Zaloguj
Reklama

Arnhild Lauvend. Coś zupełnie innego . Piekło dorastania.

Współautorzy: okładka: Smak Słowa
Gra w rugby
Fot. ojoimages
Gra w rugby
(1)

Książka bardzo pomocna nie tylko dla nastolatków, ale także ich najbliższych, rodzin i przyjaciół. Życie nastolatka jest bardzo trudne, autorka podkreśla w swojej książce jaki ciężar musi codziennie dźwigać młody człowiek, który boryka się z problemami natury psychicznej.

Reklama

Dorastanie samo w sobie jest trudne. Przy towarzyszącej u boku chorobie psychicznej jest czasem męczarnią, tragedią, końcem świata... tak dla nastolatka to koniec świata i pożegnanie się z normalnym życiem. Młody wiek definiuje sam w sobie wiele poprzeczek z którymi człowiek musi się zmierzyć. Choroba psychiczna może "podciąć skrzydła", sprawić, że codzienność będzie koszmarem a znajomi intruzami.

W książce zobaczymy różne postawy bohaterów i po przeczytaniu nasunie nam się pewna myśl, że nigdy nie jest się samemu. Są jednak chwile zwątpienia i załamiania. Taka już jest  parabola emocjonalności młodego człowieka.

Autorka specjalnie zwraca uwagę czytelnika na burzę hormonów oraz odmienne pojmowanie świata przez młodego człowieka w dobie nowoczesności.

 

  

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza traktuje o historii młodych osób, które na co dzień borykają się z problemami psychicznymi, dorastaniem. Druga część poświęcona jest pomocy z zakresu zdrowia psychicznego. Autorka prowadzi czytelnika "za rękę", pokazuje jak się zachowywać, gdzie szukać pomocy i jak reagować w odpwoiednich momentach, gdy ktoś nam bliski choruje.

Ta książka to dobry materiał dla osób walczących z chorobami psychicznymi, nie jest tylko dla młodych. To dobra lektura zarówna dla nastolatka jak i rodzin osób chorych. Polecam ją również psychologom czy terapeutom. Wydaje mi się, że Ci, którzy mają problemy natury psychologicznej odnajdą w tych historiach samych siebie.

Reklama
(1)
Komentarze