Zaloguj
Reklama

Ciekawe serwisy: FuturCom

Ciekawe serwisy: FuturCom
Fot. medforum
(0)

Ciekawe serwisy o tematyce psychiatrycznej: www.FuturCom.com

Reklama
Artykuł ukazał się w Biuletynie Elektronicznym Psychiatrii Online Nr 6/2000 (7) 16.06.2000 w dziale Ciekawe serwisy o tematyce psychiatrycznej

Adres internetowy: http://www.futur.com
Serwis napisany jest w języku angielskim.

Składa się z kilku działów, z których do najciekawszych należą:
- Edukacja i informacje
- Kongresy
- Webtrack

Podawane dane dotyczą głównie schizofrenii. Znajdują się tu rozbudowane informatory na temat sposobów zachowania się w stosunku z pacjenta psychiatrycznego, nie tylko dla lekarza, ale i farmaceuty w aptece i dla pielęgniarki. Wprowadzenie do schizofrenii i leczenie opisane są językiem zrozumiałym nie tylko dla profesjonalistów, ale i ludzi nie związanych zawodowo z psychiatrią. Dostęp do szczegółowych danych dotyczących samych farmaceutyków jest zarezerwowany jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Poprzez dział "Edukacja i Informacje" jest łatwy dostęp do dwu interesujących podręczników, zapisanych w formacie PDF (Acrobat Reader). Są to:
- Early Psychosis Training Pack
- Behavioral and Psychological Symptoms of Dementia (BPSD)

Elementem zupełnie wyjątkowym są: VIRTUAL HALLUCINATIONS Understanding the nature of Schizophrenia. Prezentacja ta pokazuje hipotetycznie jak pacjent "słyszy" omamy słuchowe.
Znajdują się tu także odnośniki do innych ciekawych miejsc w Internecie, m.in. jednego z najobszerniejszych serwisów związanych z psychiatrią i źródła "papierowych" materiałów do pracy z pacjentem: National Institute of Mental Health.
W dziale Congress Information zebrane są dane spotkań naukowych do 2003r. Każdy zapis zawiera tytuł, datę i kontakt z organizatorem każdego z wydarzeń, a także miejsc obrad. Brak jest niestety kalendarium deadline'ów.
Czasopismo Webtrack to miesięcznik przeznaczony dla lekarzy oraz innych osób zainteresowanych schizofrenią.
Mimo, że FuturCom jest serwisem sponsorowanym przez dwie firmy farmaceutyczne, nie zmienia faktu to, że informacje tu podawane są rzetelne. A atutem jego jest to, że kwestie kontaktu z chorym psychicznie są poruszane nie tylko z punktu widzenia lekarzy, ale także innych grup zawodowych mających kontakt z osobą chorą na schizofrenię, tzn. personelu pielęgniarskiego oraz farmaceutów.


Autor:
dr n.med. Maciej Matuszczyk
Katedra i Klinika Psychiatrii i Psychoterapii ŚlAM
ul. Ziołowa 45/47
Katowice-Ochojec
 
Sponsor projektu:
Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Psychiatria On-line

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze