Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (3.1)

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

O grupie Forum  Wiadomości (289) Artykuły (84) Porady (15) Społeczność (1368) Szukaj  

Forum - Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

ALKOCHOLIZM [111]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 10-11-2010, 17:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam taki, dość typowy problem...
      Mój ojciec pije już od długiego czasu. Co prawda nie wódkę, czy jakieś mocniejsze alkohole, ale piwo. Z tym, że jego wątroba jest już na wyczerpaniu (żółte oczy, plamy) i nawet mała jak na jego możliwości dawka pięciu puszek do południa sprawia, że życie z nim staje się nie do wytrzymania. Ponadto ostatnio zaobserwowałem u niego objawy zespołu Korsakowa - tak to się bodaj nazywa - tzn. non stop wymyśla co robił cały dzień (był w teatrze, dostał pracę w telewizji, etc.) i święcie w to wierzy.
      Byłem po poradę do psychologa uzależnień, ale skasowała 100 złotych i powiedziała tylko tyle, że pomóc może tylko bliska rodzina...
      Jeśli kogoś by to zainteresowało, chciałby dowiedziec się więcej, może pomóc - piszcie.

Ech... Może i teraz opiszę nieco więcej... Bredzi przez sen, nie myśli logicznie, potrafi się uprzeć, że czytał o chorobie zwanej "Stratofobią" i ze to lęk przed czymś dużym, że w weekend był w Chinach i trenował karate... Naprawdę, czasem nie wiem co robić. Jeszcze nie ma aż tak dużego zaniku świadomości, ale nieraz nie poznaje bliskich jeśli przebudzi się go ze snu, a nawet i kilkanaście minut potem. Nie robi pod siebie, ale potrafi pomylić wieszak w przedpokoju z muszlą klozetową, potrafi "narobić" do wanny tuż przed tym, jak ktoś idzie się kąpać... Czasem po prostu zamykam się w mojej sypialni, zakładam słuchawki na uszy i dopiero wtedy normalnie funkcjonuję... Ponadto te napady agresji, przez które boję się wyjść z domu z obawy, że może coś zrobić moim bliskim...
      Pomóżcie!
      edytowano: 10-11-2010, 17:26
      • Dodano: 20-02-2007, 21:50
      •  
      •  
      •  
      •  
      CZY PSYCHIATRIA ZAJMUJE SIĘ LUDŻMI UZALEŻNIONYMI OD ALKOCHOLU GDZIE MAM SZUKAĆ POMOCY BO JUŻ WSZYSTKIE MOJE STARANIA POSZŁY NA MARNE.WIDZIAŁAM JUZ RÓŻNYCH LUDZI PIJĄCYCH W MNIEJSZYM LUB WIĘKSZYM STOPNIU ALE TO CO OGLADAM OD PONAD DWOCH LAT PRZEROSŁO MNIE I JESTEM BEZSILNA.POTRAFI WLAĆ W SIEBIE LITRY WÓDKI POTEM UMIERA PRZEZ TYDZIEŃ BO ORGANIZM MUSI WYRZÓCIĆ TRUCIZNĘ I ZNOWU PRZEZ TRZY MIESIACE NIE BIEŻE ALKOCHOLU DO UST I SCENARIUSZ SIE POWTARZA .......
      • Dodano: 21-02-2007, 09:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      tak, psychiatria sie tym zajmuje. sa poradnie leczenia uzaleznien. ale by ci podac konkretne adresy to musialalbys podac skad jestes.
      • Dodano: 01-03-2007, 23:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Moj Maz jest tez takim okazem.Przez kilka dni potrafi pic sam najczesciej w sypialni.Cala jego rodzina ma dla niego zrozumienie,organizuja dla niego leki psychotropowe aby przespal tzw.kaca. To juz mnie przeroslo .
      • Dodano: 02-03-2007, 07:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      Opisujesz stan ktory zdecydowanie nadaje sie do leczenia. Ale sama decyzja twoja o potrzebie jego leczenia to niestety troche malo. Nie wydaje mi sie wskazane by rozwijac tutaj spersonalizowany watek. Proponuja bys napisala mailem skad jestes wtedy postaralbym sie dokladnie wyjasnic mozliwosc co z tym obecnie mozna zrobic.

Mail: jacekp@psychiatria.pl

• Dodano: 05-05-2007, 19:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      wspułczuje wiem coto znaczy icon_cry.gificon_cry.gif
      • Dodano: 17-05-2007, 14:50
      •  
      •  
      •  
      •  
      mam to samo co 3 miesiące. mój brat upija się do nieprzytomności i potem żyć nie daje szczególnie mojej mamie, która ma już wszystkiego serdecznie dość icon_evil.gif
      • Dodano: 17-05-2007, 14:53
      •  
      •  
      •  
      •  
      Proszę o radę co mam robić jestem otoczona alkocholokami ojciec,brat a teraz mąż mam tego serdecznie dość icon_cry.gif
      • Dodano: 15-06-2007, 12:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      i to ma byc nie do wytrzymania?? icon_eek.gif mój ojciec góra 3 dni jest trzeźwy.Potrafi litrami pić wóde icon_confused.gif od ponad 15 lat pije i nie odróżniłabyś go od takiego menela z dworca icon_confused.gif aż wstyd sie przyznać
      • Dodano: 15-06-2007, 13:02
      •  
      •  
      •  
      •  
      Odetnij się od nich, masz takie prawo.

Nie dasz rady przywrócić im trzeźwości.

Szkoda Twojego zdrowia.
      • Dodano: 02-07-2007, 01:42
      •  
      •  
      •