Zaloguj
Reklama

Wydarzenie roku w psychiatrii: EPA pierwszy raz w Polsce!

Wydarzenie roku w psychiatrii: EPA pierwszy raz w Polsce!
Fot. medforum

Kongres Medforum Psychiatria jest najważniejszym wydarzeniem naukowo-szkolniowym w polskiej psychiatrii w 2014 roku. Kongres odbędzie się w dniach od 11 do 13 grudnia 2014 roku.

EPA to kluczowe stowarzyszenie reprezentujące psychiatrię w Europie. Integruje 36 krajowych towarzystw psychiatrycznych (także Polskie Towarzystwo Psychiatryczne), które zrzeszają 77 tys. członków. W swojej działalności skupia się na poprawie opieki nad chorymi psychicznie i doskonaleniu kompetencji profesjonalistów z zakresu psychiatrii. Jedną z form wspierania lokalnych środowisk jest udział w największych krajowych wydarzeniach szkoleniowo-naukowych. Jesteśmy dumni, że tym razem wybór padł na Psychiatrię w Wiśle.

Podczas Kongresu odbędzie się blok 4 sesji w udziałem najważniejszych psychiatrów europejskich, m.in. prezydentów EPA: Prof. Danuty Wasserman i elekta Prof. Wolfganga Gaebela. Podczas wykładów poruszane będą m.in.: Przyszłość psychofarmakologii; 100 lat od Kreaplina: od neurodegenreacji do dysplastyczności; Markery schizofrenii oraz Okrągły stół poświęcony kryzysowi w kontekście zdrowia psychicznego, gdzie będą dyskutowane kwestie trudnych wyborów między ekonomią, a jakością opieki, wzrastająca liczbą samobójstów, uzależnień i starzejącej się Europy. W sesjach tych będą brać udział także polscy wykładowcy.

Pozostałe sesje zostały ustalone przez lokalny komitet naukowy. Tematyka będzie z jednej strony biologiczna: genetyka i uszkodzenia OUN jako źródło zaburzeń psychicznych, z drugiej strony prawnicza - co wnoszą nowe regulacje dot. przyjęcia bez zgody? Nowością będzie sesja poświęcona psychoonkologii. Tradycyjnie odbędzie się wiele interaktywnych warsztatów, podczas których uczestnicy będą mogli szkolić się w małych grupach.

Program lokalnego komitetu naukowego zawiera także wystąpienia gości zagranicznych. W sumie przewidujemy udział 15 wykładowców z poza Polski. Do tej pory nie było w naszym kraju konferencji psychiatrycznej z tak dużym nasyceniem gości z zagranicy.

Kongres jest organizowany przez firmę Medforum, która już od 7 lat organizuje konferencje i kongresy w Wiśle. Od lat jest to wydarzenie gromadzące największą liczbę uczestników w Polsce.

Patronat nad Kongresem objęty także specjalistyczne serwisy medyczne: EdukacjaMedyczna.pl, EdukacjaFarmaceutyczna.pl oraz Psychiatria.pl.

Więcej o Kongresie Psychiatria 2014 Medforum w serwisie WWW Kongresu:
www.Psychiatria2014.medforum.pl

Komentarze