Zaloguj
Reklama

Schizofrenia

Współautorzy: okładka: GWP
Logo
Fot. wyd. GWP
Logo
(3)

Książka dwóch profesorów – Christophera Fritha oraz Eve Johnstone to zbiór najważniejszych informacji i badań nad schizofrenią. Sposób przedstawienia informacji na temat tej jednostki chorobowej jest bardzo przejrzysty. Autorzy skupili się na zachowaniu naukowego tonu wypowiedzi, ale jednocześnie forma jaką nam przedstawiają jest bardzo przyswajalna dla czytelnika.

Reklama

Dlaczego warto przeczytać tę publikację?

To książka nie tylko dla chorujących na schizofrenię, ale także dla osób, które są zainteresowane tą jednostką chorobową. Bogato rozbudowane 8 rozdziałów książki pozwala na ogólne poznanie choroby. Dodatkowo czytając mamy możliwość zapoznać się z wieloma wynikami badań, jakie były przeprowadzane na przestrzeni lat nad schizofrenią. Zobaczyć różnice jakie wynikają z przebiegu czasu oraz postępu medycyny w dziedzinie leczenia, a także wprowadzenia farmakologii.

O czym jest książka?

Schizofrenia jest chorobą, na którą może zachorować każdy z nas. Książka mówi o tym czy jest możliwość, czy nie przekazania jej w genach? oraz jak wyglądają jej przyczyny i objawy.

Zawarta wiedza w książce pozwoli na bliższe zrozumienie wielu kwestii tej choroby. Dla ludzi zdrowych  pewne pojęcia a w szczególności zachowania schizofreników, mogą być niewytłumaczalne. Dzięki wielu przykładom można zajrzeć w głąb umysłu chorego i wyobrazić sobie jego świat.

Autorzy omawiają czasy, kiedy wprowadzono terminologię schizofrenii, opisują w jaki sposób na chorobę mogą wpływać narkotyki, a także czynniki biologiczne.

Przede wszystkim osobom, które nie miały styczności ze schizofrenią trudno jest zrozumieć jej objawy. O tym też bardzo interesująco piszą autorzy i podkreślają ważne kwestie, na które należy zwrócić uwagę. Jakie zachowania należy obserwować i przede wszystkim jak się w danej sytuacji zachować.

O czym jeszcze?

Możecie się Państwo też zastanawiać czy choroba ma wpływ na intelekt ? Nie będę ujawniała co piszą autorzy, sami sięgnijcie po książkę z Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego i przeczytajcie. Powiem tylko tyle, że choroba jak wynika z przeprowadzonych badań ma wpływ na inteligencję. Jednak czy owy wpływ jest pozytywny czy negatywny, to pozostawię Państwu zagadkę, do której odpowiedź znajduje się w książce.

Serdecznie polecam wszystkim, którzy są zainteresowani opisem tej jednostki chorobowej, a także osobom, które tak jak ja interesują się psychologią – człowiekiem i funkcjonowaniem mózgu. Bardzo ciekawa publikacja i czyta się ją jednym tchem !

Polecamy nasz konkurs, w którym możecie wygrać 2 egzemplarze tej książki !

Link do konkursu znajduje się TUTAJ

Fundatorem nagród jest Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Piśmiennictwo

Kategorie ICD:


Reklama
(3)
Komentarze