to załóżmy, że masz rację. Co zamierzasz z tym zrobić?

~ Odpowiadam za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś...

• Pobódka ludzie
    Gość

Ten, kto je własne włosy i mu z tym dobrze i nie chce od nikogo pomocy bo dla niego to normalne, prawo wolności wymaga tego, aby dać mu swobodę podejmowania decyzji. Nie oznacza to, że jest on schizofrenikiem. Osoba zdrowa, będzie jadła to, co uważa za słuszne i na co pozwala mu jego wewnętrzne przekonanie. Dla jednych jedzenie surowych pieczarek jest nienormalne, bo w takim społeczeństwie została wychowana i widząc osobę spożywająca w taki sposób te grzyby, będzie mogła jej zarzucić chorobę psychiczną. W innych krajach spożywanie szarańczy na głębokim oleju, lub ptaszników to normalka. Dla mnie też. Jednemu to może zaszkodzić innemu nie. Po prostu człowiek, który nie ma rozeznania na temat tego, co się dzieje na świecie, będzie uważał to za chore - dziwne. Dla mnie homoseksualizm to nieświadomość braku właściwego kontaktu z rzeczywistością. W stanach to normalne, jak pedofilia w niektórych krajach muzułmańskich. To jakby chcieć leczyć homoseksualistę lub pedofila lekami, bo jego zachowanie odchodzi od normy. Psychiatria jest tylko po to, aby kontrolować ludzi i wpajać im "wartości" narzucone przez rząd. By człowiek racjonalnie sam nie myślał, lecz żył jak robot w taki sposób, jaki narzuci mu system danego narodu lub grupy. Człowiek nie może mieć zaprogramowanego umysłu przez ten świat, jeśli chce być wolny. Musi postrzegać wszystko jak dziecko. Bo dziecko nie jest zaprogramowane przez świat, ale ma swobodę myślenia i kreatywności poprzez dużą wyobraźnie. Nie bez powodu mówi się, że dzieci są czasami mądrzejsze od dorosłych.

• Reklama
  • Pobódka ludzie
    Kito 2015-10-09 09:30:40
    1. To oczywiste, że wielkie firmy farmaceutyczne zarabiają sporo kasy, ale zgony z powodu leków często są winą samej osoby, która je zażywa. Być może przez nieodpowiedni sposób zażywania.
    No dokładnie tak mamy myśleć, czuć się winnym i odpowiedzialnym za to że nie pozostawia nam się wyboru w obecnej służbie zdrowia, jak mówię psychiiatrze by przepisał coś ziołowego to się głupio zaśmiał że to niemożliwe. A tak wgl żeby uzmysłowić jak mało wiesz na temat leków i ich śmierrtelności, raport WHO informuje że zaraz po chorobach serca i nowotworach to własnie leki są trzecią najczęstszą przyczyną zgonów na świecie!! rozumiecie? leki które "leczą" powodują zgodny.. kto ma się upominac o skutek śmiertelny leków, nieboszczyk? absurd drogi autorze powyższego cytatu.
    Niestety nie mogę powiedzieć, że leki zabijają, bo nigdy nie miałem doświadczenia z takim czymś.
    oby nigdy
    Zaś jeśli miałbym się odnieść do tego, iż leki nie leczą choroby, tylko objawy to osoba sprzedająca leki doskonale o tym wie. Nie ma w gruncie rzeczy konkretnego leku na depresję, bo każdy lek działa inaczej na pacjenta, a zauważ iż leki to jedynie pomoc przy wyjściu z choroby i bez pomocy psychologa i dobrej psychoterapii wiele się nie zdziała.
    to potwierdza że choroby nie leczą tabletki ani zastrzyki, czy pasy, lecz organizm sam się leczy wystarczy mu w tym nie przeszkadzać. Psychotropy to biznes i od kilku do kilkuset tysięcy procent marży (zysku producenta) w stosunku do kosztu wytworzenia leku, którego cena realna jest ukryta za refundacją. Chory kraj! ja bym chciał wybrac sposób leczenia, to mi nie wolno, bo ziołowych receptur nikt mi nie przygotuje, zaden lekarz psychiatra, musze szukać na własną rękę. A co jeśli medyczna marihuana przynosiłaby mi bardzo dużą ulgę w cierpieniu, a nie mogę jej stosowac bo prawo jest ważniejsze od życia i zdrowia obywatela wbrew temu co mamy w konstytucji. Znaczy się konstytucji nikt już nie chce uwzględniać, tak zawiłe przepisy prawa mamy, niejednoznaczne, gdy ta roślina jednocześnie figuruje jako narkotyk i dopuszczona do leczenia a policja i prokuratura interpretuje jak im się chce, czyli jako złamanie prawa, a brak instytucji która się o mnie upomni, zaraz zaraz! on sobie tym zdrowie ratował! on ma immunitet na stosowanie marihuany.. nie ma w obecnym systemie szans na ludzkie, zdrowe podejście do problemu i REALNEGO wyciągnięcia człowieka z trudnej sytuacji.
    Choroba może szybko powrócić. Niestety nie wiem na jakiej podstawie są budowane leki, że objawy uboczne są tak poważne. Nie zdarzają one się jednak często.
    niestety ja wiem, ale to nie przejdzie na tym forum. Fakty mówią same za siebie, lecz to jest nieciekawa rzeczywistość na której widok wszyscy odwracają wzrok, mówią e tam, znowu teoria spiskowa! no to pobudka będzie bolesna. To będzie fala która wymiecie z umysłow naleciałości kolektywnego myślenia

