Zaloguj
Reklama

Ocieractwo

Ocieractwo
Fot. ojoimages
(3)

Ocieranie się o piersi lub pośladki obcych kobiet w miejscach publicznych może mieć chorobliwy charakter. Osoby cierpiące na ocieractwo zwykle nie przejawiają skłonności ekshibicjonistycznych.

Reklama

Co rozumie się jako ocieractwo?

Ocieractwo, czyli frotteuryzm, to zaburzenie preferencji seksualnej polegające na prowokowaniu sytuacji, w których można dyskretnie i anonimowo pieścić i ocierać się o osobę płci przeciwnej (najczęściej o pośladki kobiet i ich piersi).
Najczęściej ma to miejsce w zatłoczonych miejscach (autobusy, koncerty, metro itd.). Ocieranie i przytulanie się dzieje się niby przypadkowo. Osoby, które uprawiają ocieractwo dążą, żeby poprzez stymulację narządów płciowych osiągnąć zaspokojenie seksualne. Mężczyźni cierpiący na ocieractwo w wyniku swojej aktywności osiągają zwykle wzwód. Niektórzy z nich obnażają się, ale członek ukrywają pod płaszczem lub inną częścią garderoby.

Czy istnieją różnice między płciami w występowaniu ocieractwa?

Zaburzenie to występuje przeważnie u mężczyzn, zwłaszcza biernych życiowo i niepewnych siebie. Najczęściej spotyka się je pomiędzy 15-25 r.ż.

Piśmiennictwo

Recenzenci:

  • dr hab. n. med. Irena Krupka-Matuszczyk

Kategorie ICD:


Reklama
(3)
Komentarze