Zaloguj
Reklama

23 lutego Dzień Walki z Depresją

Przygnębienie
Fot. ojoimages
Przygnębienie
(0)

Depresja to choroba, która co roku zbiera duże żniwa. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), depresja jest jedną z najpoważniejszych jednostek chorobowych na świecie.

Reklama

Początek choroby zwykle objawia się smutkiem, przygnębieniem. Osoba cierpiąca na depresję, ma nostalgiczny nastrój przez dłuższy czas. Często towarzyszą jej lęki oraz niepewność. Człowiek staje się coraz bardziej obojętny na otaczającą  rzeczywistość. Oddala się od bliskich. Przestają go interesować codzienne problemy.

Kreuje swój własny szary, smutny świat. Depresja to choroba, która powraca. Jeżeli zauważymy u siebie, bądź u naszych bliskich pierwsze symptomy choroby, najlepiej od razu udać się do specjalisty. Nie bójmy się wizyty u psychiatry. Jeżeli faktycznie pojawiła się choroba, jest wiele sposobów na  jej wyleczenie. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby.

Dzisiaj, 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Forum Przeciw Depresji - Servier Polska wraz z Fundacją Itaka zapraszają na Dzień Otwarty do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na kampanię, pt. "Dialog w Chorobie". Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

W leczeniu depresji najważniejsze jest, aby osoba chora potrwafiła zrozumieć, co jej dolega jednocześnie nie bała się o tym rozmawiać.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze