użytkowników online: 4280

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (3.1)

Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

O grupie Forum  Wiadomości (289) Artykuły (84) Porady (15) Społeczność (1366) Szukaj  

Forum - Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

5 latek wypruznia sie w majtki [14]

• Dodano: 27-02-2009, 12:20
      •  
      •  
      •  
      •  
      No cóż mój syn ma dziewięć lat i ten sam problem. Brudzi bieliznę prawie codziennie. Wieczorem gdy juz dotrzemy do domu i czuję ten zanany "aromat" wysyłam go do toalety i sam robi normalną, podkreślam normalną, kupę. Na nocnik z fanfarami jest za duży. Prośby, grożby, nagrody, kary ani tłumaczenia nie pomogły. On sam twierdzi, że nie czuje kiedy to się zdaża. Czasami nawet nie potrafi określić czy to sie stało w szkole czy u opiekunki czy w drodze do domu. Za kilka miesięcy jego klasa jedzie na zielona szkole a on znów powiedział, że nie pojedzie bo nie chce aby ktos się dowiedział. Widzę, że bardzo chciałby jechać, więc nie rozumiem twierdzeń, że dziecko może to robić złośliwie, albo z chęci zemsty czy zwrócenia na siebie uwagi. Czy ktoś może coś sensownego w tej sprawie mi poradzić?
      • Dodano: 27-07-2009, 16:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      A nie ma aby biegunki? Wtedy naprawdę można nie zdążyć, nawet duże dziecko czy dorosła osoba może trochę zabrudzić bieliznę. Pewna jesteś, że dziecko nie ma trwających przez cały czas problemów trawiennych? W szkole dziewięciolatek nie zawsze może pobiegnąć do toalety jak tylko potrzebuje...
      • Dodano: 24-09-2009, 09:18
      •  
      •  
      •  
      •  
      • Dodano: 24-09-2009, 11:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      Oprócz ciekawych nocników są też w sprzedaży kolorowe sedesy. Polecam też zmianę wystroju łazienki, na taką która zainteresuje malucha. Dobrym pomysłem są też książeczki "nocnikowe". Przeznaczamy wtedy jedna książkę na czas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Należy zainteresować malucha wizytami w toalecie. Jeżeli nauczy się tego w domu, podczas przebywania w szkole, lub w innym środowisku, nie będzie miał problemu.

Zaznaczam, że metody te nie będą skuteczne jeśli problem jest natury fizycznej i wymaga ingerencji lekarza.

Podobne dyskusje

Komentowane konferencje

Konkurs na forum
        Konkurs tematyczny