Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Temat: Venlectine. Jak działa? (7)

• 15.04.2010 20:37:05

Chciałam się dowiedzieć jak działa ten lek. Psychiatra przepisał mi go właśnie. Wcześniej brałam Xetonar więc zastanawiam się czy Venlectine działa tak samo czy trochę inaczej. No i czy powyższy lek to psychotrop?

• 15.04.2010 22:03:28

ja biore venlectine pod nazwa efectin. to jeden z najlepszych antydepresantow na rynku. na mnie dziala swietnie, biore go od roku i wyszlam z depresji jaka dawke bierzesz? ja biore 300 mg
    tak, to jest psychotrop, bo wszystkie antydepresanty to leki psychotropowe, ale nie boj sie tej nazwy, bo to w koncu tylko nazwa

• 15.04.2010 23:39:43

ja biore venlectine pod nazwa efectin. to jeden z najlepszych antydepresantow na rynku. na mnie dziala swietnie, biore go od roku i wyszlam z depresji smile jaka dawke bierzesz? ja biore 300 mg
    tak, to jest psychotrop, bo wszystkie antydepresanty to leki psychotropowe, ale nie boj sie tej nazwy, bo to w koncu tylko nazwa wink

TO bierzesz końską dawkę! Jak sobie z tym radzisz? Słyszałam że można brać max. 225... Ja biorę ponad rok 150 mg Venlectine, najgorsze były pierwsze dwa dni.. Choć trochę czuję się otępiała - jakbym wypiła pół piwa.
    Ostatnio drzą mi czasem mięśnie, i serce trochę kołacze, szybko się męczę...
    Nie przytyłaś?

• 16.04.2010 16:02:41

nie przytyllam. tZN. przytylam ale po neuroleptykach, ale terZ schudlam 18 kg na efectinie sie nie tyje, tylko raczej chudnie. w skutkach ubocznych na ulotce piszą, że hamuje apetyt

• 16.04.2010 20:17:40

Ja też schudłam na Efectinie/Venlectine, ale sporo osób odwrotnie - m,a większy apetyt i tyją - widziałam wpisy na tym forum. CZęsto tez wywołuje pobudzenie że są problemy ze snem.
    U mnie jakby na odwrót - spię i apetyt słabszy.

• 22.09.2012 23:38:33

Ja biorę od paru dni. i żreć mi się chce niesamowicie.
    poza tym czuję się dziwnie inaczej...
    bardziej znieczulana, wolniejsza (ale tylko z pozoru). efekt ten utrzymuje się przez parę godzin, a później wszystko wraca do normy.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    23.09.2012 11:21:54

Z tego co pamiętam, na mnie nie podziałał. A brałam 150 mg. No, ale jest to indywidualna sprawa. Na każdego inaczej działa. W większości przypadków wenlafaksyna jest skuteczna - przeciwdepresyjnie.

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• brunetka21
    Witam.Moja historia zaczęła się ok. 7 - 8 lat temu. Otóż byłam...
  • cześć mam na imię ania jestem chora na schizofrenię od 2001 roku...
  • marus89sc
    Witam załozyłem konto na Psychiatrii poniewaz zauwazyłem u siebie problem z...
  • tomaszbielawa
    Witam. Trzy miesiące temu zostawiła mnie moja kobieta zabierając 5 letnie...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mon113005_mezczyzna_starzec_smutek_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesKiedy pójść do psychiatry?
    Jak rozpoznać pierwszy epizod lub nawrót choroby? Czy...
    Twoja sugestia