użytkowników online: 661

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (3.1)

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

O grupie Forum  Wiadomości (289) Artykuły (84) Porady (15) Społeczność (1366) Szukaj  

Forum - Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Odstawianie paroksetyny/ uczucie kopania prądem [4]

• Dodano: 28-03-2010, 12:42
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam,
      Jako jeden z efektów ostawiennych paroksetyny miałam uczucie kopania prądem.
      Kilka miesiecy temu znów mnie dopadła depresja i znowu przepisano mi paroksetynę bo bardzo dobrze na mnie działa.
      Ponieważ jednak bardzo przytyłam, i nic nie pomaga żeby to jakos zrzucić, lekarz zasugerował wypróbowanie fluoksetyny.
      W piątek miałam pierszy dzien, na prozacku i już wieczorem rozpoczelo sie te uczucie "kopania prądem" które sie strasznie nasilna.
      jest to strasznie nie przyjemne i męczące, czuje jak by przy każdym ruchu kopał mnie prąd. Nawet mrugnięcie powoduje to uczucie.
      Bardzo proszę o szybką odpowiedź
      Nie wiem juz co z tym zrobić, a jest niedziela i nie ma jak skoczyc do lekarza.
      • Dodano: 28-03-2010, 15:26
      •  
      •  
      •  
      •  
      nie odejmuj tak duzej dawki parkosetyny,schodz z niej wolniej
      • Dodano: 28-03-2010, 17:25
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja byłam na małej dawce 20mg, i lekarz kazał mi tylko przez dwa dni brać 10mg, a potem odrazu fluoksetyne.
      Tak więc wszytko z zaleceniami lekarskimi, tylko te efekty odstawienne....
      Wcześniej jak przechodziłam z jednego antydepresantu na drugi nic mi nie było, ale widac paroksetyna jest bardzo cięzka do odstawiania.
      Plus zastanawia mnie co powoduje te dziwne uczucie?
      czy to moze być w ogole groźne?
      • Dodano: 28-03-2010, 20:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      mialem to samo,to efekt odstawienny paroxetyny,ktory potrwa nawet tydzien.bedzie malal ale to bardzo nieprzyjemne,dlatego jak pisalem zmniejsz dawke ale nie o 10 mg,o ile pamietam paroxetyna jest w tabletkach.mozna ja wiec kroic.co tydzien zmniejsz dawke o 5 mg.ja rowniez zmienialem paroxetyne na inny antydepresant i niestety nic to nie dawalo ze wchodzil nastepny.chyba ze jeszcze nie zaczelas brac fluoksetyny to trezba najpierw zobaczyc.ja przerobilem wszystko oprocz faverinu i paroxetyna jesli chodzi o objawy odstawienne jest najardziej zjadliwa ze tak powiem.

Podobne dyskusje

Komentowane konferencje

Konkurs na forum
        Konkurs tematyczny