Zaloguj
Reklama

XL Zjazd Psychiatrów Polskich - reportaż

XL Zjazd Psychiatrów Polskich - reportaż
Fot. Panthermedia
(5)

Relacja z czerwcowego Zjazdu PTP w Krakowie

Reklama
W dniach 14-17 czerwca 2001r. w Krakowie miał miejsce XL Zjazd Psychiatrów Polskich.
Tematem przewodnim była: Integracja psychiatrii.
Spotkanie odbywało się w nowoczesnych budynkach Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
W ciągu 4 dni zostało zaprezentowanych kilkadziesiąt wystąpień i prawie 200 doniesień pod postacią posterów.

Oprócz stoisk firm farmaceutycznych, obecne były ważniejsze wydawnictwa działające na rynku publikacji psychiatrycznych. Nie zabrakło także prezentacji naszej redakcji. Uczestnicy Zjazdu mieli okazję „na żywo” zapoznać się z zasobami archiwum serwisu Psychiatria Online.
To spotkanie psychiatrów miało nie tylko charakter naukowy. Organizatorzy zapewnili bogatą oprawę kulturalną. Począwszy od integracji uczestników w Sukiennicach, poprzez spotkanie w filharmonii, do Garden Party w ogrodach więzienia św. Michała i zwiedzania kopalni soli w Wieliczce.
Od Walnego Zgromadzenia Delegatów PTP władzę w Towarzystwie objął prof. Jacek Bomba z Krakowa. Prezesem-Elektem został prof. Jacek Wciórka z Warszawy. W trakcie Zgromadzenia miały miejsce burzliwe dyskusje nad kształtem Zarządu Głównego oraz formą kształcenia podyplomowego psychiatrów. Nie wiadomo gdzie odbędzie się kolejny Zjazd PTP. Miejmy nadzieję, iż wybór nie padnie ponownie na dni świąteczne, a wybrane miejsce Zjazdu będzie miało sprawniej działającą klimatyzację.
Reklama
(5)
Komentarze