użytkowników online: 328

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (3.1)

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

O grupie Forum  Wiadomości (289) Artykuły (84) Porady (15) Społeczność (1367) Szukaj  

Forum - Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Venlectine. Jak działa? [7]

• Dodano: 15-04-2010, 20:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Chciałam się dowiedzieć jak działa ten lek. Psychiatra przepisał mi go właśnie. Wcześniej brałam Xetonar więc zastanawiam się czy Venlectine działa tak samo czy trochę inaczej. No i czy powyższy lek to psychotrop?
      • Dodano: 15-04-2010, 22:03
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja biore venlectine pod nazwa efectin. to jeden z najlepszych antydepresantow na rynku. na mnie dziala swietnie, biore go od roku i wyszlam z depresji smile jaka dawke bierzesz? ja biore 300 mg
      tak, to jest psychotrop, bo wszystkie antydepresanty to leki psychotropowe, ale nie boj sie tej nazwy, bo to w koncu tylko nazwa wink
      • Dodano: 15-04-2010, 23:39
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja biore venlectine pod nazwa efectin. to jeden z najlepszych antydepresantow na rynku. na mnie dziala swietnie, biore go od roku i wyszlam z depresji smile jaka dawke bierzesz? ja biore 300 mg
      tak, to jest psychotrop, bo wszystkie antydepresanty to leki psychotropowe, ale nie boj sie tej nazwy, bo to w koncu tylko nazwa wink

TO bierzesz końską dawkę! Jak sobie z tym radzisz? Słyszałam że można brać max. 225... Ja biorę ponad rok 150 mg Venlectine, najgorsze były pierwsze dwa dni.. Choć trochę czuję się otępiała - jakbym wypiła pół piwa.
      Ostatnio drzą mi czasem mięśnie, i serce trochę kołacze, szybko się męczę...
      Nie przytyłaś?
      • Dodano: 16-04-2010, 16:02
      •  
      •  
      •  
      •  
      nie przytyllam. tZN. przytylam ale po neuroleptykach, ale terZ schudlam 18 kg wink na efectinie sie nie tyje, tylko raczej chudnie. w skutkach ubocznych na ulotce piszą, że hamuje apetyt smile
      • Dodano: 16-04-2010, 20:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja też schudłam na Efectinie/Venlectine, ale sporo osób odwrotnie - m,a większy apetyt i tyją - widziałam wpisy na tym forum. CZęsto tez wywołuje pobudzenie że są problemy ze snem.
      U mnie jakby na odwrót - spię i apetyt słabszy.
      • Dodano: 22-09-2012, 23:38
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja biorę od paru dni. i żreć mi się chce niesamowicie.
      poza tym czuję się dziwnie inaczej...
      bardziej znieczulana, wolniejsza (ale tylko z pozoru). efekt ten utrzymuje się przez parę godzin, a później wszystko wraca do normy.
      • Dodano: 23-09-2012, 11:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      Z tego co pamiętam, na mnie nie podziałał. A brałam 150 mg. No, ale jest to indywidualna sprawa. Na każdego inaczej działa. W większości przypadków wenlafaksyna jest skuteczna - przeciwdepresyjnie.

Podobne dyskusje

Komentowane konferencje

Konkurs na forum
        Konkurs tematyczny