użytkowników online: 3216

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (3.1)

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

O grupie Forum  Wiadomości (293) Artykuły (84) Porady (15) Społeczność (1366) Szukaj  

Forum - Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

5 latek wypruznia sie w majtki [14]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 24-09-2009, 11:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      Oprócz ciekawych nocników są też w sprzedaży kolorowe sedesy. Polecam też zmianę wystroju łazienki, na taką która zainteresuje malucha. Dobrym pomysłem są też książeczki "nocnikowe". Przeznaczamy wtedy jedna książkę na czas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Należy zainteresować malucha wizytami w toalecie. Jeżeli nauczy się tego w domu, podczas przebywania w szkole, lub w innym środowisku, nie będzie miał problemu.

Zaznaczam, że metody te nie będą skuteczne jeśli problem jest natury fizycznej i wymaga ingerencji lekarza.
      • Dodano: 08-08-2005, 18:15
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam problem z moim 5letnim synem a mianowicie robi kupe do majtek.

Nie mam juz sily z nim walczyc,to nie skutkuje.

Nawet kupno zabawki go nie motywuje do tego aby pujsc do toalety.

Czy to moze byc na tle psychicznym?

On jest bardzo kontaktowy,w piaskownicy ma wielu kolegow.

Prosze o pomoc
      • Dodano: 08-08-2005, 19:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      Czy ktos pomoze mi i mojemu 5-o latkowi?

Dziecko jest naprawde madre i szybko sie uczy ale z robienie kupy do toalety ma problemy a ja nie wiem czemu?

Od kilku miesiecy mieszkamy w Niemczech,z aklimatyzacja nie bylo ZADNEGO problemu.Jezyk opanowuje bardzo szybko ma wielu kolegow.

Tylko czemu z tym problemem sobie nie radzi.POMOCY
      • Dodano: 11-08-2005, 15:39
      •  
      •  
      •  
      •  
      witaj

niestety przez internet jedna prosta odpowiedzia nie umiem Ci pomoc, rozwiazaniem jakie proponuje jest udac sie do psychologa (rodzinnego lub dzieciencego) lub poradni psychologicznej.

pozdrawiam

sebastian k
      • Dodano: 11-08-2005, 17:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      Z moim synem nie ma innych problemow jak tylko ten.Od kiedy zaczely sie wakacje i nie ma zajec w przedszkolu.

Zastanawia mnie tylko to ze podczas trwania roku przedszkolnego wyproznia sie normalnie do ubikacji,a teraz gdy sa wakacje robi w majtki.

Byc moze to brak czasu?

Zadne kary nie zdaja egzaminu.

Poczekam, az znowu zacznie sie przedszkole moze problem zniknie sam.

A jak nie to wtedy pojdziemy do lekarza.

Dzieki za odpowiedz.
      • Dodano: 12-08-2005, 14:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      radze zrobic tak jak napisal ktos wyzej. skoro to jedyny problem to warto go rozwiazac jak najszybciej. ociaganie sie bedzie ze szkoda dla dziecka. jak juz sama zauwazylas kary nic nie daja. jedynie stresuja dziecko, bo ono nie robi tego specjalnie ani nikomu na zlosc. ma problem i trzeba mu pomoc. mozliwe ze jesli zostawisz ten problem bez rozwiazania bedzie coraz gorzej.
      • Dodano: 04-09-2007, 23:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      Cześć szkoda że masz taki proiblem ale ja mam cureczke curke i robi to samo .Powiem ci że ja wyprubowalam taką metode że jeżeli narobi do majtek to muwie:stale robisz kupe w majtki ! nie chcesz chodzić do toalety!więc nie przebieram cie widocznie ci to nie przeszkadza!ale nie zapominaj że wszyscy twoi koledzy są czysci a ty nie a jeżeli tego nie zmienisz to beda sie śmiać Wtedy myśle że bedzie chciał być dużym chlopcem i pomoże no i naszczęście pomsga!!! mam nadzieje że pomoze ta metoda i tobie wyprubuj jej powodzenia!!!!
      • Dodano: 10-09-2007, 14:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dzień dobry!

Upokarzanie dziecka poprzez mówienie mu, że rówieśnicy będą go wyśmiewać z powodu jego problemu nie załatwi sprawy, może go tylko spotęgować i zostawić w psychice dziecka dodatkowy uraz. Bez wizyty u psychoterapeuty pracującego z dziećmi lub całymi rodzinami raczej się nie obejdzie.[addsig]

Pozdrawiam

mgr Piotr Kurzac

psycholog kliniczny

redaktor Medforum.pl

• Dodano: 23-10-2007, 10:30
      •  
      •  
      •  
      •  
      Wydaje mi sie ze nazywa sie to "enkoprezja" .

Dziecko, (przewaznie chlopak), po pewnym okresie normalnego zalatwiania sie do toalety (siusiu i kupki), zaczyna "robic w majtki" i tylko kupe .

Sa pewne hypotezy, i praktycznie wszystko jest tylko i wylacznie na poziomie psychologicznym:

- Strach przed straceniem czesci siebie

- Ochota bycia zauwazonym

- Zemsta

- itd ...

Jedynym wyjsciem jest wizyta u specjalisty (pedo-psychiatry => nie jestem pewien ze tak sie mowi po polsku)

Powodzenia
      • Dodano: 08-12-2007, 22:44

wiadomość usunięta z powodu naruszenia regulaminu Forum

treść wiadomości zachowana w archiwum

• Dodano: 10-12-2007, 14:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      Kiedyś w programie super niania tez chłopczyk miał taki problem.

Niania kupiła mu tron-nocnik ( jak zrobił kupkę albo siusiu to grały mu fanfary).

Postawiła go w łazience i powiedziała, ze ten tron na niego czeka i żeby tam się załatwiał ( tylko nie pokazuj, ze gra wlewając wodę bo wtedy sam będzie ją wlewał) Zapewne zaciekawi się tą sprawą i zasiądzie na swoim tronie.

Za każdym razem jak zrobi kupkę albo siusiu to możesz bić mu brawo z domownikami którzy akurat są w domu.

Myślę, ze to mu się spodoba.

Powodzenia.

icon_wink.gif

Podobne dyskusje

Komentowane konferencje

Konkurs na forum
        Konkurs tematyczny