2. Jak dla mnie ten koleś to idiota, mimo że ma trochę racji. Jego zdaniem jednak choroby psychiczne powinniśmy leczyć za pomocą badań krwi, bo on chyba nie potrafi zrozumieć tego jak ludzki mózg jest skomplikowany i zachowania, dobre lub złe mogą świadczyć o chorobie psychicznej. Idąc tym tokiem myślenia, jeśli schizofrenik je własne włosy to jest wszystko okej? Bo przecież nie można opierać się na zachowaniu człowieka. Zrozum że zachowania jakie podejmujemy nas definiują. Osoba zdrowa nie będzie jadła robaków z ziemi, czy własnych włosów.
    najpierw chorobę psychiczną trzeba udowodnić, znać i potwierdzić jej przyczyny i czy na pewno to jest choroba czy panoszy się jakiś tajny rządowy program do zwalczania ludzi, niebezpiecznych systemowi ze względu na swoje myślenie, tak tak! proszę państwa, myśleni9e jest niepotrzebne, wręcz zbędne i po cichu zwalczane, cenzurowane, tu nie ma miejsca na pomyłkę, wystarczy się rozejrzeć co nam podają do jedzenia, jakie jedzenie jest legalne, dodatki do żywności, a z drugiej strony zakazano rolnikom sprzedawania własnych przetworów które jakością przewyższają wielokrotnie tych przemysłowych, wzbogacanych wzmacniaczami smaku i innymi degenerującymi mózg, przykładów jest mnóstwo! naprawdę cała masa, ślepym trzeba być aby tego nie połączyć w jedną całośc, tu nie chodzi o to by pojedynczego kowalskiego tym "zniszczyć", zrobić bio-robota, to się odbywa masowo na całej ludzkości, zwłaszcza tych żyjących w miastach.. więcej nie pisze, bo moderator nie śpi

3. Nie mam czasu obejrzeć.

Nawet gdyby to załóżmy, że masz rację. Co zamierzasz z tym zrobić?
    Dbajmy o siebie i swoje zdrowie. Nie śmiejmy się z tych którzy rozumieją i wiedza z tego więcej, z Kopernika też się kiedyś śmiano i to było z przyzwoleniem panstwa, mechanizmy pozostały do dziś, trzeba chcieć je zobaczyć. Oni moga mieć rację, chociaż częsciowo błądzą.. to od Ciebie zależy czy oddzielisz ziarna od plew. jedno jest pewne, że demaskatorzy prawdziwytch przyczyn wielu chorób nie chcą dla nas źle, są neutralni a nawet chcą dbac o naszą świadomość od której zawsze zaczyna się rewolucja.. nie w głowach, w sposobie istnienia, sposobie bycia... w sercach.

Don't gain the World, and Lose Your Soul..
    Wisdom is Better Than silver or gold
    Bob Marley

• Pobódka ludzie

naoglądaliście się za dużo takich seriali jak Mr.Robot, matrix itp. co?

Ostatnia edycja:

Pozwól mi tak kochać innych jak oni mnie nienawidzą.
    Stracić wszystko, żeby wszystko zyskać.

Zobacz inne dyskusje