Zaloguj
Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: psychoza maniakalna (14)

 • psychoza maniakalna

  KRÓTKIE PYTANIE .

  Jak przekonać kogoś, kto cierpi na psychozę maniakalną, wg opinii trzech lekarzy - niestety na podstawie rozmowy z rodziną- aby udał się do specjalisty ? Proszę o pomoc, zaczynam być bezradna

  Ostatnia edycja:
 • psychoza maniakalna

  oddaLam syna na leczinie cierpie jak nigdy w życiu rozpoznanie psychoza maniakalna ktokolwiek może coś sensownego naoisać proszę

 • psychoza maniakalna

  Nie da się przekonać. Osobie chorej umysłowo nie wytłumaczysz, że to dla jej dobra. Ona uważa, że jest zdrowa a wy chcecie jej zrobić krzywdę lub się jej pozbyć. Cierpi, ale zapewne nie tak samo jak w momencie gdy nie przyjmuje leków. Najważniejsze aby ta osoba otrzymywała leki aby złagodzić objawy.

  Natalia

 • Reklama
 • psychoza maniakalna
  Gość 2010-08-21 20:42:20 Nie da się przekonać. Osobie chorej umysłowo nie wytłumaczysz, że to dla jej dobra. Ona uważa, że jest zdrowa a wy chcecie jej zrobić krzywdę lub się jej pozbyć. Cierpi, ale zapewne nie tak samo jak w momencie gdy nie przyjmuje leków. Najważniejsze aby ta osoba otrzymywała leki aby złagodzić objawy.

  Natalia


  Natalia! Piszesz bzdury! A może to tylko pojedyńczy epizod?
  Najlepiej pozbyć się problemu lekami - prawda?
 • psychoza maniakalna

  I wiesz co Natalio droga!
  Coś mi się wydaje że z Tobą jest coś nie tak. Proponuje psychoterapie ale Twoje ukochane leki.

 • psychoza maniakalna

  Gadam bzdury. Hmmm możliwe. A co powiesz o tym? Znam osobę który cierpi na schizofrenie. Nie bierze leków ponieważ twierdzi że jest ZDROWA. A więc ostatnio wyrzucał buty przez okno, zakopywał mp4... BO NIE CHCIAŁ BRAĆ LEKÓW. Wyjechał do psychiatryka, a tam dalej twierdził, że przecież CZUŁ SIĘ TAK DOBRZE. Kolejny przypadek w stanach. Kobieta cierpiała na schizofrenie paranoidalną, nie brała leków ponieważ " głosy " mówiły jej że te osoby chcą ją nimi skrzywdzić. Dla niej były normalne. Kupiła broń, weszła do centrum handlowego i zastrzeliła 3 osoby. BO NIE BRAŁA LEKÓW. Więcej przykładów? A jakie rozwiązanie ty proponujesz? PSYCHOTERAPIE? Hmm tylko już raz mówiłam terapeuta to CO INNEGO OD PSYCHIATRY. Jak będziesz oponować to ubiegnę. Osoba chora umysłowo kierowana jest do ośrodka zdrowia psychicznego, takim osobą psychoterapeuta nie udzieli pomocy. Leki są potrzebne chorym do tego, aby to co się z nimi dzieje uciszyć, a dokładniej to są zaburzenia umysłowe wywołane np: nadmiernym pobudzeniem mózgu. najpierw poczytaj, poucz się a potem komentuj. Nie zaproponowałaś jakoś innego wyjścia, nie odpowiedziałaś ale komentować jak najbardziej. I tekst typu " Z tobą jest coś nie tak " odnosi się w dużej mierze do ciebie. Osoba inteligentna i dorosła emocjonalnie nie zachowuje się tak. Kończę tą rozmowę, nie będę się sprzeczać z osobą która nie pojmuje jaki wpływ na ludzkie emocje i życie ma choroba psychiczna, oraz jakie mogą być konsekwencje nie leczenia. Dobranoc.

  Natalia

 • psychoza maniakalna

  Droga Natalio!
  Kierujesz się emocjami a to o czym piszesz wiedzą wszyscy którzy chcą i potrafią czytać/powtarzasz kochanie coś co jest oczywiste o czym każdy...no prawie każdy dorosły człowiek wie/.
  Nadal twierdzę że najłatwiej ogłupić lekami i mieć święty spokój. A czasami wystarczy zrozumienie, cierpliwość. Naturalnie że w skrajnych przypadkach konieczne są leki psychotropowe.

 • psychoza maniakalna

  I jeszcze jedno!
  Na jakiej podstawie sądzisz że syn tej pani jest naprawdę chory psychicznie? Nie popisuj się swoją wiedzą w temacie bo przypuszczam że jest ona /wiedza/ dosyć kiepska!

 • psychoza maniakalna

  Ależ ja jestem bardzo spokojna i nie popisuje się. Odpowiadam prawdę. Każdy dorosły wie? To ciekawe ile masz lat, bo z twojej wcześniejszej wypowiedzi nie wynikało abyś wiedział. Raczej ty pokierowałeś/łaś się emocjami. Ogłupić lekami? A choroba wystarczająco nie ogłupia? Nie leczenia może się pogłębić. Ale niech słuchają ciebie, dorosłej osoby która nie znając kogoś twierdzi że jest z tą osobą coś nie tak. Ta Pani napisała wcześniej że stwierdzono psychozę. A może to nie jest choroba psychiczna dla ciebie? Kończę bo piszesz herezję, mieszając innym w głowie.

  Natalia

 • psychoza maniakalna
  Początkująca
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów

  Ludzie opamiętajcie się, bez niepotrzebnych pyskówek się obejdzie, można rozmawiać jak ludzie.
  Skoro nie ma diagnozy lekrza nie powinno się stosowac żadnyck kuracji ani ogłupiających. Proszę za bardzo na forach nie polegać i zwrócic się do zaufanego specjalisty.

  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje