Zaloguj
Reklama

Reunion Institute zaprasza profesjonalistów do współpracy

Autor/autorzy opracowania:

Źródło tekstu:

  • Reunion Institute

Adres www źródła:


(0)

Program Goszczenia Profesjonalistów - jego organizatorem jest Reunion Institute, będący częścią Salesmanship Club Youth and Family Centers (SCYFC), mający swą siedzibę w Dallas, USA. Jest to organizacja non profit, zajmująca się pomocą dzieciom i ich rodzinom, stacjonarnym leczeniem młodzieży oraz pomocą szkołom uczącym dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Reunion Institute jest zainteresowany wspieraniem rozwoju zawodowego profesjonalistów z całego świata w jak najbardziej ekonomicznie efektywny sposób.

Program Goszczenia Profesjonalistów przeznaczony jest dla klinicystów, naukowców oraz studentów późniejszych lat pochodzących z różnych krajów. Instytut zaprasza do wspólnej nauki - inspirującej i nastawionej na współpracę. Zasadą Programu jest współudział w kosztach przedsięwzięcia. Uczestnicy programu (tzw. Visiting Professionals, VPs) zostaną zaproszeni do Dallas, gdzie spędzą 7-10 dni pracując z klinicystami, superwizorami i badaczami z obszaru terapii rodzinnej, psychologii i pracy społecznej. Organizatorzy zapewnią gościom bezpłatne wyżywienie i noclegi. Koszty podróży pokrywają uczestnicy programu.

Stosowanymi przez Reunion Institute podejściami terapeutycznymi są: terapia narracyjna, terapia krótkoterminowa skoncentrowana na rozwiązaniach, terapia nastawiona na współpracę.
VPs będą mieli okazję obserwować pracę terapeutów rodzinnych SCYFC (konsultacje prowadzone będą w języku angielskim lub hiszpańskim) oraz dyskutować o teorii i praktyce psychoterapii. Będzie również możliwość poprowadzenia warsztatów lub wykładów na lokalnym uniwersytecie. Więcej na temat Programu można przeczytać na stronie: http://www.reunioninstitute.org/pages/visiting_proprogram.html.

(0)
Reklama
Komentarze