Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (3.1)

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

O grupie Forum  Wiadomości (289) Artykuły (84) Porady (15) Społeczność (1368) Szukaj  

Forum - Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

zolpic [54]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 18-03-2014, 23:44
      •  
      •  
      •  
      •  
      dorottka389 2012-08-27 14:33:18 Czytam i włos się jeży na głowie, na bezsenność już się nie stosuje benzodiazepin, są inne środki nowej generacji i jeśli je się faktycznie przyjmuje tak jak zaleci lekarz nie uzależniają. Oczywiście Należy stosować je krótko,maksymalnie 2 -3 tyg. Zawsze leczenie zaczyna się od ustalenia przyczyny, jeśli bezsenność ma podłoże emocjonalne, występują chwilowe zawirowania w życiu osobistym najpierw zajmujemy się "układaniem" tego a potem stabilizujemy sen. wink

Zgadzam się z Tobą w tym co piszesz, najpierw usunąć przyczyny / co przeważnie nie jest takie proste / a leki w takich przypadkach to więcej szkodzą niż pomagają/ Doraźnie może tak, ale tylko doraźnie. Potrzebna jest bardzo silna wola i wsparcie najbliższej osoby, przyjaciela. To nie musi być żona, mąż !?!
      • Dodano: 20-06-2007, 19:30
      •  
      •  
      •  
      •  
      czy ktoś brał ten lek, cierpię na bezsenność, w nocy wstaje kilka razy i nie mogę spać, chodzę po mieszkaniu, jem, palę itp. został mi zapisany ten lek, wzięłam dwa razy, spałam jak młody bóg, rano super się czułam, bez otępienia taka wyspana, ale czy mogę się uzależnić?nie chiałabym tego, lek świetnie działa, jak długo mogę go stosować, co wiecie na jego temat, proszę o każdą odpowiedź wink
      • Dodano: 13-09-2007, 12:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      Przyjmowałam ten lek, czułam się super. Nie uzależnisz się po dwóch tabletkach. W nie dużych dawkach można brać i miesiąc.

A.S.
      • Dodano: 17-09-2007, 21:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      lek jest super ale uzależnia, dlatego ja zażywam go gdy już nie daję rady i do 1,00 nie mogę zasnąc, tylko doraźnie,
      • Dodano: 26-10-2007, 11:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      Zolpic biotę już trzeci rok, naprawdę uzależnia
      • Dodano: 26-10-2007, 11:27
      •  
      •  
      •  
      •  
      Zolpic jest o tyle dobrym lekiem,że usypia w miarę szybko, niestety trzy lata temu gwarantował mi przynajmniej 7-8 godzin snu.Obecnie budzę się już po trzech godzinach i "dobieram" tabletki w środku nocy.
      • Dodano: 21-12-2007, 20:23
      •  
      •  
      •  
      •  
      twoje branie tego leku jest nmiebezpieczne ponieważ zolpic z tej grupy leków bardzo uzależnia.
      • Dodano: 20-02-2008, 15:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      Opiszę swoje \"przypadki\" z Zolpiciem. Zacząłem go brać pod koniec 2004 roku, kiedy zmarła mi babcia i nie mogłem spać. Od samego początku działał na mnie jakoś dziwnie : nie spałem po nim natychmiast, lecz czułem się po nim (kiedy zaczynał działać) super. Świat był po nim piękny i po godzinie chciało mi się spać. Więc brałem go tak 3 miesiące i kiedy go nagle zabrakło (nie dopilnowałem) w nocy potwornie chciało mi się spać, ale nie mogłem usnąć. Tej nocy myślałem, że rozniosę dom. Następnego dnia poszedłem do doktora, który przepisał mi jego zapas. I tak trwało to przez 2 lata. Aż zacząłem mieć objawy abstynencyjne w dzień!!! Musiałem zacząć brać go w dzień - nie chciało mi się spać, ale, że działa on tylko 2 godziny, więc brałem go coraz więcej. Wiem, że nikt nie weźmie tego na serio, ale we wrześniu 2007 potrafiłem brać 100 tabletek Zolpicu na dobę. W październiku zdecydowałem się na detoks w szpitalu psychiatrycznym. Co się działo tego pisać nie muszę - od nerwowości po ataki padaczki z rozbitym łukiem brwiowym. Ale jakoś się udało. Teraz biorę 300 mg Promazyny + 1200 mg Neurotopu i jakoś udało mi się odstawić Zolpic. Na sen brałem wiele leków, ale żaden nie był takim shitem i tak nie uzależniał, jak Zolpic (Zolpidem). To g...o powinno być zakazane!
      • Dodano: 20-02-2008, 15:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      To że uzależnia nie znaczy, że jest do niczego. Trzeba go tylko brać doraznie, albo przez krótki czas. Bezsenności zresztą nie powinno się leczyć miesiącami.
      • Dodano: 23-02-2008, 14:10
      •  
      •  
      •  
      •  

20-02-2008 o 15:06, gość :To g...o powinno być zakazane!

Takie posty jak ten są skrajnie szkodliwe!

Równie dobrze alko mógłby być zakazany. ZDELEGALIZOWAĆ ALKO w takim razie! icon_mad.gificon_evil.gif
      • Dodano: 05-04-2008, 18:15
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja dowiedziałam się o tym leku dopiero 3 miesiące temu. Jest rewelacyjny. Gdy nie mogę zasnąć biorę 1 tab i rano jestem wyspana i wydajna w pracy. ..icon_smile.gif Ale nie biorę go weeckend. Tylko czasem na tygodniu żeby się przed pracą zregenerować. Dlatego myślę że jeżeli ktoś go nadużywa to ma problemy innego rodzaju a nie z samym zolpicem.

Podobne dyskusje

Komentowane konferencje

Konkurs na forum
        Konkurs tematyczny