Zaloguj
Reklama

Recenzja ksiażki "5 cennych minut na każdy dzień roku"

Autorzy: Magdalena Polak
Książka pt. „5 cennych minut”
Fot. GWP
Książka pt. „5 cennych minut”
(3)

Jeśli masz zamiar dobrze zacząć dzień, albo trafiła ci się chwila zwątpienia, a może masz tylko 5 minut, które możesz wykorzystać na chwilę refleksji lub relaksu – sięgnij po tą małą książeczkę (pasuje idealnie do torebki, albo do schowka w aucie).

Reklama

Jej autorzy Jeffrey Brantley, który jest konsultantem na wydziale psychiatrii Duke University w Durham oraz Wendy Millstine pisarka i dyplomowana konsultantka żywienia holistycznego, specjalizująca się w redukcji stresu, zapraszają nas w świat uważności i odprężenia.

Możesz zacząć czytać w dowolnym dniu roku, bo myśli i ćwiczenia tutaj zawarte są uniwersalne. To nie kalendarz z zaznaczonymi dniami tygodnia, nie znajdziesz tutaj świąt, ani imienin koleżanki czy kolegi. Znajdziesz za to dobre myśli. Pozytywną energię i chwilę tylko dla ciebie i twojego umysłu. „Pielęgnuj ciekawość”, „Pozbądź się natrętnych myśli”, „Bądź turystą w drodze do domu”, „Znajdź morze w muszelce”, to tylko niektóre tytuły z 365 stron na każdy dzień roku. Kartek z których słowa dają do myślenia, wskazują na pozytywne aspekty życia i tego co nas otacza. Do tego są również ćwiczenia, takie na 5 minut, jak się ktoś w nich rozsmakuje, to zdecydowanie można więcej i dłużej. A można rozsmakować się w obrazach, zapachach dźwiękach – wszystkim tym co wokoło ciebie, a na co zazwyczaj nie zwracasz uwagi: śpiewające ptaki, ciepły, wiosenny deszcz, radość ze spotkania, uśmiechu nieznajomego.

Naucz się być uważnym, zaangażuj zmysły, wyznacz cel i zaangażuj się – nie myśl o tym, co się stanie. Wyrównaj oddech, ćwicz i podejmij działanie. A wszystko to osiągniesz dzięki medytacji, uważnej obecności, procesom wyobrażeniowym i swoim pełnym zaangażowaniem. Autorzy obiecują, że możesz odzyskać spokój w chwilach kryzysu, pozytywnie zaczynać i kończyć każdy dzień, poczuć harmonię duszy i ciała, zregenerować siły, zacząć żyć z pasją i czuć się kimś wyjątkowym. Warto spróbować.

Reklama
(3)
Komentarze