Zaloguj
Reklama

Filmoteka Psychodynamiczna w Warszawie

Autorzy: Informacja prasowa Zespół Mazowieckiego Centrum Psychodynamicznego
zdjęcia: ojoimages
Taśma filmowa
Fot. ojoimages
Taśma filmowa
(0)

Jest jakaś nić łącząca kino i psychikę człowieka. Filmy powstają z myślą o ludziach i dla ludzi, opowiadają nam historie bohaterów, opisują ich życie psychiczne, nad którym często mamy ochotę pozastanawiać się, porozmyślać oraz podyskutować.

Reklama

Dlatego warto odwiedzić Kino Luna, podczas comiesięcznego wydarzenia, jakim jest Filmoteka Psychodynamiczna - aby podyskutować po filmie o ważnych sprawach dotyczących budowania relacji i więzi.

Organizatorem spotkań jest Mazowieckie Centrum Psychodynamiczne oraz Kino Luna – Centrum Artystyczne. W programie znalazły się filmy, które pokazują, w jaki sposób historia życia wpływa na umiejętność budowania relacji i więzi w życiu dorosłym. Ukazują także jak ich bohaterowie uczą się zaufania i bliskości, a w konsekwencji, jak wychodzą ze swoich problemów.

Po projekcji widzowie zostają zaproszeni do wzięcia udziału w dyskusji na temat ukazanych procesów psychicznych, a także sposobów radzenia sobie z codziennością przez bohaterów filmu. Dyskusja prowadzona jest przez Dariusza Bugalskiego, poetę, prozaika, dziennikarza radiowej Trójki z udziałem Danuty Prokulskiej-Balcerzak, psychoterapeutki pracującej w metodą psychodynamiczną.

Najbliższy seans odbędzie się 9 marca o godzinie 18:00

Wyświetlany będzie dramat w reżyserii Urszuli Antoniak pod tytułem „Nic osobistego”. Film mówi o tym, że próba ucieczki od własnej przeszłości może zostać podjęta przez każdego – niezależnie od wieku, płci, historii skrywanej w przeszłości. Czy można, wchodząc w relacje, symbolicznie wystawić swoją historię na chodnik, żeby zniknęła tak, jak znikają rzeczy wystawione przez główną bohaterkę? Czy można być razem i tworzyć więź bez „niczego osobistego”?


Spotkanie odbędzie się 9 marca o 18:00 w Kinie Luna Centrum Artystycznym przy ulicy Marszałkowskiej 28 w Warszawie. Ceny biletów wg. aktualnego cennika kina;  rezerwacje biletów w kasie kina: 22 621 78 28, [email protected]

Reklama
(0)
Komentarze