Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Temat: UCISK W GŁOWIE. :/ Refleksje którymi chciałbym się podzielić. (97)

• 24.05.2008 22:03:00

Kto ma z was podobny objaw?? Ucisk głowy czasem przechodzący w mrowienie, aczkolwiek jest to głównie ucisk. Pisałem już na tym forum n.t. genezy początku mojego dramatu i zainteresowanych odeślę do tego posta (pod warunkiem że jeszcze istnieje). Od razu mówię że to nie uczucie jakiejs tam opaski jak to w zwyczaju mają nazywać lekarze. Po prostu czuję od ponad 2 lat jak gdybym miał coś dość ciężkiego (na początku cholernie ciężkiego) na głowie.Uciesk rozchodzi się na całą głowę, a sporadycznie jest obszarowy. Tak jak większość z was miałem rutynowe badania: krew i oczy, rentgen głowy. Ale to wszystko mnie tylko irytowało bo doskonale wiem że to od nerwów. Hmm.. Aż się prosi by wam napisać całą historię, wtedy mielibyście pełny obraz. W dużym streszczeniu : Zawsze byłem chłopakiem bardzo wrażliwym emocjonalnie, kłótnie w rodzinie, problemy finansowe. Wszystko brałem sobie do głowy. Nie dostałem się na lekarski, wyjazd za granicę dodatkowy stres. No i pewnego dnia, NAGLE moja głowa stała się strasznie pełna. Pomijając poblemy z serduchem zaczął się mój dramat. UCISK. Nie daje mi normalnie żyć do dziś ;/ Co robić ? Czy z tego da się wyjść ????

Ostatnia edycja: 24.05.2008 22:03:00
  • 24.05.2008 22:07:00

nerwica?

Ostatnia edycja: 24.05.2008 22:07:00
  • 24.05.2008 22:19:00

pytasz czy da się z tego wyjść?

to zależy jaka jest dokładna przyczyna bólu..

a czy było robione badanie EEG głowy ?

Ostatnia edycja: 24.05.2008 22:19:00
  • 24.05.2008 23:35:00

Nie, nie było robione. I nie chcę słyszeć o EEG. Nie mam guza,tętniaka itp Brrr.. Czy guz powoduje powoduje lęki i fobie w pierwszych stadiach ucisku ? ;] Czy w przypadku guzów itp spada to tak nagle że siedzisz w kuchni, popisajsz wino i NAGLE twoja głowa staje się pełna, ciężka ? To chyba pytania retoryczne. Bo tak właśnie było. Myślę że najlepiej będzie jak opiszę objawy bardziej dokładnie by oszczędzić sobie sugestii, których się spodziewałem. Zacznę od momentu wyjazdu. Nie dostałem się na kierunek lekarski i wyjechałem do holandii gdzie opiekowałem się fajnym chłopaczykiem. Ciekawe zarobki, fajna rodzina milutka okolica. I kto by powiedział że dopadnie mnie coś takiego ;( To bardzo złożone ale podejrzewam że wszystkie stresy i problemy z przeszłości plus to nowe m-ce pierwszy raz z dala od domu w roli pracującego dały swój efekt. Siedziałem sobie któregoś popołudnia w kuchni pijąc wino z moja pracodawczynią i nagle tak jak pisałem poczułem takie dziwne 'ściśnięcie głowy' Bardzo zbladłem bo nie wiedziałem co się dzieje. To się działo szybko i samoistnie. Nie będę się rozpisywał na temat tego co było potem, powiem wam tylko że po powrocie do kraju i wizyty u prywatnego neurologa wyeliminował on BEZ żadnego EEG czy tomografu najgorsze scenariusze. poza tym miałem lęki, bałem się wychodzić nadwór i panicznie wracałem do łóżka. Czy to nie mówi samo zas siebie. Byłem na Seroksadzie ale na lekach nie da się myśleć a co dopiero uczyć. Sami wiecie. Co prawda człowiek nie jest spokojny dopók i nie widzi dowodów na wykluczenie najgorszych wersji, jednak chcę oszczędzić sobie bezsensownych badań. pochodze z biednej rodziny i nie stać mnie na jeżdzenie po lekarzach. Teraz mam na głowie wakacyjny zarobek, by podnieść się z trudów życia i mieć pieniądze na studia. A ten ucisk nie daje mi żyć. Zastanawiam się nad psychoterapeutą. Co o tym myślicie ?

Ostatnia edycja: 24.05.2008 23:35:00
  • 18.07.2008 22:31:00

Mam podobny problem. Od kilku miesięcy też ma ten ucisk w głowie, dokładnie w okolicach lewej skroni. Lecze się na nerwice i powiedziano mi, że to objawy somatyczne tej choroby. Jednak jak do tej pory żaden lek nie sprawił ze ból minął a jedynie powodował, że jego natężenie było mniejsze. Jeśli ktoś miał podobny problem i wyszedł z niego byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.

