Zaloguj
Reklama

Zaburzenia stresowe

Współautorzy: lekarz, psychoterapeuta
Włosy
Fot. ojoimages
Włosy
(1)

 W terminologii medycznej, stres jest zaburzeniem równowagi w jakiej znajduje się w danym monecie organizm,  spowodowanym czynnikiem fizycznym lub psychologicznym.

Reklama

Jak z tym walczyć? Trzeba zdać sobie sprawę z prostych faktów – stres jest naturalną, zdrową, konieczna reakcją organizmu. Nie jesteśmy w stanie wyeliminować stresu z naszego życia. „Unikaj stersów”, ”Nie stresuj się” itd. to piękne słowa, ale u słuchacza w sposób naturalny podwyższają czujność wprowadzając go w stres („Po co ktoś mówi że się mam nie stresować? Czy daje mi do zrozumienia że coś mi zagraża?” – to nic innego jak generowanie stresu).  Możemy jedynie zmieniać swoje zachowania przez odpowiednie reinterpretowanie środowiska. Ale możemy tez pomagać organizmowi by długotrwała sytuacja stresowa nie wyczerpywała go w tak dramatyczny sposób. W tym celu możemy działać dwukierunkowo – ochraniać każdą komórkę ciała przed nadmierną rekacją stresową – czyli stabilizować mechanizmy komórkowe przed niepotrzebną aktywacją, oraz ułatwiać organizmowi regenerację – np. przez ułatwianie snu, zmniejszanie poziomu lęku, poprawianie czynności poznawczych.

W taki sposób działają niektóre leki (stabilizatory, nasenne, anksjolityki, leki prokognitywne). Ale też w taki sposób działają preparaty przygotowane z wyciągów naturalnych.  Nowością w Polsce jest  suplement diety StressZee – preparat złożony ze znanych, i bardzo dobrze przebadanych naukowo wyciągów z roślin, stosowanych w medycynie indyjskiej od tysięcy lat. Stress Zee w odróżnieniu od innych preparatów wpływa na najbardziej dokuczliwe objawy stresu. Zawiera substancje stabilizujące nastrój, jednocześnie poprawia sen przywracając mu regenerujące działanie oraz  substancje ułatwiające koncentracje i działające przeciw lękowo. Stress Zee może być ciekawym i efektywnym rozwiązaniem dla osób które żyjąc w długotrwałym stresie, z różnych przyczyn – rodzinnych, zawodowych itd. nie mogą obniżyć poziomu stresorów, ale które chcą  chronić organizm i psychikę przed destrukcyjnym działaniem długotrwałego stresu.

Piśmiennictwo

Adres www źródła:


Reklama
(1)
Komentarze