Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Temat: Uzależnienie od Lorafenu - proszę o pomoc!!!!!! (15)

• 29.10.2008 15:08:00

Witam,

Mam duży problem.

Otóż mój tato (55 lat) jest najprawdopodobniej uzależniony od Lorafenu.

Jest agresywny, drażliwy i coraz trudniej jest się z nim porozumieć.

Mama sobie już nie radzi z tą sytuacją.

Jakakolwiek wzmianka o jego uzależnieniu wywołuje u niego agresję.

Jak przekonać go do tego, żeby poszedł do psychiatry i na leczenie?

Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić

Ostatnia edycja: 29.10.2008 15:08:00
  • 29.10.2008 15:36:00

Co Wy z tym lorafenem ludzie, ja jeden listek zużywam przez rok

Grunt to doraźność!

Ostatnia edycja: 29.10.2008 15:36:00
  • 29.10.2008 18:57:00

Badzo powazna sprawa wiem jak to jest, on sam tego nie pamieta swoich czynow. Najlepiej detox w szpitalu

Ostatnia edycja: 29.10.2008 18:57:00
  • 29.10.2008 19:36:00

na co tata choruje? dlaczego zaczal brac lorafen?

Ostatnia edycja: 29.10.2008 19:36:00
  • 31.10.2008 08:31:00

witam!!!ja zażywałam lorafen 8 lat,nie ma nic gorszego niz ten lek i leki z grupy benzodiazepiny-tak jak lorafen.lekarze przepisuja go zupelnie bez wiedzy na jego temat.lorafen tak silnie uzaleznia,ze czlowiek nie zdaje sobie nawet z tego sprawy,ja mam lat 28 i w 2004 roku trafilam na oddzial psychosomatyczny na normalny DETOX,czyli odtrucie od niego-nie bylo łatwo...caly miesiac meczarni-stany lekowe nie do wytrzymania,bol stawow,nawet wymioty....po odtruciu ogromna praca nad samym soba.objawy lękow i innych tego typu rzeczy towarzyszyla mi nadal! to nie bylo zycie.trzeba bylo na nowo uczyc sie panowac nad emocjami,radzic sobie ze stanami lekowymi i dopasowac sie do spoleczenstwa! lekarze przepisywali mi inne leki,ktore nie uzalezniaja,a ktore moga mi pomoc-ale na mnie po lorafenie to nic nie dzialalo!cale szczescie ze zaszlam w ciaze-bo dla dobra dziecka nie bralam zupelnie nic! samopoczucie -okropne-zyc sie nie chcialo.ale uwierz,ze jak sie czlowiek przemeczy kupe czasu i nie idzie na skroty i nie bierze lekow tylko sam nauczy sie panowac nad swoim organizmem to po pewnym czasie wszystko przemija! długa droga,ale warto! pozdrawiam! miszka

Ostatnia edycja: 31.10.2008 08:31:00
  • 15.11.2008 15:27:00

29-10-2008 o 19:36, gość :

na co tata choruje? dlaczego zaczal brac lorafen?

Tato w młodości cierpiał na nerwicę i właśnie leczył się lorafenem.

Tak zostało do tej pory, niestety
    Ostatnia edycja: 15.11.2008 15:27:00
  • 15.11.2008 17:09:00

hmm dzisiaj nerwice leczy sie antydepresntami a benzo tylko doraznie.tacie ktos przepisuje lorafen wiec kontakt z lekarzem ma.trzebaby aby zrozumial ze lorafen nie rozwiazuje problemu.musialby zaczac brac antydepresanta i powoli odtstawiac lorafen aby wyjsc z uzaleznienia.

Ostatnia edycja: 15.11.2008 17:09:00
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    15.11.2008 23:12:00

Musisz porozmawiac z tata (lub niech mama porozmawia) i delikatnie mu powie,że dalsze zażywanie Lorafenu nie będzie powodować poprawy jego samopoczucia lecz spowoduje,że będzie brał coraz to większą dawkę gdyż uzależnienie działa jak narkotyk. Musi iść do lekarza specjalisty (Lorafen też jest na receptę), który zapisze mu inny lek, którym będzie mógł powoli zastepować niektóre dawki Lorafenu aż do wysycenia organizmu. Niektórzy lekarze błędnie podchodza do sprawy uzależnień od lekarstw zwłaszcza psychotropowych. Nie wolno odstawiać lekarstwa w jednym dniu i zastepować go innym. Jeżeli lekarz do którego pójdzie tata będzie chciał tak zrobic należy zmienić lekarza.

Podaję link w którym mozna sie dowiedzieć jak odstawia sie takie leki http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha02.htm

Ostatnia edycja: 15.11.2008 23:12:00
  • 02.02.2009 21:58:00

Moja siostra była uzależniona od lorafenu-zażywała 12-14mg na` dobę.Pomogli jej w krakowie w prywatnym ośrodku Tęcza.tam kładą duży nacisk na terapię i powolne schodzenie z leku.Moja siostra była u nich 20dni,a potem jeszcze jeździła przez jakiś czas raz w tygodniu i się udało.od kilku miesięcy nie zażywa nic.Zyczę wam powodzenia-jej się udało.

Ostatnia edycja: 02.02.2009 21:58:00
  • 04.10.2009 16:31:02

..." Niektórzy lekarze błędnie podchodzą do sprawy uzależnień od lekarstw "
    Faszerują nie świadomych pacjentów benzodiazepinami a następnie są skutki uzależnienia.Człowiek idzie do psychiatry po pomoc a co otrzymuje??- malutką tabletkę,która prowadzi na odwyk.Droga przez ogromne męczarnie,lęki i strach przed samym sobą.
    Nigdy w życiu nie bierzcie lorafenu Działa objawowo i krótko a uzależnić się można już po 2-4 tygodniach.

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• nibyNormalny
    Witam,Rodzice traktują mnie jak kogoś kto nie dorósł do...
  • neurotyczny
    hej, mam na imię Marcin i od pewnego czasu trapi mnie pewien problem. Zakochalem się i...
  • jaszka87
    Dzień dobry,nie wiem czy umieszczam swój post w dobrym dziale - za ewentualną...
  • zalamanamatka
    Witam! Mam male pytanie do osob, które sie na tym znaja. Czy jest to normalne by...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/panther_stetoskop_tabl_termometr-W300H200.jpgFot. PantherstockRecenzja książki "Terapia schematów"
    Autorzy napisali więc podręcznik w zamierzeniu mający stanowić...
    Twoja sugestia