Zaloguj
Reklama

ODZYSKAJ ŻYCIE PO TRAUMIE Przedłużona ekspozycja w terapii PTSD. Poradnik pacjenta

Autorzy: Informacja prasowa: GWP
Bezsilność
Fot. ojoimages
Bezsilność
(4)

Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSD

Doskonały przewodnik po terapii PTSD dla osób, które doświadczyły traumy i zmagają się z jej skutkami psychologicznymi.

Reklama

Autorki w przystępny sposób wyjaśniają, czym jest zespół stresu pourazowego, jak się objawia i jak sobie z nim radzić. Opisują kolejne etapy terapii metodą przedłużonej ekspozycji – jednej z najskuteczniejszych w leczeniu PTSD – jej cele i metody. Czytelnik nauczy się stosować opisane techniki, które pomogą zredukować stres i lęk, skonfrontować się ze wspomnieniami dotyczącymi traumatycznego zdarzenia i przetworzyć związane z nim emocje. To bezcenny przewodnik na drodze do wyzdrowienia.

Poradnik pomoże osobom, które przeżyły traumę i nie zdołały samodzielnie poradzić sobie z jej konsekwencjami. Jeżeli odczuwasz objawy zaburzenia stresowego pourazowego, to przedstawione tutaj techniki i strategie postępowania pomogą ci zmniejszyć odczuwany lęk i strach oraz uporać się z innymi problemami, które mogła spowodować trauma.

 

fot. GWP

Dzięki ćwiczeniom ekspozycyjnym i emocjonalnemu przetwarzaniu przekonasz się, że możesz bezpiecznie wspominać okoliczności traumatycznego zdarzenia i uczestniczyć w sytuacjach z codziennego życia. Z kolei ćwiczenia oddechowe zwiększą tolerancję na lęk i złagodzą odczuwany dyskomfort. Opisany w tej książce pogram terapeutyczny najlepiej realizować we współpracy z terapeutą – wtedy będzie najbardziej skuteczny.

profesor David H. Barlow


Barbara Olasov Rothbaum– profesor psychiatrii na Emory University w Atlancie. Specjalizuje się w terapii osób z zaburzeniami afektywnymi, a jej zainteresowania badawcze obejmują także lęki i zespół stresu pourazowego. Była wielokrotnie nagradzana za swoją prace naukową. Jest częstym prelegentem na międzynarodowych sympozjach i konferencjach. Jest pionierem w dziedzinie wykorzystywania wirtualnej rzeczywistości w leczeniu osób z zaburzeniami społecznymi i psychicznymi.

Edna B. Foa– profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Pensylwanii oraz dyrektor Ośrodka Terapii Lęku i Badań nad Lękiem. Poświęciła się badaniu metod leczenia stanów lękowych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zespołu stresu pourazowego i fobii społecznych. Jest jedną z wiodących światowych ekspertów w tych dziedzinach. Brała udział w pracach nad klasyfikacją zaburzeń psychicznych DSM-IV. Wraz ze współpracownikami szkoli psychoterapeutów i specjalistów klinicznych w prowadzeniu terapii metodą przedłużonej ekspozycji.

Elizabeth A. Hembree– profesor psychologii i psychiatrii na Uniwersytecie w Pensylwanii. Nadzoruje program leczenia ofiar gwałtów i przestępstw w Ośrodku Terapii Lęku i Badań nad Lękiem. Jej zainteresowania badawcze dotyczą zastosowania terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu zespołu stresu pourazowego.

Piśmiennictwo
Reklama
(4)
Komentarze