Zaloguj
Reklama

„10 prostych sposobów radzenia sobie z niepokojem”

Autorzy: Marcin Rokita
Czytanie książek
Fot. ojoimages
Czytanie książek
(4)

Świat wiecznie goniący do przodu, dom, praca, rodzina. Na każdym kroku życie przysparza nam zmartwień. Niepokój towarzyszy nam przez cały dzień i z czasem zaczyna się odbijać na naszym zdrowiu jak i relacjach z bliskimi. Warto z tym walczyć a w walce tej przychodzi nam z pomocą ciekawa pozycja na polskim rynku wydawniczym.

Reklama

„10 prostych sposobów radzenia sobie z niepokojem” to wynik współpracy psychologa  Kelvina L. Gyoerkoe i psychoterapeutki  Pameli  S. Wiegartz,  w którym starają się przekazać w sposób prosty i zrozumiały dla czytelnika swoją wiedzę.

Każdy rozdział książki został podzielony na dwie części. W pierwszej opisane są techniki radzenia sobie z niepokojem. W drugiej natomiast znajdują się bardzo dobrze przedstawione i wyjaśnione zestawy ćwiczeń pomocniczych, które przy odrobinie systematyczności pozwolą na poznanie własnych lęków i uwolnienie się od nich.

Zagłębiając się w lekturze dowiadujemy się m.in.  jak zrozumieć niepokój, a co za tym idzie poznajemy swój własny. Uczymy jak się odprężyć poznając konkretne techniki relaksacji (osobiście mi najbardziej się spodobała medytacja, ale na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie). Opisane są także sposoby na efektywnie zarządzanie czasem i jak unikać „odkładania spraw na później” oraz jak komunikacja wpływa na niepokój. Na koniec autorzy prezentują leki pomocne w leczeniu niepokoju, ich rodzaje oraz zalety i wady ich stosowania. 

fot. GWP

Książka jest napisana „lekko”. Mogę zaryzykować tezę, że to jeden z najprzyjemniejszych poradników jakie czytałem do tej pory. Dzięki  niemu dowiedziałem się sporo o samym sobie mimo, iż podchodziłem do niego z nutką sceptycyzmu. Porady w niej zawarte na pewno pomogą wielu osobom, które z obawą spoglądają na kolejny nadchodzący dzień. Wystarczy tylko odrobina chęci  i szczypta sumienności .

Reklama
(4)
Komentarze