Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Schizofrenia

(4)

Grupa dla chorych na schizofrenię i schorzenia pokrewne.

Temat: schizofrenia paranoidalna (26)

• 03-05-2012 21:58:57

Abilify jest to najlepszy lek na schizofrenię paranoidalną. Najlepiej go brać w połączeniu z zolafren swift. Przepis na wyzdrowienie jest taki. Na początku proponuję połowę maksymalnych dawek przez tydzień. Potem przez cały czas maksymalne dawki tych leków 30mg abilify i 20mg zolafren do ssania. Aż do pełnej remisji na lekach, na którą trzeba czekać od pół roku do trzech lat- indywidualnie dla każdej osoby, ponieważ różnie organizm reaguje na ten lek.
    Zależy też czy się jest po pierwszym epizodzie czy po drugim. Po trzecim trzeba te leki brać do końca życia. Można zmniejszać dawki leków dopiero po pół rocznej pełnej remisji choroby. Stopniowo pomalutku, jeśli objawy choroby zaczną powracać należy zwiększyć troszkę dawkę. Schizofrenia paranoidalna jest to bardzo poważna choroba i trzeba ją jak najszybciej unieszkodliwić maksymalnymi dawkami mieszanką 2 leków. Pozdrawiam wszystkich. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    04-05-2012 10:39:08

To jest tylko subiektywny sposób . To nie tak . Wszystkie leki działają inaczej na każdego. Jednak najlepiej stosować leki nowsze, ze względu na bezpieczniejsze dla zdrowia działania uboczne. Nie ma jednej recepty, jest ich wiele. Zgodnie z reakcją pacjenta na dany lek.

• 04-05-2012 21:19:59

Co do jednego to mogę się z Tobą zgodzić Jolu 3700 leki działają indywidualnie na każdego ale o tym już wspomniałem we wcześniejszym wpisie. Ale co do tego ze recept na wyzdrowienie jest wiele to się nie zgodzę ponieważ jest tylko i wyłącznie jedna - BRAĆ LEKI!!! A tak poza tym to zastanawiam się czemu komentujesz jak zauważyłem każdy wpis skora jak wywnioskowałem sama nie jesteś chora na tą chorobę. Suche wiadomości na ten temat nic nie dają trzeba to przeżyć samemu i co najważniejsze z tego wyjść czego sam jestem przykładem i dlatego wiem doskonale jak postępować.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    04-05-2012 23:41:57

Znam przypadek ustąpienia psychozy bez leków a dokładniej pacjent odstawił leki zaraz po wyjściu ze szpitala gdzie był 1 m-c/z rozpoznaniem zespół paranoidalny/.
    I już ponad 3 lata nic się nie dzieje.
    Być może jest to wyjątek potwierdzający regułę ale czy na pewno?

Dokładniej ten pacjent to ja. Aktualnie mam depresję, nie chce mi się żyć ale to już inna bajka.

Ostatnia edycja: 04-05-2012 23:48:42
  • Początkujący
    16-07-2012 20:06:18

Witam
    Biorę Abilify już kawałek(ok. 9 miesięcy) i czuję się względnie dobrze ale to nie znaczy, że objawy ustąpiły. Pojawiły się nowe nawet w postaci sporadycznych omamów.
    Dawka jaką przyjmuję to 2X15mg i do tego Zolafren 5mg.
    Przyznam szczerze, że remisja jest ale niepełna.Tak też twierdzi lekarz.
    Chciałbym mieć mniejszą dawkę ale lekarz twierdzi, że jeszcze za wcześnie.
    Nie zgodzę się, że maksymalnymi dawkami leków psychozę się unieszkodliwia. W szpitalu którym byłem hołdowano zasadzie, że stosuje się najmniejszą skuteczną dawkę.

01-08-2012 21:05:00

niektórych leków nawet nie można łączyć abilify np z zledoxem, zeldox to nowej generacji lek też dobry nie przynosza te leki strasznych skutków ubocznych... nie to co np haloperidol albo trilafon. pytałam sie lekarzy czy można połączyć abilify z zeldoxem sporadycznie się nie zgodzili. i jeszcze jedno słyszałam że schizofrenia to choroba nieuleczalna... nie do końca... zaleczyć też można ale ja wiem że da sie z niej wyjść np wyszła z tego moja przyjaciółka

• Forumowiczka
    20-08-2012 15:43:56

Kochani,mąż mojej znajomej choruje na schizofrenię,leczy sie ale chyba nie systematycznie,jak jest zdrowy,to praxuje,maja syna a na dniach urodzi im się drugie dzieciątko-tylkon ma atak.nie mamy pojęcia czy bierze leki bo jest agresywny,chce zabijąć ją i zabrac dziecko,ostatnio nie mieszka w domu bo sie boi. kocha swojego M ale jest zagubiona bo co ma robić? gdzie si epodziać i jak zapanować nad chorobą,chciałabym jej pomóc ale niewiem jak doradzić.czy takiego chorego można bez jego zgody umieścić w szpitalu? czy jak nie bierze leków to choroba sama jakoś przejdzie? ja nie mam pojęcia o schizofrenii.

moni

• 26-08-2012 13:08:55

mi się zdaje że to jest tylko taka nagonka na schizofreników, wszędzie wszyscy mówią i w TV pokazują że podobno osoby chorujące na schizofrenie są agresywne,
    ja wiem z psychoedukacji ze szpitala że to jest podobno nieprawda, zresztą wiele książek o tym traktuje
    i to jest nieprawdziwy, fałszywy obraz tej choroby...
    piszecie na forum podając takie przykłady potem większość osób myśli że schizofrenia wiąże się z okazywaniem agresji wobec innych.

P.S. Dlatego ludzie się tak boją osób chorych na schizofrenie, a nie mają powodów .

• 26-08-2012 13:21:28

a może jakiś psychiatra niech się wypowie... mi się wydaje że bycie agresywnym przez osoby chore na schizofrenie -- to jest ogromne przekłamanie,

przecież nie każdy schizofrenik jest odrazu agresywny wobec siebie i innych.

• 27-08-2012 13:52:37

Niezaprzeczalnym objawem chorobowym u schizofrenikow jest agresja, pod wplywem natarczywych wyimaginowanych glosow, ktore chory stale slyszy dokonac moze zabojstwa, nie dlatego, ze slucha sie natarczywosci, z posluszenstwa, dziala przeciez nieswiadomie, mysle, ze doznaje ulgi, uspokojenia, nie podlega karze, gdyz dziala w amoku, czyn nie zaplanowany, ofiary czesto obce, nieznane.Nie ma mozliwosci rozeznania szkodliwosci czynu.
    Jakies dwa tygodnie temu schizofrenik zastrzelil w kinie 7 osob, byl leczony przed tragedia.

Zobacz inne dyskusje

• Wątek: Mam =dość
    Jestem chora na schizofrenie paranoidalna gdyby nie mój chłopak nie było by...
  • Jak wyżej.
  • nigdy_wiecej
    Wątek: POMOCY !!!
    Witam mam 19 lat,1. czwartek spróbowałem donosowego dopalacza. teraz tego...
  • u mojego brata stwierdzono schizofrenie. slyszy glosy, czuje sie przrsladowany, nie chce...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/dziecko_smutek_panthermedia_9322326-W300H200.jpgFot. PantherstockSchizofrenia u dzieci
    Schizofrenia zaliczana jest do przewlekłych chorób o...
    Twoja sugestia