użytkowników online: 3102

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (3.1)

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

O grupie Forum  Wiadomości (289) Artykuły (84) Porady (15) Społeczność (1367) Szukaj  

Forum - Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

długość brania leków antydepresyjnych??? [12]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 29-01-2007, 16:13
      •  
      •  
      •  
      •  

25-01-2007 o 17:47, gość :

to będzie ciężko, bo to jest lek krótkodziałający. tylko pod kontrolą lekarza

witaj.prosze napisz mi o efektach ubocznych leku jesli mozesz bo czytalam duzo dobrego na tamat tego leku.mam od 3 lat zaburzenia deprsyjno lekowe i nie moge wyjsc z tego,leki nie pomagaja a moze efectin cos da?spytam lekarza, ale jestem ciakawa skutkow ubocznych-pomoz prosze.pozdrawiam
      • Dodano: 23-01-2007, 21:44
      •  
      •  
      •  
      •  
      Miałam jak to określił mój psychol "małą depresję", dostałam leki... i teraz mam problem. W zasadzie czuję się już rewelacyjnie tj zero jakiś dołów, zniechęcenia, zmęczenia itd no i zastanawiam się czy jest sens dalej się faszerować tymi prochami. Całej mojej kuracji będzie jakiś miesiąc i w zwiazku z tym moje pytanie- czy przyjmuje się jakiś minimalny czas brania antydepresantów??? Pozdrawiam
      • Dodano: 23-01-2007, 22:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      jeżeli jest to pierwszy epizod depresyjny to minimum 1,5 m-ca a zaleca się 6 m-cy, jeżeli kolejny to przynajmiej 12 m-cy lub nawet 24 m-ce.

UWAGA nie możesz ot tak odstawić leku - trzeba to robić stopniowo - najlepiej pod kontrolą lekarza.

)o(
      • Dodano: 24-01-2007, 10:39
      •  
      •  
      •  
      •  
      W sumie to już moje drogie "spotkanie z depresją" ale 24 miesiące brania prochów to już chyba lekka przesada??? icon_exclaim.gif A co się stanie jak odstawie je teraz? Chyba szlag mnie nie trafi z tego powodu? icon_evil.gif
      • Dodano: 24-01-2007, 14:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      Cześć! Szlag Cię nie trafi, ale nasilenie efektów ubocznych po szybkim odstawieniu prochów może Ci uprzykszyć trochę życie icon_wink.gif
      • Dodano: 24-01-2007, 15:18
      •  
      •  
      •  
      •  
      a napisz jaki antydepresant stosujesz.
      • Dodano: 24-01-2007, 16:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      Biorę Efectin (efekty uboczne brania tego leku znam aż nazbyt dobrze icon_evil.gif ) natomiast faktycznie poczułam się nieporównywalnie lepiej. Jednak nie chciałabym tego brać dalej ze wzgledu na to, że mam i tak duży opór zwiazany z braniem wszelkich prochów no i ten lek jest strasznie drogi mimo, że i tak w części jest refundowany icon_confused.gif
      • Dodano: 25-01-2007, 17:47
      •  
      •  
      •  
      •  
      to będzie ciężko, bo to jest lek krótkodziałający. tylko pod kontrolą lekarza
      • Dodano: 25-01-2007, 20:44
      •  
      •  
      •  
      •  
      Co to znaczy "krótkodziałający"???? czyli objawy mogą znowu wrócić??? No bez takich...!!!!
      • Dodano: 25-01-2007, 23:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      krótkodziałający tzn. szybko eliminowany przez organizm. po upływie jednej doby praktycznie znika z organizmu. w przeciwieństwie do np. fluoksetyny (popularny prozac), której stężenie stopniowo maleje przez 3tygodnie.

ale wcale NIE ZNACZY TO, że jak odstawisz to natychmiast WRÓCI depresja.

prawdopodobieństwo nawrotu choroby w ciągu 1 roku zmniejsza się proporcjonalnie do okresu przyjmowania leku i zwiększa się po raptownym odstawienu leku - dotyczy to zwłaszcza leków krótkodziałających.

poza nawrotem depresji mogą, choć nie muszą, wystąpić PRZEJŚCIOWE objawy niepożądane takie jak lęk, niepokój, bezsenność. z tego co pamiętam występują rzadko tj. u ok. 5% pacjentów odstawiających nagle lek.
      • Dodano: 26-01-2007, 15:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      dlaczego lekarz nie mówi mi takich rzeczy tylko sama je muszę szukać po jakiś forach??? Z góry dzięki

Podobne dyskusje

Komentowane konferencje

Konkurs na forum
        Konkurs tematyczny