Zaloguj
Reklama

Autyzm. Od badań mózgu do praktyki psychologicznej

Autorzy: tekst i okładka: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autyzm. Od badań mózgu do praktyki psychologicznej
Fot. wyd. GWP
Autyzm. Od badań mózgu do praktyki psychologicznej
(5)

Zapowiedź najnowszej książki profesor Ewy Pisuli - AUTYZM Od badań mózgu do praktyki psychologicznej- zawiera dogłębną refleksję dotyczącą podstaw teoretycznych, czyli terminologii związanej z autyzmem i klasyfikacji tego zaburzenia, wnikliwy komentarz do danych epidemiologicznych, a także niezwykle szczegółową analizę aktualnego stanu badań w zakresie: szeroko rozumianej charakterystyki autyzmu i jego przyczyn oraz bieżącej praktyki klinicznej.

Reklama

Liczba badań z udziałem osób dotkniętych autyzmem może wskazywać, że zaburzenie to zostało dość dobrze poznane. Autorka – pokazując, ile już wiadomo i jak można to wykorzystywać w codziennej pracy terapeutycznej – uświadamia czytelnikowi, jak wiele jest jeszcze niewiadomych, zwłaszcza w dziedzinie złożonej, wieloczynnikowej etiologii zaburzenia.

 

Fragment recenzji

Najnowsza książka Ewy Pisuli stanowi szeroki i ciekawy przegląd aktualnych badań nad autyzmem. Jednocześnie cytowane w książce badania pokazują czytelnikom, jak złożonymi i wciąż pozostawiającymi wiele do wyjaśnienia są zaburzenia ze spektrum autyzmu […]. Ewa Pisula kolejny raz udowodniła, jak ciekawym zagadnieniem jest autyzm i jak wielkie wyzwanie stanowi on wciąż dla nauki, mimo tylu lat badań, jak niewiele wciąż wiemy o mechanizmach leżących u jego podłoża”.

Joanna Grochowska, terapeuta, psycholog, Fundacja SYNAPSIS

 

Notka o autorce

Ewa Pisula – profesor na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Doktoryzowała się w 1992  roku, stopień doktora habilitowanego uzyskała sześć lat później. Jej zainteresowania badawcza dotyczą przede wszystkim dzieci z zaburzeniami rozwoju, zwłaszcza dzieci dotkniętych autyzmem, a także sytuacji ich rodzin. Jest autorka wielu artykułów i książek poświęconych tej tematyce. Należy do Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Stowarzyszenia Autism-Europa oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Książka będzie dostępna na rynku już wkrótce.

 

Patronem medialnym publikacji są m.in. serwisy Psychiatria.pl oraz EdukacjaMedyczna.pl.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze