użytkowników online: 1738

Schizofrenia

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (3.7)

Grupa dla chorych na schizofrenię i schorzenia pokrewne.

O grupie Forum  Wiadomości (271) Artykuły (36) Porady (10) Społeczność (196) Szukaj  

Forum - Schizofrenia

schizofrenia paranoidalna
      smilefrownbiggrinwinkeekcoolconfusedrazzmadarrowexclaimevilcrycheesygrin
      Nie chcesz wpisywać KODU? Nie chcesz być anonimowy?
      Zaloguj się lub stwórz konto w serwisie.

Ostatnie posty w wątku: schizofrenia paranoidalna

• Data dodania: 17.03.2014 15:35
      kowalowa 2011-12-22 08:30:43 Postac schizofrenii - Katatoniczna
      - ogólne, typowe objawy schizofrenii
      - przez okres co najmniej 2 tygodni występuje jeden lub więcej przykładów zachowań:
      osłupienie bądź mutyzm
      nadmierne, bezcelowe pobudzenie ruchowe, które nie poddaje się wpływom zewnętrznym
      przyjmowanie dziwnych, niedostosowanych póz i zastyganie w nich na dłużej
      postawa negatywistyczna (sprzeciwanie się wobec wszelkich poleceń)
      sztywność ciała podczas podejmowania aktywności ruchowej
      gibkość woskowata, czyli obniżona wrażliwość na bodźce z zewnątrz oraz zastyganie w jednej pozycji
      automatyzm nakazowy (bezkrytyczne poddawanie się nakazom, poleceniom)
      • Data dodania: 15.05.2012 07:49

Tak wyzwalaczem tej choroby jest stres, jakieś ciężkie przeżycie, ja tak zachorowałam, przedawkowałam stres.
      Generalnie stres jest przyczyną większości chorób, ale nie każdy ma dane go uniknąć

• Data dodania: 13.05.2012 21:29

To wszystko mądre, co piszecie. Jednak to nie status ekonomiczny wyzwala schizofrenię u ludzi młodych. Prosty przykład. Jak byłam w szpitalu, poznałam młodą schizofreniczkę. Jej choroba uaktywniła się zaraz po zdaniu egzaminów maturalnych- celująco zdała. Miała plany- studia. Niestety dopadła ją choroba. Potem wyszła za mąż, zaszła w ciążę...i znowu wylądowała w szpitalu. Wtedy to ją poznałam. Wydaje mi się, że to jednak stres, napięcie nerwowe-nasila chorobę, którą ktoś "ma zapisaną w genach".

• Data dodania: 13.05.2012 17:50
      kowalowa 2011-12-22 08:27:46 Schizofrenia jest to zaburzenie psychotyczne, które charakteryzuje się zniekształceniem odbioru rzeczywistości oraz zaburzeniem w funkcjonowaniu.

Częstość występowania schizofrenii:

ryzyko zachorowania w ciągu życia na tą chorobę wynosi 1%
      w takim samym stopniu dotyka kobiet i mężczyzn

Różnice płciowe dotyczą wieku, w jakim choroba się rozpoczyna:

u mężczyzn początek schizofrenii zaczyna się wcześniej, tj. pomiędzy 15 – 25 rokiem życia, niż u kobiet, u których choroba ta pojawia się w wieku 25 – 35 lat.
      różnice w występowaniu schizofrenii dotyczą także statutu społeczno – ekonomicznego:
      w warstwach uboższych społeczeństwa jest największy odsetek schizofreników (jest to najprawdopodobniej spowodowane samą chorobą, tzn. to choroba powoduje, że osoba zmienia na niższy swój status ekonomiczny: na skutek schizofrenii wiele osób traci pracę, relację z innymi ludźmi, z najbliższymi) ...

... Status ekonomiczny ... Zastanawiam się od paru lat nad tym czy to nie jest istotny czynnik zachorowania na psychozę, czyli kwestia ekonomiczna która daje nam stabilność bytową bezpieczeństwo bytowania . Najczęściej zachorowują ludzie młodzi czyli wchodzący w dorosłe życie i w tym momencie próby coś się nie udaje - ogromny stres, lęk o bytowanie o przetrwanie, presja, utrata poczucia bezpieczeństwa, zderzenie oczekiwań z rzeczywistością z rzeczywistymi umiejętnościami które nabyliśmy przez lata wychowania od wczesnego dzieciństwa, nie wytrzymują próby i coś w człowieku w psychice się dzieje stres który ma mobilizować nie rozwiązuje problemu tylko trawi od środka destabilizując psychikę która żeby przerwać zmienia sposób funkcjonowania . Małe dzieci późniejsi chorzy w wieku wczesnego dzieciństwa mieli czasami epizody psychotyczne myślę że z powodu utraty poczucia bezpieczeństwa w wyniku traumatycznego wydarzenia, i może sposób, jakie dziecko znalazło w tamtym wczesnym wieku dziecięcym na przeżywanie życia i poradzenie sobie ze stresem i przeciwnościami sposób który pozwolił mu żyć dalej, nie mógł się sprawdzić w momencie wchodzenia w swoje dorosłe życie .
      ... Tak że czynnik ekonomiczny jeden z czynników utraty poczucia bezpieczeństwa ---> ?
      • Data dodania: 22.12.2011 08:31

Postac schizofrenii - Prosta
      - jeśli osoba chora przez okres ostatnich 12 miesięcy, w sposób powolny:
      zmieniała jakość swoich dotychczasowych zachowań, co przejawiało się w zmniejszeniu napędu ruchowego i zainteresowań, podejmowaniu bezcelowych zadań, bezczynnności, nadmiernym skoncentrowaniu na świecie wewnętrznych przeżyć
      stawała się apatyczna, mało aktywna, bierna, nie podejmująca inicjatywy
      wycofuje się z życia społecznego, zawodowego

Image

Image

Podobne dyskusje

Komentowane konferencje

Konkurs na forum
        Konkurs tematyczny