Ostatnia edycja: 18.07.2008 22:31:00
  • 18.07.2008 23:22:00

Myślę,że to prawdopodobnie objawy somatyczne twojej choroby.Miałam podobny problem.Przez kilka miesięcy odczuwałam silny ból i ucisk po lewej stronie,który przemieszczał się od przodu po tył glowy.Bralam wtedy duże dawki silnych leków psychotropowych.Ból uśmieszały jedynie leki przeciwbólowe.Dopiero gdy zaczęły ustepować objawy mojej choroby(a byłam wtedy w fazie silnej manii) bóle głowy i uczucie ucisku minęły.To wymaga czasu i cierpliwości,sądzę że twój ból ustąpi,ale dla pewności nie zaszkodzi zasięgnąć porady neorologa i porobić badania.

Ostatnia edycja: 18.07.2008 23:22:00
  • 18.07.2008 23:28:00

A możesz napisać jak długo miałaś ten ucisk i jakie leki przyjmowałaś ?

Ostatnia edycja: 18.07.2008 23:28:00
  • 19.07.2008 13:43:00

Tez mam podobny ucisk. Mam go juz od ok. 8 lat. Zaczol sie stopniowo od srodka czola, potem rozszerzyl na przednia czesc glowy (mozgu). Obecnie czuje roznie, czasem w calej przedniej czesci glowy, czasem punktowo (lub liniowo) z przodu glowy i u gory, czasem od czola w dol za nosem do gornych zebow (taki jakby kanal) Nie boli mnie to ale przeszkadza w skoncetrowaniu uwagi, mysleniu. Zauwazylem ze ucisk ten podoza za moja koncetracja, im bardziej chce sie skupic tym bardzie czuje ucik (przednia czesc glowy). Gdy skupie sie na dowolnym gornym zebie to wtedy ten ucisk zaczyna jakby kanalikiem z glowy plynac do tego zeba i zaczynam czuc bardzo silny ucisk (jakby zab mial mi implodowac), zaleznie od sily koncetracji. Moge przemieszczac ten ucisk do dowolnego zeba. To poczatkowo dawalo mi ulge ale na dluzsza mete ucisk pojawial sie i w glowie i w zebie. Potem zaczolem skupiac sie na dolnych zebach i ucisk znikal czesciowi z glowy i z gornych zebow ale i to na dluzsza mete nie pomagalo. Obecnie staram sie nie skupiac sie na czesciach glowy, tak jakby rozluzniac te uciski, co jest bardzo trudne. Nasz umysl, swiadomosc znajduje sie w glowie i przy koncetracji koncetruje sie wlasnie na glowie a zatym podaza ucisk i bledne kolo. Najlepiej sie czuje rano po ubudzeniu, wtedy nie ma tego ucisku, ale jak tylko zaczne sie koncetrowac ...

Ostatnia edycja: 19.07.2008 13:43:00
  • 19.07.2008 13:52:00

A przyjmujesz jakies leki na ten ucisk ??

Ostatnia edycja: 19.07.2008 13:52:00
  • 19.07.2008 14:28:00

Tez mam podobny ucisk. Mam go juz od ok. 8 lat. Zaczol sie stopniowo od srodka czola, potem rozszerzyl na przednia czesc glowy (mozgu). Obecnie czuje roznie, czasem w calej przedniej czesci glowy, czasem punktowo (lub liniowo) z przodu glowy i u gory, czasem od czola w dol za nosem do gornych zebow (taki jakby kanal) Nie boli mnie to ale przeszkadza w skoncetrowaniu uwagi, mysleniu. Zauwazylem ze ucisk ten podoza za moja koncetracja, im bardziej chce sie skupic tym bardzie czuje ucik (przednia czesc glowy). Gdy skupie sie na dowolnym gornym zebie to wtedy ten ucisk zaczyna jakby kanalikiem z glowy plynac do tego zeba i zaczynam czuc bardzo silny ucisk (jakby zab mial mi implodowac), zaleznie od sily koncetracji. Moge przemieszczac ten ucisk do dowolnego zeba. To poczatkowo dawalo mi ulge ale na dluzsza mete ucisk pojawial sie i w glowie i w zebie. Potem zaczolem skupiac sie na dolnych zebach i ucisk znikal czesciowi z glowy i z gornych zebow ale i to na dluzsza mete nie pomagalo. Obecnie staram sie nie skupiac sie na czesciach glowy, tak jakby rozluzniac te uciski, co jest bardzo trudne. Nasz umysl, swiadomosc znajduje sie w glowie i przy koncetracji koncetruje sie wlasnie na glowie a zatym podaza ucisk i bledne kolo. Najlepiej sie czuje rano po ubudzeniu, wtedy nie ma tego ucisku, ale jak tylko zaczne sie koncetrowac ...

Ostatnia edycja: 19.07.2008 14:28:00
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• zalamanamatka
    Witam! Mam male pytanie do osob, które sie na tym znaja. Czy jest to normalne by...
  • Bluebell
    Witam Was Trafiłam tutaj dziś po raz pierwszy i przyszło mi na myśl,...
  • Natalia.
    Cześć. Może najpierw się przedstawię, mam nadzieję, że...
  • ewelina900422
    witam.Jestem ze swoim chłopakiem już 5 lat od paru miesięcy nie możemy...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/15nk0055rf_placz_dziecko_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesGdy umiera jedno z rodziców: co czuje...
    Śmierć każdej osoby jest sytuacją niezwykle trudną i często wręcz...
    Twoja sugestia