Zaloguj
Reklama

Natura emocji – Paul Ekman i Richard J. Davidson

Współautorzy: okładka: GWP
Natura emocji
Fot. wyd. GWP
Natura emocji
(2)

Książka stanowi zbiór najważniejszych informacji dotyczących emocji. Język, jakim została napisana jest typowo naukowy, opis ma charakter badawczy. Jest zachowana jednak w takiej formie, iż czyta się przyjemnie i nie ma się wrażenia, że to podręcznik naukowy a raczej opis o charakterze psychologicznym, który porusza tematykę ludzkich zachowań.

Reklama

Emocje od wielu lat stanowią cel badań naukowych, które stale są przeprowadzane wśród ludzi. Po przeczytaniu lektury dowiemy się więcej na temat nas samych. Tematy zawarte w książce są opisane w formie odpowiedzi na pytania.

Każdy rozdział stanowi odrębne pytanie, na które szczegółowo zostaje udzielona odpowiedź. Czytelnik pozna definicję emocji oraz dowie się wiele na temat nastroju czy temperamentu. Dodatkowo autorzy poruszają w swojej publikacji kwestię procesów poznawczych, które są bezpośrednio związane z emocjami.

Czy świadomość ma wpływ na emocje? Czy pamięć i emocje są ze sobą powiązane ? Jak wygląda rozwój emocjonalny człowieka? To kilka z zadawanych pytań w książce. Zachęcam do lektury, gdyż czyta się ją naprawdę z przyjemnością.

Dla osób, które są zainteresowane tematyką behawiorystyczną to zapewne idealna lektura dla poszerzenia swojej wiedzy. Polecam ją każdemu, gdyż wszyscy jesteśmy ludźmi, ale mamy odmienne uczucia wobec poszczególnych sytuacji, które nas w życiu spotykają. O tym jacy jesteśmy wiemy sami najlepiej, ale uważam, że czasem warto sięgnąć do źródeł naukowych potwierdzonych pewnymi teoriami, by przekonać się do pewnych kwestii związanych z naszą osobowością.

Dla mnie książka stanowiła poszerzenie mojej wąskiej wiedzy z dziedziny psychologii i zachowań człowieka. Czytając, analizowałam swoje własne zachowanie wobec opisywanych sytuacji i dzięki temu mogłam na temat samej siebie wyciągnąć poszczególne wnioski.

Ludzkie zachowanie i pojmowanie świata od dawnych lat stanowi metodologię badań wielu naukowców. Warto czasem doczytać- zajrzeć do książki, która może wiele wyjaśnić o nas samych. Wszystkim polecam jej przeczytanie bez względu na zainteresowania czy wiek, ponieważ moim zdaniem stanowi ona podstawę do próby zrozumienia ludzkiego umysłu i świata.

Piśmiennictwo
Reklama
(2)
Komentarze