Zaloguj
Reklama

Jak występować publicznie - Jean Denis Menard

Śpiewanie
Fot. ojoimages
Śpiewanie
(5)

Występowanie publiczne większości z nas kojarzy się z ogromnym stresem, przeżyciem i nocami przygotowań. Mamy na rynku dostęp do treści, które w tej kwestii ułatwią nam życie i przede wszystkim odpowiednio przygotują do tego wydarzenia. Dobrym poradkiiem jest książka "Jak występować publicznie" J.D Menarda.

Reklama

Każde wystąpienie, by było skuteczne musi być dobrze przygotowane. Człowiek jest tak skonstruowany, że jeden będzie się bardzo emocjonował, drugi odczuje bariere z publicznością a jeszcze ktoś inny uzna, że ma problem z dykcją. Przemówienie to nie egzamin, do którego jak przysłowiowy student przygotowujemy się na ostatnią chwilę.

Poradnik ma usystematyzowaną całą wiedzę i jest drogowskazem dla każdego, kto będzie musiał zmierzyć się z wystąpieniem. Dlaczego, dla każdego?

Kontynując myśl, chciałam Państwu powiedzieć, że poruszone są tu wszelkie kwesie z jakimi możemy się spotkać przed w czasie i po przemówieniu.

Jak występować publicznie

fot. Wydawnictwo Czarna Owca

Autor podzielił podręcznik na trzy części: przygotowanie wystąpienia, treść wystąpienia oraz relację z publicznością. Czytając znajdziecie tu streszczenia z konkretnych sytuacji i poznacie różne zachowania ludzkie, zadane zostaną Wam ćwiczenia a także znajdziecie przydatne porady, np."Jak przedstawić temat w 15 minut ?"; "Mam tremę" czy "Mówię abstrakcyjnie".

Spodobała mi się forma prezentacji treści. Nie jest to niekończąca się wypowiedź skoncentrowana na ilości. Przejrzyste i czytelne komunikaty, prosta forma przekazu oraz ciekawe przykłady są plusem tej publikacji.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze