Zaloguj
Reklama

Recenzja książki "Wrzuć na luz! – relaksacja w siedmiu krokach"

Autorzy: Magdalena Polak
Książka „Wrzuć na luz”
Fot. GWP
Książka „Wrzuć na luz”
(0)

Świat pędzi, ludzie się spieszą i na nic nie mają czasu. Stres stał się nieodzownym towarzyszem człowieka w pracy i w domu. Stan nienaturalnego napięcia ciała i duszy, nie służy niczemu dobremu. Doprowadza do frustracji, smutku, obniżenia dobrego samopoczucia.

Reklama

Debra Lederer i Michael Hall w książce „Wrzuć na luz! – relaksacja w siedmiu krokach” udowadniają, że dzięki relaksacji opartej na NLP(programowanie neurolingwistyczne) i elementach jogi można w łatwy sposób osiągnąć stan relaksu i rozluźnienia w różnych, życiowych sytuacjach. Autorzy to liderzy swoich dyscyplinach – Debra Lederer – psycholog, certyfikowana instruktorka jogi, prowadząca kursy redukujące stres dla firm i indywidualnych osób. Michael Hall – psychoterapeuta, znawca komunikacji, neurolingwistyki, motywacji.

Z trzech rozdziałów książki dowiemy się, jak skutecznie nauczyć się relaksacji w siedem dni. Na każdy dzień nauki przewidziane są inne zagadnienia, które są opisane i wytłumaczone, w krótki przyjemny i łatwy sposób sprecyzowane są cele ćwiczeń. Dodatkowo mamy również opisy stresujących, bądź obniżających naszą uwagę sytuacji, w których dane ćwiczenie ma pomagać osiągnąć spokój. Pomocne okazują się pytania, które autorzy stawiają przy każdym ćwiczeniu, o samopoczucie, odprężenie.

Tytułowy luz możemy osiągnąć za pomocą następujących technik relaksacyjnych:

- ćwiczenia oddechowe, relaksujących pozycji ciała, relaksowanie oczu, afirmacji, wizualizacji. A to wszystko dodatkowo przy pomocy świadomego wyboru i różnorodności ćwiczeń.

Autorzy udostępniają nam w ostatnim rozdziale miejsce na własne notatki: „ Osobisty plan relaksacji”, który wspierany jest ich sugestiami, pytaniami, na które mamy sobie odpowiedzieć, a które pomogą nam w samodzielnym odprężeniu, wyborem technik relaksacyjnych i wdrożeniem nowego hasła przewodniego w twoim życiu: „Bądź gotowy na bardzo pozytywne, świadome życie".

Reklama
(0)
Komentarze