Zaloguj
Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Venlectine. Jak działa? (14)

• Venlectine. Jak działa?

Chciałam się dowiedzieć jak działa ten lek. Psychiatra przepisał mi go właśnie. Wcześniej brałam Xetonar więc zastanawiam się czy Venlectine działa tak samo czy trochę inaczej. No i czy powyższy lek to psychotrop?

ja biore venlectine pod nazwa efectin. to jeden z najlepszych antydepresantow na rynku. na mnie dziala swietnie, biore go od roku i wyszlam z depresji jaka dawke bierzesz? ja biore 300 mg
    tak, to jest psychotrop, bo wszystkie antydepresanty to leki psychotropowe, ale nie boj sie tej nazwy, bo to w koncu tylko nazwa

ja biore venlectine pod nazwa efectin. to jeden z najlepszych antydepresantow na rynku. na mnie dziala swietnie, biore go od roku i wyszlam z depresji smile jaka dawke bierzesz? ja biore 300 mg
    tak, to jest psychotrop, bo wszystkie antydepresanty to leki psychotropowe, ale nie boj sie tej nazwy, bo to w koncu tylko nazwa wink

TO bierzesz końską dawkę! Jak sobie z tym radzisz? Słyszałam że można brać max. 225... Ja biorę ponad rok 150 mg Venlectine, najgorsze były pierwsze dwa dni.. Choć trochę czuję się otępiała - jakbym wypiła pół piwa.
    Ostatnio drzą mi czasem mięśnie, i serce trochę kołacze, szybko się męczę...
    Nie przytyłaś?

nie przytyllam. tZN. przytylam ale po neuroleptykach, ale terZ schudlam 18 kg na efectinie sie nie tyje, tylko raczej chudnie. w skutkach ubocznych na ulotce piszą, że hamuje apetyt

Ja też schudłam na Efectinie/Venlectine, ale sporo osób odwrotnie - m,a większy apetyt i tyją - widziałam wpisy na tym forum. CZęsto tez wywołuje pobudzenie że są problemy ze snem.
    U mnie jakby na odwrót - spię i apetyt słabszy.

Ja biorę od paru dni. i żreć mi się chce niesamowicie.
    poza tym czuję się dziwnie inaczej...
    bardziej znieczulana, wolniejsza (ale tylko z pozoru). efekt ten utrzymuje się przez parę godzin, a później wszystko wraca do normy.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów

Z tego co pamiętam, na mnie nie podziałał. A brałam 150 mg. No, ale jest to indywidualna sprawa. Na każdego inaczej działa. W większości przypadków wenlafaksyna jest skuteczna - przeciwdepresyjnie.

jak działa venlectine 37,5mg.convlex 150mg.boje się brać tych leków jak czytam mam okropną depresje lęki wyjść z domu tragicznie mam tego dosyć

VIP
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.

Witaj, nie bój się. Te dawki są niskie i tak będziesz brać wyższe. Tylko bierze oddzielnie te leki i po posiłku, raczej wenlafaksynę rano, a ten drugi po południu. Ja też choruję na depresję lękową i biorę 150 mg wenlaf. Więc nie bój się tak niskich dawek początkowych. Powodzenia.

Lęku...odwal się ode mnie. Jola.

VIP

...acha, jeśli jednak poczujesz się gorzej, jakieś bóle głowy, wymioty, to znaczy, że oba leki "się gryzą". Dlatego psychiatra zapisał ci tak niskie dawki, żeby ci nie zaszkodzić, bo każdy pacjent indywidualnie reaguje na leki.

Lęku...odwal się ode mnie. Jola.

Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje