Zaloguj
Reklama

Mózg - O’Shea Michael

Współautorzy: okładka: GWP
Logo
Fot. wyd. GWP
Logo
(5)

Praca mózgu to jedna z najistotniejszych kwestii naszej egzystencji. Mózg, to machina napędzająca cały organizm do życia, to centrum dowodzenia. Sygnał - pojęcie bardzo istotne, bo własnie przesył sygnału do mózgu warunkuje tak wiele czynności życiowych.

Reklama

Zawsze interesowała mnie "głowa od środka". Nauka na biologii była ciekawa, ale niewystarczająca, chciałam więcej. Książka z Gdańskiego Wydawnictwa psychologicznego pozwoliła mi na wyjaśnienie kilkunastu pytań jakie miałam, a nie znałam na nie odpowiedzi.

Praca mózgu i jego charakterystyczne elementy, połączenia komórkowe, synapsy, przesył informacji, bodźce, regulacje i uszkodzenia - taką tematykę porusza autor.

Zastosowany język w publikacji jest naukowy, lecz jak najbardziej czytelny dla każdego odbiorcy. Zaciekawił mnie bardzo rozdział " Odczuwanie, spostrzeganie i działanie". Omawiana jest tu kwestia tego, że często widzimy i słyszymy to - co chcemy. Przeczytamy również o postrzeganiu tego co mamy przed oczami.

O tym, że można widzieć jedno, a gdy spojrzy się pod innym kątem widzi się drugie. O tym jak działa mózg, dlaczego stale pozostaje zagadką dla wielu naukowców oraz jakie procesy w nim zachodzą dowiecie się z tej książki.

Ciekawy przekaz informacji, wiedzy stanowią przyjemność w czytaniu i możliwość nauki o najważniejszym narządzie człowieka i zwierząt, który panuje nad całym organizmem.

Reklama
(5)
Komentarze