użytkowników online: 261

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (3.1)

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

O grupie Forum  Wiadomości (279) Artykuły (91) Porady (17) Społeczność (1366) Szukaj  

Forum - Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Proszę o odpowiedź - pilne!!! [12]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 16-12-2010, 14:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      To smutne ale ja 15 lat z tym walcze, byłem 17 razy leczony, "przeżyłem" 3 ośrodki i nic!W tej chwili jetem czysty 2 miesiące lecz nie daję sobie żadnych szans. Przez te dwa miechy nie śpię mam skrajną depresję i nie mogę wyjść z domu, do dupy sukces co? Jeśli chodzi o leczeie to są dwa wyjścia, albo substytut co jest kiepskie, albo mega (cholernie mega silna wola) - takiej nie doświadczyłem ani u siebie ani u innych. W moim mieście 10 lat temu buło ok. 50 ćpunów teraz jest 4, pozostali poszli do piachu (pozdro dla służby zdrowia).
      Nie poddawaj się jednak Marek
      • Dodano: 15-11-2007, 18:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mój syn jest uzależniony od narkotyków. Leczył się juz w dwóch ośrodkach (tam stosowano psychoterapie,dogoterapię, hipoterapię), ale wogóle nie ma efektów. Zawsze wraca do brania.

Jestem już załamana, nie wiem kompletnie, co mam robić.

Mam do was ogromną prośbe: napiszcie mi, jakie metody leczenia narkomanów są najlepsze, gdzie znajdują się dobre ośrodki leczenia narkomanii (mogą to być takze ośrodki zagraniczne). Proszę o odpowiedź.
      • Dodano: 15-11-2007, 18:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Nie chcę Cię martwić, ale jeżeli leczenie ma się odbywać "bez wewnętrznej zgody" delikwenta to nawet najdroższe kuracje i ośrodki nie pomogą. ON musi przekonać się sam do tego, że dorósł już do tego żeby się leczyć. Jeżeli to będzie zrobione odgórnie i na siłę, powrót do nałogu jest tylko kwestią czasu.

Pozdrawiam
      • Dodano: 15-11-2007, 18:53
      •  
      •  
      •  
      •  
      Wiesz, to co napiszę, nie podniesie Cię na duchu. Uwierz mi, nie pomoże najlepszy ośrodek, jesli inicjatywa walki z uzależnieniem nie wyniknie z potrzeby wnętrza Twojego syna. Uwolnienie sie od nałogu to nie tylko nie branie narkotyków, lecz przebudowa procesów myślowych, pracy nad sobą izolacja od sprzyjającego nałogowi środowiska itp..

To trudna walka o wyzwolenie sie od narkotyków.

Rozumiem Cię. I szczerze życzę sukcesu.

• Dodano: 15-11-2007, 21:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      Najlepsza metoda leczenie narkomanów, to metoda, którą opracowała Sylwia Stachowicz.

Oto informacje o tej lekarce:

Sylwia Stachowicz - była lekarzem internistą i psychoterapeutką, a przede wszystkim osobom oddaną narkomanom. W latach 50 w róznorodnych gazetach umieszczała artykuły o narkomanach i narkomanii, żądała od ludzi zdrowych szacunku dla narkomanów, poszanowanie ich podmiotowości.

1950 roku wybudowała ośrodek (najlepszy w tamtych czasach) dla narkomanów, gdzie stosowała psychoterapie, muzykoterapię, hipoterapię oraz arteterapię.

Napisała także prośbę narkomana - prośbę obowiązkową dla rodziny i terapeutów, pracujących z narkomanem (pomagała ona zrozumiec psychikę narkomana).

W założonym przez nią ośrodku dla narkomanów panowala atmosfera przyjazna narkomanom - traktowała ich z szacunkiem, nie lekceważyła ich problemów, starała się, zeby każdy narkoman byś szczęśliwy, a przedew wszystkim profesjonalnie i kompleksowo leczony.

Lecznie narkomanów i ich szczęście było dla niej najważniesze.

Broniła takze praw narkomanów - pisala miniulotki o prawach narkomanów, 0 tym jak okazywać im zrozumienie, jak prawidłowo ich leczyć,

Jej metody leczenie są znane i wykorzystywane szczególnie w USA, Anglii, Niemczech, Austrii ).

I przynoszą rewelacyjne efekty.

Tylko tak jak pisali poprzednicy: sam narkoman musi wydac zgodę na leczenie.

Pozdrawiam i życze sukcesów.

,,Jak się narkoman śmieje, to i cały świat się śmieje''(Sylwia Stachowicz)

Narkoman - to brud, śmieć, ćpun,,,pasożyt'' szerzący narkomanie. To tak, jakby narkomana nie było, jakby był czymś, nie był człowiekiem. A przeciez on istnieje - mówi, oddycha, mysli, czuje, widzi, słyszy'' (Sylwia Stachowicz)
      • Dodano: 15-11-2007, 23:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      jeżeli twój syn nie chce się leczyć to ty możesz tylko sama rozpocząć terapię zapraszam www.cpp.info.pl[addsig]

elżbieta lipnicka

• Dodano: 24-07-2008, 03:20
      •  
      •  
      •  
      •  
      *** icon_evil.gif
      • Dodano: 24-07-2008, 03:23
      •  
      •  
      •  
      •  
      po co w ogóle po ośrodkach się tłuc niech sam przestanie kurde icon_cheesygrin.gificon_cheesygrin.gificon_cheesygrin.gificon_biggrin.gificon_eek.gif eeeeeee co za problem samemu przestać tylko śmiech
      • Dodano: 24-07-2008, 09:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      do gościa wyżej

nie masz pojęcia, o czym piszesz...
      • Dodano: 07-08-2008, 13:25
      •  
      •  
      •  
      •  
      początek www.medox.org.pl, a następnie zależnie od diagnozy, w trudnych przypadkach polecam Ośrodek w Kazuniu.

pozdrawiam
      • Dodano: 20-10-2008, 19:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Popieram Ośrodek Leczenia Uzależnień MEDOX(www.medox.org.pl).Bezproblemowa detoksykacja,profesjonalni terapeuci,świetni lekarze.Mocno polecam!Wiem co mówię,byłam tam.

Podobne dyskusje

Komentowane konferencje

Konkurs na forum
        Konkurs tematyczny