Zaloguj
Reklama

Sadomasochizm

Sadomasochizm
Fot. medforum
(4)

Osoby zaburzone seksualnie mogą znajdować rozkosz w zadawaniu lub doświadczaniu bólu (chłosta, lewatywa, płacz itp.). 10 % gwałtów popełnianych jest przez sadystów.

Reklama

Co to jest sadomasochizm?

Jest to jedna z form zaburzonej preferencji seksualnej. Polega na aktywności seksualnej w której dominuje zadawanie komuś lub doświadczanie na sobie bólu ale również krępowania, bicia, chłosty, gryzienia, upokorzenia, poniżania itp.
W masochiźmie rozkosz seksualna doznawana jest jedynie w sytuacji związanej z całkowitą uległością i podporządkowaniem się swojemu partnerowi seksualnemu.
Sadyzm (od nazwiska libertyna, markiza de Sade) to zaburzenie polegające na odczuwaniu podniecenia seksualnego i orgazmu w momencie dominacji i podporządkowywaniu sobie partnera.

Rodzaje sadyzmu

Dakryfilia to odmiana sadyzmu, która polega na znajdowaniu przyjemności seksualnej w łzach partnera.
Odmianą sadyzmu jest także flagellantyzm, polegajacyn na znajdowaniu przyjemności seksualnej w chłostaniu partnera.

Odmiany masochizmu

Odmianą masochizmu jest klismafilia, polegająca na rozkoszy seksualnej towarzyszącej lewatywie.
Odmianą masochizmu jest również tanatofilia, w której człowiek rozmiłowuje się w tematyce związanej ze śmiercią i umieraniem a podniecenie i rozkosz seksualna osiągane są poprzez wyobrażanie sobie swojej śmierci oraz żalu, który spowoduje ona w rodzinie i bliskim otoczeniu.

Dlaczego sadomasochizm?

Sadomasochizm to występowanie u jednej osoby podniecenia seksualnego zarówno w sytuacji masochistycznej jak i sadystycznej. Najczęściej obie te postawy występują jednocześnie, a jedna z nich przeważa.

Sadyzm i gwałt

10 % gwałtów popełniana jest przez sadystów. Czasami w trakcie praktyk sadystycznych może dochodzić do mordów z lubieżności.

Rozdział płci

Zachowania sadystyczne częściej występują wśród mężczyzn, natomiast masochizm częściej występuje wśród kobiet.

Piśmiennictwo
Reklama
(4)
Komentarze