Zaloguj
Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: TRILAFON - informacje !!! (21)

 • TRILAFON - informacje !!!

  Ostatnio są bardzo duże problemy z otrzymaniem leku Trilafon w aptece, poprostu go nie ma. Według informacji Ministerstwa Zdrowia ma być dostępny w 1 kwartale 2009r. Z tym że nie wiadomo czy w styczniu czy w marcu. Jeśli ktoś by bardzo potrzebował ten lek do normalnego funkcjonowania, jest on dostepny w Niemczech w aptece pod nazwą DECENTAN 4mg lub DECENTAN 8mg . Nazwa międzynarodowa Trilafonu i Decentanu jest ta sama - PERPHENAZINUM. Decentan 4mg 100szt kosztuje 36,60 Euro natomiast DECENTAN 8mg 100szt kosztuje 52.02 Euro. Lek jest ten pakowany w ampułki po 50szt. Wizualnie nie wygląda tak samo jak Trilafon . Tableteczki są mniejsze i niepowlekane. Gdyby ktoś chciał sam zakupić w Niemczech ten lek, na wszelki wypadek warto mieć recepte, może być Polska z tym że lekarz nie ma co pisać na recepcie Trilafon - ponieważ ten lek nie funkcjonuje pod tą nazwą i aptekarki nie będą wiedzieć o co chodzi. Na recepcie powinna znajdować się nazwa międzynarodowa PERPHENAZINUM. Czyli recepta np. PERPHENAZINUM 8mg 100szt. I wtedy otrzymamy lek niemiecki o nazwie DECENTAN 8mg zgodny z nazwą międzynarodową. Z tym że jak widać lek jest ten kosztowny. Dlatego warto porozmawiać z lekarzem czy nie widzi sensu na tzw. import docelowy . Jest to druk Ministerstwa Zdrowia na import z zagranicy leków do ratowania życia lub zdrowia pacjenta. Druk ten można pobrać ze strony Ministerstwa Zdrowia : Zapotrzebowanie na import docelowy. Wtedy taki lek możemy otrzymać za darmo lub jest on refundowany przez NFZ. Oczywiście jeżeli M.Z. lub NFZ. zakceptuje taki import. Życze wszytskim zdrówka i pozdrawiam. W razie pytań można się kontaktowac GG1562570.

  Ostatnia edycja:
 • TRILAFON - informacje !!!

  Poprawka Decentan 8mg 100szt kosztuje 36,58 Euro. W aptece w Pasewalku próbowano mnie oszukać każąc mi zapłacić za Decentan 8mg 100szt, 52.02 Euro. Nie kupujcie w Pasewalku : Neue Apotheke am Markt, Herr L. Splettstosser Am Markt 1 Pasewalk . Zajżałem do apteki w Locknitz i tam młoda aptekarka poinformowała mnie że ten lek DECENTAN 8mg 100szt w ich aptece kosztuje 36,58 Euro i była nadwyraz zaskoczona że w Pasewalku chcieli mnie skasować 52.02 Euro . Czyli chcieli mnie oszukać !!!!

  Ostatnia edycja:
 • TRILAFON - informacje !!!

  Dzień dobry, na dzień dzisiejszy potwierdzam wszystkie informacje : Trilafon ma się pokazać w 1 kwartale 2009r. Teraz inna firma będzie produkować ten lek na Polskę. Natomiast odpowiednik Trilafonu można kupić w Niemczech w aptece jako DECENTAN, opakowanie 100 tabletek 8mg kosztuje 36,58 Euro. Najbliżej granicy koło Szczecina można go kupić w Locknitz. Z tym że jest to lek wyłącznie na recepte. Także trzeba mieć receptę chociaż Polską ale receptę. Inaczej mogą państwu leku nie wydać.

  Poza tym uprzedzam że lek ten czesto trzeba uprzednio zamówić - może on być nie dostepny od reki na miejscu.

  Ostatnia edycja:
 • Reklama
 • TRILAFON - informacje !!!

  Pod tym adresem zanjduje sie druk wniosku na import docelowy :  www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=b1&ms=342&ml=pl&mi=350&mx=0&mt=&my=350&ma=05208

  Ostatnia edycja:
 • TRILAFON - informacje !!!

  Jeśli ktoś by chciał zakupić lek DECENTAN w Niemczech, mogę pomódz w zakupie . Raz na miesiąc lub dwa sam jeżdże po ten lek dla siebie do momentu kiedy będzie dostepny Trilafon. Można się ze mną kontaktować GG 1562570.

  Ostatnia edycja:
 • TRILAFON - informacje !!!

  13.12.2009 rok . Trilafon pokazał się w aptekach i hurtowniach .

  Prawdopodobnie z jakichś zapasów ponieważ ma krótki termin ważności - tylko do marca 2009r.

  Ostatnia edycja:
 • TRILAFON - informacje !!!

  13.12.2008r

  Przepraszam, informacja o dsotępności Trilafonu jest z 13.12.2008rok a nie 2009rok.

  Ostatnia edycja:
 • TRILAFON - informacje !!!

  22.03.2009r, znowu jest problem z Trilafonem, proponuje wszystkim wziąść książkę telefoniczną i podzwonić po aptekach i hurtowniach farmaceutycznych czy jest może jeszcze coś ze starych zapasów.  Ponoć jest nas schizofreników 70.000 tys. Tak dba o nas nasze pańśtwo.

  Ostatnia edycja:
 • TRILAFON - informacje !!!

  22.03.2009r . Informacja dla osób kupujących Decentan . Narodowy Fundusz nie refunduje zakupu, przynajmniej na razie.

  Ostatnia edycja:
 • TRILAFON - informacje !!!

  23.03.2009r - Udało mi się w jednej z hurtowni szczecińskich dostać ostatki - Trilafon 8mg, dziwne ale prawdziwe - ponieważ Trilafonu 8mg nie widziałem już od paru lat.

  Ostatnia edycja:
  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje